Czuły drań

Okładka książki Czuły drań Johanna Lindsey
Okładka książki Czuły drań
Johanna Lindsey Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Rodzina Malory (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Rodzina Malory (tom 3)
Gentle rogue
Świat Książki
2012-05-23
2012-05-23
2003-09-01
Elżbieta Kowalewska

Książka zaskoczyła mnie pozytywnie. Po przeczytaniu opisu nie byłam zachwycona i sięgnęłam po nią tylko ze względu na serię, a tu miła niespodzianka. Akcja wartko się toczy, ciekawy zwroty, jest humor, jest namiętność. Polecam

Książka taka sobie, ani szczególnie dobra, ani szczególnie zła. Są w niej momenty dzięki, którym można przysnąć z nudów. Są też takie, że człowiek zanosi się ze śmiechu i chce się tą powieść czytać. Mój główny zarzut do tej książki jest taki, że praktycznie do momentu wypłynięcia Georgie i Jamesa na Jamajkę wszystkie rozdziały przez, które musiałam przebrnąć były powtórką z rozrywki z poprzedniej części. Także przeczytać można, ale bez większych fajerwerków.

Zabawny romans historyczny, kolejny z cyklu o Rodzinie Malorych. James Malory, eks-pirat, arogancki, londyński arystokrata oraz zaprzysięgły wróg małżeńskich więzów i Georgie Anderson - czupurna, nieokiełznana Amerykanka, nienawidząca Anglików i wszystkiego co angielskie, to para, której nikt nie dałby szansy. A jednak... Los bywa pokręcony... Georgie zostaje chłopcem kajutowym kapitana Malory...
Bliscy obojga są w głębokim szoku spowodowanym ich związkiem:) Miłość, porwania, walka i głęboka niechęć są na porządku dziennym między rodzinami Malorych i Andersonów.
Lekka, zabawna i romantyczna powieść. Przeczytałam z przyjemnością.

Lubię książki z piratami, bo coś się dzieje, a nie jest to ciągłe wzdychanie bohaterów do siebie. Muszę pochwalić główną bohaterkę, która nie afiszowała się ze swoim uczuciem i była całkiem rozsądna. Drugim dobrym elementem tej książki są rodzinki głównych bohaterów. Krewni zdecydowanie dodali uroku tej opowieści.

Przezabawna, warta ponownego przeczytania. James Malory i Georgina to moja ulubiona para: on zabawny, zwariowany i bez "bagażu doświadczeń" ona temperamentna, inteligentna i również bez dramatów w przeszłości.

James i George wędrują na szczyt listy moich ulubionych romantycznych bohaterów, śmiała, wyprzedzajaca swoje czasy bohaterka i beszczelny,uroczy,bezkompromisowy partner sprawili,że pochłonelam książkę w jeden wieczór. Jedyne minusy to przydlugi wstęp i za dużo braci,a za mało Jamesa.

Wspaniała książka. Uśmiech nie schodził mi z twarzy.

Wspaniała książka. Uśmiech nie schodził mi z twarzy.

Piękna Georgina Anderson, wbrew woli swoich braci wyrusza w podróż, aby odnaleźć swojego ukochanego. Po przybyciu do znienawidzonej Anglii, Georgina nie może znaleźć swojego ukochanego. Na skutek pomyłki poznaje Jamesa Malory. Gdy okazuje się, że ukochany Georginy ma żonę i dziecko, a o jej istnieniu zapomniał, zraniona i upokorzona postanawia czym prędzej wracać do Ameryki. Jednak żaden ze statków w najbliższym czasie nie wypływa w stronę Stanów. Niecierpliwa Georgie postanawia płynąć na Jamajkę, gdzie obecnie znajdował się jej brat. Jednak postanawia przebrać się za chłopca i wraz ze swoim towarzyszem, mają pracować na statku. Georgina przebrana za chłopca, otrzymała pracę jako chłopiec kajutowy. Wszystko byłoby dobrze, lecz kapitanem statku okazuje się być James Malory. Przebranie Georginy i farsa, którą oboje odgrywają nastręczy im nie lada kłopotów i zmartwień.

Książka opowiada o losach Georginy i Jamesa. Oboje uparci, dumni i niecierpliwi. Ich ciągłe przekomarzania się i złośliwości, dodają książce uroku. Akcja książki osadzona jest w XVIII wiecznej Anglii i Ameryce. Głównym wątkiem jest uczucie między Georginą i Jamesem. Niewiele mamy styczności z kulturą i obyczajami ówczesnych ludzi. Większość akcji dzieje się na statku, podczas podróży, raz w jedną raz w drugą stronę. Książka pisana jest bardzo lekkim, przyjemnym stylem dla odbiorcy.

Nie jest to moje pierwsze spotkanie z książkami Johanny Lindsey. Jest ona moją ulubioną autorką romansów historycznych. To czego w tej książce mi brakowało, to charakterystyczny dla autorki opis obyczajów, zwyczajów, czy mody, panujących w XVIII wiecznej Anglii. Cała uwaga skupiła się na bohaterach, ich myślach i uczuciach. Okładka, jak zwykle nie oddaje tego jak powinny wyglądać postacie. Książkę czytało się przyjemnie, ale jeśli chcecie zacząć czytać coś tej autorki to polecam wybrać "Porwaną narzeczoną" albo " Diabła, który ją uwiódł".

Leciuteńki i zabawny romans historyczny, który czyta się bardzo szybko i z dużą przyjemnością. Bohaterowie są po prostu rozbrajający i ... często gęsto przypominają mi bohaterów wiersza " Żuraw i czapla " Jana Brzechwy.
A kto wiersza nie zna - to drugim porównaniem jest para czupurnych, ale zakochanych bez pamięci 15-latków . Świetnie się bawiłam przy czytaniu i pochłaniałam treść z wielką przyjemnością i częstym uśmiechem na ustach .
Jedna jedyna rzecz co do której mam "ale" - to sceny miłosne, które zostały potraktowane tutaj po macoszemu i przez nogę. Bardzo, bardzo, brakowało mi dla dopełnienia obrazu - mocnej namiętnej nuty. Tu dostałam coś niesamowicie lekkiego i bez większego wyrazu. Odczuwałam w tej materii duże braki i wyraźny niedosyt.
Książka doskonała na leniwe popołudnie. Dzięki niej, spędzimy je z uśmiechem na ustach :))

To kolejny tom serii angielskiej o rodzinie Malorych. Kobiety w niej są piękne , odważne , a mężczyźni przystojni, aroganccy , zaborczy i świetni kochankowie czyli dokładnie nasza fantazja :-) James, nawet w takiej liberalnej rodzinie, jest czarna owcą, bo para sie korsarstwem , to po prostu pirat! No ale jak to bywa i na niego przychodzi "kreska " w postaci czarującej trzpiotki amerykanki Georginy .Przygoda ,porwania i wspaniały humor autorki nie dają czytelnikowi sie nudzić. Ta rodzina ma jeszcze jedna zaletę. W momencie, gdy jak im się wydaje wbrew ich woli , ktoś chce wtargnąć na ich terytorium , stają murem przeciw intruzowi :-)Polecam

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne
  • Johanna Lindsey

Dodaj cytat z książki Czuły drań