Czuły drań

Tłumaczenie: Elżbieta Kowalewska
Cykl: Rodzina Malory (tom 3)
Wydawnictwo: Świat Książki
Gentle rogue
AnnaJudd

"Wielka a nieoczekiwana miłość, zaskakujące przeciwności i prawdziwa feeria zmysłów – oto, czego się zawsze można spodziewać po przygodach bohaterów, pochodzących z rodu Malorych, pełnego łotrów i kobiet o złotym sercu. Rzecz toczy się na statku, dowodzonym przez Jamesa Malorego, eks-pirata, przysięgającego, że nigdy się nie ożeni. W rejsie z Anglii do Ameryki usługuje mu chłopiec kabinowy,...

się na statku, dowodzonym przez Jamesa Malorego, eks-pirata, przysięgającego, że nigdy się nie ożeni. W rejsie z Anglii do Ameryki usługuje mu chłopiec kabinowy, za którego przebrała się piękna Georgina, pragnąca wrócić do kraju po miłosnych

niepowodzeniach… Romans z czasów regencji do czytania jednym tchem!"

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2012

źródło okładki: http://wydawnictwoswiatksiazki.pl

sola255 | 2015-03-02

To kolejny tom serii angielskiej o rodzinie Malorych. Kobiety w niej są piękne , odważne , a mężczyźni przystojni, aroganccy , zaborczy i świetni kochankowie czyli dokładnie nasza fantazja :-) James, nawet w takiej liberalnej rodzinie, jest czarna owcą, bo para sie korsarstwem , to po prostu pirat! No ale jak to bywa i na niego przychodzi "kreska " w postaci czarującej trzpiotki amerykanki Georginy .Przygoda ,porwania i wspaniały humor autorki nie dają czytelnikowi sie nudzić. Ta rodzina ma jeszcze jedna zaletę. W momencie, gdy jak im się wydaje wbrew ich woli , ktoś chce wtargnąć na ich terytorium , stają murem przeciw intruzowi :-)Polecam

kaktusowaona71 | 2015-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2015

Leciuteńki i zabawny romans historyczny, który czyta się bardzo szybko i z dużą przyjemnością. Bohaterowie są po prostu rozbrajający i ... często gęsto przypominają mi bohaterów wiersza " Żuraw i czapla " Jana Brzechwy.
A kto wiersza nie zna - to drugim porównaniem jest para czupurnych, ale zakochanych bez pamięci 15-latków . Świetnie się bawiłam przy czytaniu i pochłaniałam treść z wielką przyjemnością i częstym uśmiechem na ustach .
Jedna jedyna rzecz co do której mam "ale" - to sceny miłosne, które zostały potraktowane tutaj po macoszemu i przez nogę. Bardzo, bardzo, brakowało mi dla dopełnienia obrazu - mocnej namiętnej nuty. Tu dostałam coś niesamowicie lekkiego i bez większego wyrazu. Odczuwałam w tej materii duże braki i wyraźny niedosyt.
Książka doskonała na leniwe popołudnie. Dzięki niej, spędzimy je z uśmiechem na ustach :))

zabielka | 2013-10-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013

Romans godny polecenia.

kinga1711 | 2017-04-06
Przeczytana: 05 kwietnia 2017

Piękna Georgina Anderson, wbrew woli swoich braci wyrusza w podróż, aby odnaleźć swojego ukochanego. Po przybyciu do znienawidzonej Anglii, Georgina nie może znaleźć swojego ukochanego. Na skutek pomyłki poznaje Jamesa Malory. Gdy okazuje się, że ukochany Georginy ma żonę i dziecko, a o jej istnieniu zapomniał, zraniona i upokorzona postanawia czym prędzej wracać do Ameryki. Jednak żaden ze statków w najbliższym czasie nie wypływa w stronę Stanów. Niecierpliwa Georgie postanawia płynąć na Jamajkę, gdzie obecnie znajdował się jej brat. Jednak postanawia przebrać się za chłopca i wraz ze swoim towarzyszem, mają pracować na statku. Georgina przebrana za chłopca, otrzymała pracę jako chłopiec kajutowy. Wszystko byłoby dobrze, lecz kapitanem statku okazuje się być James Malory. Przebranie Georginy i farsa, którą oboje odgrywają nastręczy im nie lada kłopotów i zmartwień.

Książka opowiada o losach Georginy i Jamesa. Oboje uparci, dumni i niecierpliwi. Ich ciągłe przekomarzania się i...

Sabinka | 2012-06-21
Przeczytana: 17 czerwca 2012

Do romansów historycznych jakoś szczególnie i długo nie trzeba mnie przekonywać, zwyczajnie je uwielbiam. Czasem sama się zastanawiam kiedy powiem sobie dość!? No ile można? Ile można czytać o kostiumach, balach debiutantek, zaaranżowanych małżeństwach czy też o pieniądzach, które w tej sferze są najważniejsze??? Najwidoczniej można, skoro póki co nie odczuwam nudy! Sama jestem zaskoczona tym, że nadal znoszę humorzaste pannice i mężczyzn hańbiących damy, oczywiście za ich całkowitym przyzwoleniem. Coś jednak w tych książkach musi być, skoro mnie tak do siebie przyciągają. Wszystkim innym potrafię się oprzeć, a romansom historycznym NIE! Czy to oznacza, że powinnam urodzić się w innej epoce??????

Wracając jednak do "Czułego drania", który faktycznie takim się okazał. Na dodatek moja wyobraźnia podsunęła mi niezwykle trafne i śmiałe obrazy...Jednak pióro Johanny Lindsay jest nadal doskonałe!
Dotychczas przeczytałam "Musisz ją uwieść", a także "Diabeł, który ją uwiódł" , obie były...

Magdusia00091 | 2013-07-13
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Bardzo polecam! :)

Kasjopeja | 2013-04-12
Przeczytana: 11 kwietnia 2013
Paulina Kwiatkowska | 2012-12-01

,, Czy znasz rodzinę Malorych?

To rodzina buńczucznych łotrów, awanturników i rozpustników, kobiet niezwykłej urody i niezrównoważonego ducha. O ich przygodach sercowych szepcze się z zazdrością od Londynu w czasach regencji po wybrzeże Ameryki..." Tekst z okładki
Johanna Lindsey, z domu Helen Johanna Howard (ur. 10 marca 1952 w Niemczech ), jest jedną z najpopularniejszych pisarek historycznych romansów na całym świecie. Wszystkie jej książki znalazły się w New York Times na liście bestsellerów. Do 2006 r. ponad 58 milionów egzemplarzy jej książek zostało sprzedanych na całym świecie, tłumaczeń pojawiających się w 12 językach.

Georgina wraz z Macem udali się w podróż statkiem, szybko okazało się, że nie należała ona do najszczęśliwszych, najpierw nie mieli gdzie zacumować statku, aby zrobić postój, a następnie ich okradli i zostało im wspólnych 25 dolarów nie wiadomo na jak długo im to miało wystarczyć. Dziewczyna miała 5 starszych braci, wiedziała, że żaden by się nie...

Ines | 2017-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2017

Wspaniała książka. Uśmiech nie schodził mi z twarzy.

Ulka | 2012-09-28
Przeczytana: 27 września 2012

Jednym zdaniem: Disney dla dorosłych ;)
Z całkiem fajnymi postaciami, bardzo dowcipnymi dialogami i ciekawymi okolicznościami przyrody.
Już kiedyś miałam przyjemność z jednym z braci Malorych i pewnie jeszcze do nich wrócę, bo potrafią dostarczyć całkiem miłej rozrywki.
Szkoda tylko, że postacie z tej akurat okładki za nic nie pasują do tych z książki, szczerze nie mam pojęcia dlaczego - ktoś chyba całkowicie sprawę zignorował ...