Zrodzony ze srebra

Tłumaczenie: Dominika Schimscheiner
Cykl: Mercedes Thompson (tom 5) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Silver Borne
Sherry

Jest jedyna w swoim rodzaju. Wyjątkowa i niepowtarzalna. Cierpi na kompleks obrońcy uciśnionych i nie potrafi sobie odpuścić. Nadmiar honoru niejednokrotnie odbija jej się solidną czkawką. Twierdzi, że jej siłą jest umiejętność przystosowania się. Bezczelnie kłamie - sama zmienia otoczenie i rzeczywistość tak, aby pasowały do jej prywatnej wizji. Cała ona - Mercedes Thompson, kojot nie całkiem...

Cała ona - Mercedes Thompson, kojot nie całkiem pospolity. Nie boi się złego wilka, ale pęka przed własną matką. Bohaterka pełną gębą. Nic dziwnego, że znowu wpada po uszy w niezłe bagno. Tym razem udaje jej się wsadzić nos całkiem głęboko w tajemnice nieludzi, a ukochany wilkołak...

Los i wspomnienia nie dają Mercedes Thompson ani chwili na złapanie oddechu. Ledwie opadł pył, a znów trzeba ruszać do boju.

Ech, ci faceci! Nawet na chwilę nie można ich zostawić samych. Zaraz jeden wpada w depresję i chce popełnić samobójstwo a drugi rzuca się w płomienie, żeby ratować ukochaną. Nic dziwnego, że Mercedes Thompson ma pełne ręce roboty. A to, że jej mężczyźni to wilkołaki, bynajmniej nie ułatwia sprawy.

Jakby było mało kłopotów, wilkołacze stado wciąż nie chce zaakceptować faktu, że Mercy jest partnerką Alfy, a pewna Królowa Wróżek uparła się odzyskać księgę, która przez przypadek znalazła się w posiadaniu naszego kojota. Żeby ocalić przyjaciół, Mercedes musi się tylko udać do magicznej krainy, przeprowadzić z wróżką delikatne negocjacje i wrócić. Najlepiej w całości i to w ciągu godziny.

Doprawdy - drobiazg.

źródło opisu: Fabryka Słów, 2012.

źródło okładki: http://fabrykaslow.com.pl

Piąty tom niezwykłych przygód Mercedes Thompson za mną.
To zdumiewające, że każda z tych książek była tak interesująca i pochłaniała bez reszty.
W tej części Mercy będzie się starała ocalić Samuela od autodestrukcji, do jakiej bez wątpienia zmierza. Samuel żyje od kilkuset lat, jest zmęczony życiem, chce w końcu odpocząć. W krytycznym momencie kontrolę nad nim przejmuje jego wilcze oblicze i jak na ironię to właśnie ono powstrzymuje Samuela od nieodwracalnej decyzji.
Niestety prawo wilkołaków jest bardzo restrykcyjne, Marrok nie może pozwolić by wilk przejął dominację nad człowiekiem, zwłaszcza jego synem. Mercy nie może dopuścić aby ktoś zgładził Samuela, zwłaszcza, że jest pewna, że nikomu nie stanie się krzywda.
W tak zwanym międzyczasie ktoś podpala bungalow pani mechanik. Przekonany, że w środku jest Mercy, Adam biegnie w płomienie aby ratować jej życie. Kiedy dziewczyna dociera na miejsce, zastaje już tylko zgliszcza i śmiertelnie poparzonego ukochanego.
Niestety to nie...

Scarlett | 2012-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Ta seria należy do moich ulubionych urban fantasy. Opowiada o przygodach Mercedes Thompson, zmiennokształtnej kojotki, mieszkającego na terytorium wilków. Przedstawiam Wam już 5 część tego cyklu. Mercy jest już związana z Alfą lokalnej sfory – Adamem, jednak wilki nie chcą zaakceptować kojota w swoim stadzie. Natomiast najlepszy przyjaciel Mercedes przechodzi załamanie nerwowe i chce popełnić samobójstwo. Z tymi mężczyznami to same kłopoty. Ale kłopoty to specjalność naszego kojota. Mercedes nieświadomie pogrąża się w coraz większych problemach, gdy przyjmuje od znajomego antykwariusza niezwykłą księgę. Księgę, której bardzo pragnie sama królowa wróżek…

Najlepsze w tej serii jest to, że wraz z kolejnymi tomami nie traci ona wcale oryginalności ani rozpędu. W ogóle nie odczuwa się tego, że pisana jest na siłę. Widać, że Autorka ma w głowie wykreowane losy bohaterów i sukcesywnie dąży do punktu kulminacyjnego. Wszystkie wątki są wyjaśniane lub bardziej gmatwane, jednak żaden nie...

Hersus | 2015-12-12
Przeczytana: październik 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W przypadku czytania serii wydawniczych najgorsza jest świadomość ich zakończenia. Myśl, że bohaterowie, których polubiliśmy przez kilka tomów odejdą na zawsze. Trochę inaczej bywa z wielotomowymi historiami, których końca nie widać. W ich przypadku oczekujemy na dalszy ciąg opowieści. Kiedy on nadejdzie? To wszystko zależy od autora i wydawnictwa. Tak właśnie jest z książką, o której dzisiaj opowiem. „Zrodzony ze srebra” to już piąty i zarazem przedostatni jak do tej pory wydany w Polsce tom znakomitej serii o Mercedes Thompson. Kolejna część już czeka na swoją kolej na półce. Co jednak będzie potem? Ile czasu Patricia Briggs będzie kazała nam czekać. Muszę się uspokoić i cieszyć z tego, co mam, a przyznam, że jest, się z czego cieszyć.

Mogłoby się wydawać, że życie Mercy idzie ku lepszemu. Jest w związku z przystojnym sąsiadem, ataki paniki, z którymi walczyła tyle czasu odchodzą w zapomnienie. Jednakże, spokój nie jest jej pisany. Najbliższy przyjaciel popada w depresję i...

puchacz02 | 2013-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2013

"Zrodzony ze srebra" to już piąty tom przygód niezwykłej pani kojot - Mercedes Thompson. Jej motywem przewodnim jest pewna książka, która przypadkiem znajduje się w posiadaniu zmiennokształtnej. Niesie to ze sobą wiele problemów. Nie jest to jednak jedyny wątek, mamy też wiele pobocznych. Ale nie będę spojlerował.
Pozwolę sobie na małą dygresję. Właśnie z tą książką rozpoczynam nowy system oceny przeczytanych przeze mnie lektur. Zmieniam go, ponieważ zauważyłem, że czasami moje oceny nie są obiektywne. Oceniam w sposób chaotyczny, kierując się impulsem.
Będę oceniał książki pod kilkoma względami. A mianowicie to czterema. Pierwszym z nich jest fabuła - uwzględnię w niej co mi się podobało, czy dużo się działo, czy była ciekawa itp. Kolejna to bohaterowie - jak zostali wykreowani, czy byli oryginalni itd. Następnie świat przedstawiony w książce - czy autor wykreował ciekawą rzeczywistość, czy była dobrze wpasowana w fabułę książki. Ostatnia zaś moje chęci odnośnie tej lektury - jak...

Sophie | 2012-08-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, KWK
Przeczytana: 12 sierpnia 2012

Mercy jest świetna - wygadana, pewna siebie i niezależna, mimo problemów i krzywd, których doznała w poprzednich tomach, zachowała poczucie humoru, nie załamała się. No i dzieje się! Oj, dzieje. Jak nie wilkołaki, to wampiry, a jak nie wampiry, to nieludzie. No i jak w takiej sytuacji Mercy może dojść do ładu ze swoim życiem osobistym? Trzeba przyznać, że Pani Briggs stworzyła doskonałych, zapadających w pamięć bohaterów. Wystarczyło, że wrzuciła ich w szybką, interesującą, wciągającą akcję, doprawiła ciekawym światem i pomysłami, dzięki czemu otrzymaliśmy świetną rozrywkę na wieczór. Czego chcieć więcej? Chyba tylko więcej Mercy. :)

majek | 2014-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2014

Druga w nocy, 1000 rzeczy do zrobienia? Co tam! Jak mnie "Zrodzony ze srebra" wciągnął to już nie popuścił. Uwielbiam książki Patricii Briggs i muszę chyba je kupić. WSZYSTKIE. Nic tak nie poprawia humoru, jak ona i Mercedes Thompson. Oczywiście, były momenty kiedy jej historia mnie denerwowała niesamowicie, ale pod koniec wybaczyłam absolutnie każdy błąd.
Warto było sięgnąć po tą opowieść. Powoduje takiego pozytywnego kaca książkowego - człowiek nie potrafi się przestać uśmiechać na długo po zamknięciu okładki. Uwielbiam takie pozycje :D Nawet nie mam się do czego przyczepić. Rewelacyjnie!

Evie | 2014-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Każda kolejna część robi się coraz lepsza. Autorka ma wspaniałe pomysły na orginalną i nie banalną fabułę. Mercy jak zawsze stara się wszystkim pomóc i przez to wpada w kłopoty. Nie mogłam się oderwać od tej książki do puki nie przeczytałam całej nie sięgałam po inne.

Magda | 2011-07-07
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 07 lipca 2011

Początkowo przerażała mnie sytuacja, która rozwinęła się w znanym już trójkącie Adam - Mercy - Sam. To, co spotkało wszystkich kolejno sprawiło, że łzy ściekały po policzkach. Nie mogłam uwierzyć, że to naprawdę się dzieje. W pewnym momencie przerwałam czytanie na rzecz sprawdzenia oficjalnej strony autorki. Musiałam się upewnić, czy to aby nie ostatnia część serii. Na szczęście przede mną jeszcze dwie;) Ale wracając do trójkąta i nie tylko zresztą. Nie było dla mnie zaskoczeniem, iż stado jest przeciwko Mercy, ale nie spodziewałam się czegoś takiego. Zwłaszcza, że było to wystąpienie przeciwko Alfie, co wg mnie jest już swoistym wyrokiem podpisanym na siebie. Na szczęście każdy kolejny problem rozwiązywał się bliżej końca książki i to stopniowo, dzięki czemu emocje wciąż buzowały. A po skończeniu miałam ochotę przytulić książkę do piersi z wielkim uśmiechem na twarzy.

Lesławek | 2014-02-23

"Zrodzony ze srebra" Patricii Briggs to piąty tom przygód kobiety mechanika Mercedes Thompson. Mercy jest kojotem, wychowanym przez stado wilków, od kiedy została kobietą pewnego bardzo przystojnego Adama też wilkołaka, znowu nalezy do stada, choć nie do końca sie w tym odnajduje. W świecie stworzonym przez Briggs obok zwyklych śmiertelników żyją poza wspomnianymi wilkołakami wampiry, nieludzie, gremliny, wróżki i duchy. Część z nich ujawinila sie ludziom. Serię powinno sie czytać od początku do końca, bo choć autroka zadbała o to by w każdej części wyjaśnić po krótce niektóre fakty, mozna sie pogubić i nie będzie takiej satysfakcji z przeczytania książki. Podoba mi sie , że w każdej części Briggs wplata nowe wątki dotyczące róznych znanych nam juz bohaterów, że nie skupia sie tylko na milości Adama do Mercy(albo odwrotnie). Autorka pokazuje, że choć każda istota żyjąca w wymyślonym przez nią świecie rządzi sie swoimi prawami i zasadami, kiedy trzeba potrafia sie zjednoczyć dla...

Świetna!! Jak zawsze nie zawiodłam się na tej autorce i jej wspaniałej serii. Kiedy zaczynałam czytać pierwszą część, nie była ona jeszcze popularna. Wydane wtedy były tylko dwa tomy w starych okładkach - wcale nie zachęcających. Mimo to od samego początku była to jedna z lepszych wielotomowych historii, które skradły mi serce. Wartka i przyjemna akcja, bardzo płynna. Silna chociaż malutka bohaterka, nie całkiem pasująca do reszty otoczenia. ;)
Co do tej części, uwielbiam ją. Niestety posiada małe minusiki (w postaci rozwiązania sprawy Samuela, i brak rozwinięcia akcji z Samem), ale na tle całości jest naprawdę warta przeczytania.