Prezent

Tłumaczenie: Małgorzata Szubert
Cykl: Rodzina Malory (tom 6)
Wydawnictwo: Świat Książki
The Present
romans, malory
Wildstyle

Cała rodzina Malorych przybywa na Boże Narodzenie do rodowej posiadłości w Haverston. To, co się wówczas wydarzyło, na zawsze pozostanie w Waszej pamięci. Świąteczny nastrój zakłóca unoszące się w powietrzu napięcie, które rozładuje pojawienie się tajemniczego prezentu od anonimowego ofiarodawcy. Wiedzeni ciekawością członkowie rodziny otwierają pakunek jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Prezentem okaże się stary manuskrypt - wzruszająca i pełna pasji opowieść o miłości między markizem Christopherem Malorym a smagłą cygańską pięknością Anastazją, która postanowiła poślubić nie-Cygana, aby uniknąć zaaranżowanego przed laty przez rodzinę małżeństwa. Przystojny angielski lord, który spodobał się Anastazji, zapałał wprawdzie namiętnością do egzotycznej piękności, jednak małżeństwo z kobietą tak niskiego stanu nie wchodziło w rachubę. Ale gdy dwoje ludzi połączy uczucie, to mimo wszelkich dzielących ich różnic i niesprzyjających okoliczności może stać się cud. I cud się wydarzył, a po latach historia miłości tej pary stała się pouczającą lekcją dla ich potomnych - i może podnieść na duchu tych wszystkich, którzy ośmielają się marzyć.

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/prezent-johanna-lindsey,p90086950.html

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/prezent-johanna-lindsey,p90086950.html

kasik | 2014-06-29
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Bardzo przyjemna i potrzebna część historii o rodzinie Malorych.

Ulka | 2013-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2013

Gdybym nie poznała wcześniej rodziny Malorych, odłożyłabym książkę po kilkunastu stronach. Nagle zjeżdża się cała ich chmara, z mnóstwem dzieci i nie idzie ogarnąć kto? co? z kim? chyba z 60 stron zajęło mi przyporządkowanie wszystkich do siebie :) no i do książek opowiadających ich historie które już były za mną :)

Później zaczęli czytać "prezent" i było jak przy każdej książce z cyklu, zapadłam w nią i leciałam strona za stroną. Historia choć krótka, to wyjątkowa, związała trochę fakty z książek pojawiających się wcześniej i rozwikłała sercowe sprawy najstarszego z braci Malorych.
W sumie miło było spotkać wszystkich razem, mężczyźni nic a nic nie stracili swego uroku i nadal śpiewają jak im małżonki zagrają. Dzieci się już narodziło tyle, że niedługo nie pomieszczą się wszyscy w posiadłości :) No i nigdy dość Jamesa i Georginy - którzy sa moją ulubioną parą.

Tak na marginesie: cena z okładki 34,90 za 190 stron, to zdecydowanie zbyt wiele!

Magdusia00091 | 2014-08-12

Pokochałam rodzinę Malorych.
Książki o nich są zabawne i jednocześnie wzruszające.
Ta część bardzo mi się podobała.
Gorąco polecam! :)

Gosia9101 | 2013-10-13
Przeczytana: 13 października 2013

Ta część nie jest tak fajna jak inne powieści o rodzinie Malorych. Trochę się zawiodłam, myślałam że będzie ona równie ciekawa co pozostałe części, ale się przeliczyłam. Historia Christophera i Anastazji jak dla mnie jest zbyt krótka i nie ma w niej "tego czegoś" co towarzyszyło innym z klanu Malorych.

Sancia | 2015-01-05
Przeczytana: lipiec 2014

Bardzo ciekawa, romantyczna i bajeczna opowieść o początkach rodziny Malorych

Ines | 2017-07-10
Przeczytana: 25 lipca 2017

Urzekła mnie stanowcza Anna Malory.

kasira_ | 2017-11-10
Przeczytana: 11 listopada 2017