Czuły drań

Tłumaczenie: Elżbieta Kowalewska
Cykl: Rodzina Malory (tom 3)
Wydawnictwo: Świat Książki
Gentle rogue
AnnaJudd

"Wielka a nieoczekiwana miłość, zaskakujące przeciwności i prawdziwa feeria zmysłów – oto, czego się zawsze można spodziewać po przygodach bohaterów, pochodzących z rodu Malorych, pełnego łotrów i kobiet o złotym sercu. Rzecz toczy się na statku, dowodzonym przez Jamesa Malorego, eks-pirata, przysięgającego, że nigdy się nie ożeni. W rejsie z Anglii do Ameryki usługuje mu chłopiec kabinowy,...

się na statku, dowodzonym przez Jamesa Malorego, eks-pirata, przysięgającego, że nigdy się nie ożeni. W rejsie z Anglii do Ameryki usługuje mu chłopiec kabinowy, za którego przebrała się piękna Georgina, pragnąca wrócić do kraju po miłosnych

niepowodzeniach… Romans z czasów regencji do czytania jednym tchem!"

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2012

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl

lila_2603 | 2018-03-17

James i George wędrują na szczyt listy moich ulubionych romantycznych bohaterów, śmiała, wyprzedzajaca swoje czasy bohaterka i beszczelny,uroczy,bezkompromisowy partner sprawili,że pochłonelam książkę w jeden wieczór. Jedyne minusy to przydlugi wstęp i za dużo braci,a za mało Jamesa.

Ines | 2017-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2017

Wspaniała książka. Uśmiech nie schodził mi z twarzy.

kinga1711 | 2017-04-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2017

Piękna Georgina Anderson, wbrew woli swoich braci wyrusza w podróż, aby odnaleźć swojego ukochanego. Po przybyciu do znienawidzonej Anglii, Georgina nie może znaleźć swojego ukochanego. Na skutek pomyłki poznaje Jamesa Malory. Gdy okazuje się, że ukochany Georginy ma żonę i dziecko, a o jej istnieniu zapomniał, zraniona i upokorzona postanawia czym prędzej wracać do Ameryki. Jednak żaden ze statków w najbliższym czasie nie wypływa w stronę Stanów. Niecierpliwa Georgie postanawia płynąć na Jamajkę, gdzie obecnie znajdował się jej brat. Jednak postanawia przebrać się za chłopca i wraz ze swoim towarzyszem, mają pracować na statku. Georgina przebrana za chłopca, otrzymała pracę jako chłopiec kajutowy. Wszystko byłoby dobrze, lecz kapitanem statku okazuje się być James Malory. Przebranie Georginy i farsa, którą oboje odgrywają nastręczy im nie lada kłopotów i zmartwień.

Książka opowiada o losach Georginy i Jamesa. Oboje uparci, dumni i niecierpliwi. Ich ciągłe przekomarzania się i...

kaktusowaona71 | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Leciuteńki i zabawny romans historyczny, który czyta się bardzo szybko i z dużą przyjemnością. Bohaterowie są po prostu rozbrajający i ... często gęsto przypominają mi bohaterów wiersza " Żuraw i czapla " Jana Brzechwy.
A kto wiersza nie zna - to drugim porównaniem jest para czupurnych, ale zakochanych bez pamięci 15-latków . Świetnie się bawiłam przy czytaniu i pochłaniałam treść z wielką przyjemnością i częstym uśmiechem na ustach .
Jedna jedyna rzecz co do której mam "ale" - to sceny miłosne, które zostały potraktowane tutaj po macoszemu i przez nogę. Bardzo, bardzo, brakowało mi dla dopełnienia obrazu - mocnej namiętnej nuty. Tu dostałam coś niesamowicie lekkiego i bez większego wyrazu. Odczuwałam w tej materii duże braki i wyraźny niedosyt.
Książka doskonała na leniwe popołudnie. Dzięki niej, spędzimy je z uśmiechem na ustach :))

sola255 | 2015-03-02

To kolejny tom serii angielskiej o rodzinie Malorych. Kobiety w niej są piękne , odważne , a mężczyźni przystojni, aroganccy , zaborczy i świetni kochankowie czyli dokładnie nasza fantazja :-) James, nawet w takiej liberalnej rodzinie, jest czarna owcą, bo para sie korsarstwem , to po prostu pirat! No ale jak to bywa i na niego przychodzi "kreska " w postaci czarującej trzpiotki amerykanki Georginy .Przygoda ,porwania i wspaniały humor autorki nie dają czytelnikowi sie nudzić. Ta rodzina ma jeszcze jedna zaletę. W momencie, gdy jak im się wydaje wbrew ich woli , ktoś chce wtargnąć na ich terytorium , stają murem przeciw intruzowi :-)Polecam

Sancia | 2015-01-05
Przeczytana: 2012 rok

Zabawna i romantyczna podróż na statku, świetna książka!

eve | 2014-12-02
Przeczytana: 28 listopada 2014

Dobrze się czyta jednak największe zainteresowanie trwało do momentu uwolnienia Hawka z piwnicy. Potem już trochę się ciągnęło.

Monika | 2014-08-20

Jedna z książek autorki o rodzinie Mallorych,można przeczytać, ale fabuła nie porywa

Kasia W-ka | 2014-02-27
Przeczytana: 25 marca 2014

Rewelacja!!!!

angela2046 | 2014-02-21
Przeczytana: 18 lutego 2014

Świetna! Uśmiech gościł na mojej twarzy przez całą książkę:)