Darth Bane: Droga zagłady

Cykl: Trylogia Dartha Bane'a (tom 1) | Seria: Star Wars: Gwiezdne Wojny
Wydawnictwo: Amber
Darth Bane: Path of Destruction
Trojka

Dawno temu obdarzony niezwykłymi zdolnościami chłopak uciekł z rodzinnej planety i trafił do Akademii Sithów. Zgłębiając arkana Ciemnej Strony Mocy, przyjął imię Bane i okazał się niezwykle pojętnym uczniem. Prawdziwa próba ma jednak dopiero nadejść. Tylko rzucając wyzwanie najstarszym tradycjom i czerpiąc z zapomnianej mądrości pierwszego Sitha, Bane może liczyć na zwycięstwo. I na to, że...

Prawdziwa próba ma jednak dopiero nadejść. Tylko rzucając wyzwanie najstarszym tradycjom i czerpiąc z zapomnianej mądrości pierwszego Sitha, Bane może liczyć na zwycięstwo. I na to, że pewnego dnia z popiołów tego, co musi zniszczyć, podźwignie nową erę Ciemnej Strony Mocy.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2012

źródło okładki: star-wars.pl

Michał | 2019-09-16
Przeczytana: 16 września 2019

Typowe gwiezdne wojny, ktoś z zadupia galaktyki akurat odkrywa moc i potem zostaje super mistrzem. Najbardziej przepełnioną złem postacią jest ta okropna dziewczynka z ostatnich stron.

Revan | 2019-08-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

,,Ciemna Strona oferuje Moc dla samej Mocy. Musisz jej pożądać. Pragnąć. Musisz szukać potęgi ponad wszystko, bez zastrzeżeń i wahania''

Lola Janetta | 2019-06-26
Przeczytana: 08 czerwca 2019

Początek niesamowitej przygody, po ciemnej stronie mocy, która z początku nie jest jednoznaczna, a w zaskakujący czytelnika sposób porywa, jak i porywa głównego bohatera. Można obserwować przemianę, która pochłania czytelnika z każdą kolejną stroną coraz bardziej, a towarzyszy temu uczucie (przynajmniej mnie towarzyszyło) chęci przynależności do Ciemnej Strony, która nie tyle jest pociągająca, co raczej każdy z nas upada, a nikt nie chce być słaby, bezbronny, nie wart nic, nawet we własnych oczach.

Grand | 2019-05-29
Przeczytana: 2012 rok

Prawdopodobniej jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) saga Gwiezdnych Wojen ulokowana w realiach Rycerzy Starej Republiki. Myślę, że lepiej po nią sięgnąć niż się na jej temat elaborować. Mogę szczerze polecić wszystkim fanom.

karpatkadobra | 2019-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2019

Doświadczając uroków gwiezdnowojennych treści z Uniwersum, czy, jak kto woli z zamkniętego od 2014 roku Kanonu Legend, nie można, jakby było to wręcz zabronione przez sam zbiorowy byt, którym saga George’a Lucasa stała się na przestrzeni dziesiątek lat, przejść wokół prawdziwych perełek, ikon, ba, ,,Kamieni milowych”, czy jakby to inaczej ująć w słowa, bezcennych dzieł, niezmierzonych tą siłą wkładu w rozwój macierzy galaktyki Star Wars, obojętnie. Bez względu na to, czy takowa wybitność mieści się w zakresie Legend, czy wręcz przeciwnie: buduje Nowy a.k.a ,,disnejowski” Kanon Star Wars, istotniejsze jest to, jak tym, co w sobie zawiera i w jaki sposób oddziałuje ona na całą kulturę fenomenu Gwiezdnych Wojen, na ich fanów i w przyszłości: na kolejnych twórców. Wybór tak istotnej pozycji z różnych form przekazu treści Uniwersum Gwiezdnych Wojen, której wagę w rozwój Sagi zapoczątkowanej przez cichego, pokornego kalifornijskiego reżysera w 1977 roku, należałoby by porównać do...

G0rgutzz | 2019-01-20

Jedna z najlepszych książek ze świata SW jakie czytałem, bardzo dobrze napisany Darth Bane wraz z jego rozterkami, przemyśleniami oraz jego wewnętrzną przemianą z prostego chłopaka, który pracuje w kopalniach na galaktycznych obrzeżach w Lorda Sithów, który dba wyłącznie o siebie i nie zawaha się przed niczym by osiągnąć swoje cele. Świetnie się czyta opisy przebiegłości i inteligencji Bane'a, który nie jest idealny i wszystkiego nie potrafi od razu w przeciwieństwie do niektórych postaci z ostatnich filmów. Mieczem świetlnym pomimo całego swojego potencjału na początku swojego szkolenia pochlastałby co najwyżej siebie zamiast wrogów. Intrygi i spiski pod koniec książki cudne i bardzo dobre zakończenie, odległe od stwierdzenia "żyli długo i szczęśliwe" (o ile coś takiego dla Lorda Sithów jest w ogóle możliwe) tak bardzo, jak tylko się da

GoaR | 2018-12-29
Przeczytana: 01 lipca 2018

Zacznę może od tego, że do książek opartych na filmach, grach lub jakikolwiek innej twórczości tego typu podchodzę z dużym dystansem, np. nadał ciarki mnie przechodzą kiedy pomyślę o książkach z serii Baldur's Gate. Wyjątkiem od tej, powiedziałbym, reguły była książka o Darth Revan, która zmotywowała mnie do sięgnięcia po tą pozycję. W skrócie, ideałem ona nie jest, lecz z całą pewnością poleciłbym ją każdej osobie zainteresowanej Star Wars Expanded Universe. Podobnie jak w Revan podoba mi się lawirowanie między jasną, a ciemną stroną mocy co ukazuje, że nie wszystko da się posegregować w jedną z tych kategorii w przeciwieństwie do uproszczonego świata przedstawionego w filmach.

Ayla | 2018-11-25

Jedna z najciekawszych postaci w historii uniwersum Gwiezdnych Wojen. Historia jak młody chłopak pracujący w kopalni dokonuje tego, co zdawać by się mogło niemożliwe. Skazany na ciężką pracę zmienia swe przeznaczenie (lub właśnie dąży do jego spełnienia!) stając się jednym z najważniejszych lordów Sith jacy istnieli.

dawid199078 | 2018-08-24
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Moja przygoda z Gwiezdnymi Wojnami zaczęła się w dzieciństwie gdy po raz pierwszy w telewizji obejrzałem „Imperium Kontratakuje” film zrobił na mnie tak ogromne wrażenie, że od razu się zakochałem. Pamiętam to jak dzisiaj, mały ja siedzący na fotelu wgapiony w ekran telewizora obserwujący z zapartym tchem całą akcję, byłem jak zahipnotyzowany wyrywany z tego stanu tylko na czas reklamy kiedy to zajadałem się herbatnikami maczanymi w herbacie :). To wtedy po raz pierwszy zainteresowałem się fantastyką, to wtedy rozwinęła się moja wyobraźnia, która do dzisiaj jest bardzo wybujała, dzięki czemu jestem osobą dość kreatywną. I może trochę przesadzę ale ten film miał wpływ na całe moje żęcie i sprawił, że dzisiaj jestem tym kim jestem. Pewne się stało, że wcześniej czy później sięgnę po więcej. I dziś ten dzień nastąpił na swoim kacie mam całą sagę Gwiezdnych Wojen obejrzaną, nawet nie zliczę ile razy, gry komputerowe, kolekcje gadżetów i pierwszą przeczytaną książkę „Darth Bane: Droga...

madda | 2018-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2018

Świetna książka dla fanów świata Gwiezdnych Wojen. Początki i historia "reformatora" z tradycjami, który na nowo odbudowuje prestiż Ciemnej Mocy. Darth Vader przy Darth Bane to przedszkolak. Jeżeli wcześniej ktoś utożsamiał zło z syczącym Vaderem, po przeczytaniu tej książki zapomni całkowicie o wkładzie Skywalkera w Ciemną Strone Mocy. Darth Bane jest kozakiem, któremu kibicujesz od początku książki do samego końca do takiego stopnia, że nawet przymykasz oko na brutalne rzeczy znajdujące się na jego nieczystym sumieniu. Autor świetnie prowadzi przez fabułe, a Bane, mimo kipiącego zła, staję się bohaterem pozytywnym ! Już się nagadałem ... Zabieram się za drugą część. "Spokój to kłamstwo!"