Yoda: mroczne spotkanie

Wydawnictwo: Amber
Yoda: Dark Rendezvous
8324120904
Grimgor

Barbarzyńska Wojna Klonów doprowadza Republikę na skraj upadku. Podczas jednej z batalii rycerz Jedi wymyka się na Coruscant z wiadomością dla Yody. Hrabia Dooku obiecuje pokój. Trzeba podjąć decyzję: zaufać Dooku czy zaryzykować życie milionów wojowników. Wydaje się, że tym razem Mistrz nie ma wyboru...

źródło okładki: http://ossus.pl/biblioteka/Plik:Yodamro.jpg

Piotrek | 2012-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2012

Po serii słabych tomów Gwiezdnych Wojen, przyszedł czas na coś nowego, lepszego. Ta cześć poświęcona Yodzie i hrabiemu Dooku (czy jak kto woli lordowi Tyranusowi), wyjaśnia skąd się wziął hrabia na czele Gildii Kupieckiej i sił separatystów, a nie dowiemy się tego ze słynnych ekranizacji George'a Lucasa. Opowieść to gorzka i trudna, ale ma swój urok, świat Jedi nie jest jednak dobry, szlachetny i honorowy. Akcja toczy się szybko i składnie, a rozmowa Yody z Dooku to chyba jeden z najważniejszych dialogów w historii Galaktyki, nie tylko na linii Jasna - Ciemna Strona Mocy. Warto przeczytać, bo ten tom zahacza o stare zasady Zakonu w oparciu o święty Kodeks, a nie tylko o bezsensowną Wojnę Klonów. To taki powrót do ideałów pewnej idei, którą przecież fani Gwiezdnych Wojen tak uwielbiają.

To jest to! To jest właśnie to! Wspaniała książka. Jedna z tych, które mnie solidnie inspirują (zaraz po wręcz bajkowym Mrocznym Widmie).
Cóż może być bardziej obłędnie cudowne niż przygoda maleńkiego zielonego gremlina w galaktyce?
Sean Stewart stworzył w tej książce swoisty i oryginalny klimat.
Inaczej niż James Luceno, którego szanuje za wspominanie historii z chronologii w swych dziełach w sposób taki, iż całość jest spójna, Sean Stewart wszystko jakby napisał sam (z wyjątkiem kilku wzmianek o Honoghrze i Ohma'Dun). I znów powiało tutaj nowością w Galaktyce. Nie tylko na pierwszym planie, ale także w tych tylko wspominanych. Masa nowych postaci i miejsc. Wspomniane pierwszy raz batalie jak Troxar czy Wayland i Honoght przybliżają ten okres w dziejach, który powoli domyka Wojny Klonów. A sama historia Yody i Hrabiego Dooku, ich relacja. Świetnie przedstawiona. Przedstawiona po mistrzowsku także obsesja Asajj Ventress na punkcie Jedi i opisany ogrom uzbrojeń Droidów Zabójców,...

noname | 2015-03-01
Na półkach: Star Wars, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2014

Książka w większości o dzieciach (padawanach) i raczej dla dzieci. Jest w niej Yoda, ale od czasu do czasu. Yoda przypomina bardziej tego z filmu "Imperium Kontratakuje", niż tego z nowej trylogii Lucasa.

Dominik | 2012-08-10

Jestem wielkim fanem 'Gwiezdnych Wojen', uwielbiam cały świat stworzony przez Lucasa. Książki pochłaniam, uwielbiam dowiadywać się nowych rzeczy i jeszcze bardziej odkrywać Galaktykę.

dask | 2014-10-15
Przeczytana: 14 października 2014

Wg mnie, ta książka powinna być umieszczona w kolejności po Ataku klonów i Próbie Jedi.
Krótka historia o spotkaniu Yody z Dooku. Trąca nieco filozofią. ogólnie do przeczytania. Szybko się czyta i nie jest nudna. Niewiele wnosi od sagi znanej z filmów.

Jaskier | 2013-07-01
Przeczytana: 06 czerwca 2013

Jak nie jesteś mega fanem, odejmij 2 gwiazdki, jeżeli jesteś, możesz dodać;)

Morte | 2016-11-04
Na półkach: Star warsy, Przeczytane

Moje pierwsze spotkanie z SW w formie pisanej ,ach... cudna książka.

scirus | 2016-11-18
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone