Kusicielka

Okładka książki Kusicielka
Johanna Lindsey Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Rodzina Malory (tom 4) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Rodzina Malory (tom 4)
Magic of You
Świat Książki
2012-09-05
2012-09-05
Hanna Kulczycka-Rymuza
romans miłość namiętność piraci

Książka taka sobie. Autorka próbuje zaserwować nam jakieś kłopoty w postaci chińskiego możnowładcy, ale problem zostaje rozwiązany wraz z zejściem na ląd Warrena. Moim zdaniem ten wątek jedynie zawala w tej powieści. Niby uczucie Amy i Warrena spoko, ale w tym samym czasie czegoś tam brak i jakieś to naciągane. Dużo życiowych rozkmin, które są istotne dla fabuły tak samo jak zeszłoroczny śnieg. Więc od biedy można przeczytać, ale szału nie ma.

Doskonały, najlepszy z cyklu, romans historyczny. Kolejna z Malorych, Amy o złośliwym języczku i niezłomnym przekonaniu o słuszności dokonanego wyboru, zagięła parol na najbardziej złośliwego i zgorzkniałego faceta w Anglii/Ameryce - Warrena Andersona. Och, opierał się wytrwale, twardy był, ale Amy była z Malorych, a oni się nie poddają i skandale im niestraszne...
Z największą przyjemnością spędziłam z nimi święta:)

Z...

"Kusicielka" to jak na razie jedna z moich ulubionych książek z serii o rodzinie Malorych.
Bardzo podobała mi się prosta, niewymuszona fabuła, dodatkowo okraszona lekkim humorem, który niejednokrotnie zmuszał mnie do parsknięcia śmiechem.
Amy okazała się sympatyczną damą o gorącym sercu i równie gorącym temperamencie. Jej żywiołowe podejście do życia, determinacja i zdecydowanie, by osiągnąć wyznaczony sobie cel, sprawił, że z miejsca ją polubiłam. Nie spodziewałam się, że ta książka okaże się tak zajmującą lekturą.
Romanse historyczne mają to do siebie, że zazwyczaj skupiają się na jednym wątku, który czasami poszerzony jest o kilka mniejszych, tak by książka nie była monotematyczna. W "Kusicielce" są również przedstawione relacje rodzinne, które rzutują na przyszły związek Amy i Warrena. Widać, że dziewczyna nie zamierza słuchać innych, chcąc tylko jednego mężczyznę.
Warren akurat jest dla niej najmniej odpowiedni, w końcu jego zapalczywy charakter stanowił zagrożenie nawet dla niego samego. Nikt się nie spodziewał, że to jego zapragnie i zamierza poślubić.
Johanna Lindsey ładnie "ubrała" bohaterów, nadając im głębi, której mi trochę brakowało w poprzednich częściach jakie miałam sposobność przeczytać. Nie będę się zniechęcała, liczę że kolejne części będą równie zabawne i pełne uroku, co "Kusicielka".
Jak zawsze polecam romans na spokojny wieczór z lampką winą lub kubkiem gorącej herbaty.

świetny romans, bardzo dobrze się czyta. Chyba przy żadnej książce tak się nie ubawiłam. Chociaż moim ulubionym bohaterem całej serii jest Antonty (Tony) to w tej książce główni bohaterowie również okazali się bardzo fajni a Amy zdecydowanie podbiła moje serce.

Rewelacyjna! Napisana lekko i z humorem. Postać Amy przekomiczna z tym swoim uporem i bezwstydnością.

Super!!!

Super!!!

Książka ciekawa, ale główna bohaterka bardzo mnie irytowała swoim zuchwalstwem i bezczelnością.
Niespodziewany zwrot akcji .
Polecam:)

Niespodziewany zwrot akcji .
Polecam:)

Uwielbiam autorkę tych romansów, są zawsze świetnie napisane, rozbawiają mnie do łez, wciągają i pobudzają wyobraźnię

Na półkach: , , , ,

Lekka, łatwa i przyjemna, czyli coś co było mi potrzebne do odprężenia.

Lekka, łatwa i przyjemna, czyli coś co było mi potrzebne do odprężenia.

Dopiero poznaję cykl (nie po kolei) o rodzinie Malorych i bardzo mi się podoba. Fajny romans historyczny z poczuciem humoru i przygodą.

Johanna Lindsey Kusicielka Zobacz więcej
Johanna Lindsey Kusicielka Zobacz więcej