Zrodzony ze srebra

Okładka książki Zrodzony ze srebra Patricia Briggs
Okładka książki Zrodzony ze srebra
Patricia Briggs Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Mercedes Thompson (tom 5) fantasy, science fiction
Mercedes Thompson (tom 5)
Silver Borne
Fabryka Słów
2018-02-14
2012-08-13
2010-03-30
Dominika Schimscheiner
Mercedes Thompson nowe wydanie

Kojot w stadzie wilków

📘Kolejny tom cyklu o Mercedes Thompson i kolejna książka pochłonięta przeze mnie w jeden dzień. Co mogę na to poradzić - to moja najbardziej komfortowa seria i raczej nic tego ni zmieni.

📘W „Zrodzonym ze srebra” zyskują dla mnie niemalże wszyscy - Adam, Zee, Samuel, Bran... Ten pierwszy i trzeci szczególnie, choć Sam nieco martwił mnie przez większość książki choć przecież wiedziałam, jak to się skończy. Adam jest moim ulubionym męskim bohaterem obecnie - troskliwy, opiekuńczy i po „męsku” uroczy, jest cudowną polową mojej ulubionej książkowej pary.

📘Fabuła w tym tomie jest wręcz przesycona wielkimi wydarzeniami, co może być lekkim minusem. Nieludzie, spory w watasze, problemy sercowe - może to przytłoczyć, choć na pewno nie będzie nudzić.

📘Motyw Podgórza to coś co w wydaniu Briggs uwielbiam równie mocno co wilkołaki, ostatnie rozdziały pochłonęłam z zapartym tchem i wyobraźnią pobudzoną do granic możliwości - uwielbiam to uniwersum urban fantasy.

📘Zwrot akcji może być kolejnym drobnym minusikiem w tym tomie. Wynika to po części z tego, że jest on dość przewidywalny, ale też składają się na niego różne dość proste czynniki. Osobiście gdybym miała wybrać, to właśnie to byłby to najsłabszy element książki, choć nie jest on bardzo zły.

📘Zakończenie w tym tomie wprost u-wiel-biam! I to nie tylko ostatnie strony, gdzie zrobiło się gorąco, ale ostatnie rozdziały, łącznie z „rozmową” z Branem - to było po prostu urocze i romantyczne do tego stopnia, że czytałam z uśmiechem na ustach.

📘 Podsumowując - seria nie zwalnia i nie traci pozytywnych cech, a wręcz przeciwnie. Dylematy miłosne się względnie kończą, uroczy związek się mam powoli klaruje, dzięki czemu możemy się skupić na dalszym poznawaniu świata, co mnie osobiście niezwykle cieszy i ciekawi.

Piate spotkanie z zmiennoksztaltna Mercedes Thompson i zaczynam ja lubic coraz bardziej…
Lubie serie o Mercy za elementy i swiat fantasy, jednak Briggs, na moje nieszczescie, zaczyna bardziej skupiac sie na milosnej relacji glownej bohaterki ze swoim partnerem niz na przedstawieniu ciekawej historii.
Calosc fabularna jest nadal ciekawa, autorka nadal potrafi zaskoczyc czytelnika. Briggs intensywnie skupia sie na opisywaniu postaci oraz wydarzen, czesto wplata przypomnienia wydarzen z poprzednich tomow (troche az za nadto). Czytelnik poznaje nowe problemy Mercedes zwiazane ze stadem i byciem partnerka alfy - te akurat, moim zdaniem, sa na plus.
Podoba mi sie jak swiat opisywany w ksiazce powieksza sie z kazdym nowym tomem w serii, poznajemy nowe miejsca, nowych bohaterow, nowe fantastyczne i mityczne postaci.

Jednak duzy minus za to, ze final ksiazki trwa stosunkowo krotko w porownaniu do calosci i ilosci stron ksiazki. Brakuje mi wiekszej ekscytacji i napiecia zwiazanego z rozwiazaniem zagadek, ktorych w ksiazce nie brakuje.

Podsumowujac, chetnie znowu poznam nowe przygody panny Thompson i czekam na kolejne nasze spotkanie! Mam nadzieje, ze nastepny raz troche bardziej utrzyma mnie w napieciu! :)

Calosc fabularna jest nadal ciekawa, autorka nadal potrafi zaskoczyc...

Kolejny tom z serii za mną. Nadal trzyma ten sam poziom co poprzednie. Relacja Mercy i Adama się ładnie rozwija, tak samo jak sytuacja ze stadem. Pojawiają się coraz to ciekawsze wydarzenia, magiczne zawiłości. Oby tak dalej…

"Zrodzony ze srebra" to powieść autorstwa Patricii Briggs, która przedstawia niezwykłą bohaterkę o imieniu Mercedes Thompson. Briggs jest amerykańską pisarką specjalizującą się w urban fantasy, a jej twórczość często porusza tematy nadprzyrodzone oraz magię.

Mercedes Thompson, znana jako Mercy, jest wyjątkowa i niezależna. Posiada kompleks obrońcy uciśnionych i zawsze staje w obronie słabszych. Jej mocą jest umiejętność przystosowania się do trudnych sytuacji, choć nie zawsze przynosi jej to pożądane rezultaty. Bohaterka jest pełna sprzeczności, odważna i honorowa, ale jednocześnie cierpi na własne wewnętrzne demony. Jej osobowość i charakter nadają historii dynamiki i wzbogacają ją o niezapomniane momenty.

W "Zrodzonym ze srebra" Mercy zostaje wciągnięta w kolejne niebezpieczne przygody, tym razem dotyczące tajemnic nieludzi. Wokół niej rozwijają się intrygi, a jej ukochany wilkołak również boryka się z własnymi problemami. W świecie pełnym magii staje przed zadaniem ocalenia przyjaciół i stawienia czoła niebezpieczeństwom. Autorka umiejętnie snuje fabułę, wplatając w nią elementy fantasy, tajemnic oraz emocje.

Mimo że "Zrodzony ze srebra" posiada mocne strony, nie jest to powieść, która w pełni wykorzystuje swój potencjał. Oceniając ją na 6/10, można zauważyć, że czasami tempo narracji może być nieco powolne, a niektóre wątki mogą wydawać się naciągane. Niektóre postacie mogą być słabo rozwinięte, co wpływa na głębie i zaangażowanie czytelnika.

Jednakże warto docenić umiejętność Patricii Briggs tworzenia fascynującego świata urban fantasy, w którym magia splata się z rzeczywistością. Autorka potrafi budować napięcie i trzymać czytelnika w niepewności, co sprawia, że chce się poznać dalsze losy bohaterów. Warto również wspomnieć o nastrojowym i sugestywnym stylu pisania, który dodaje powieści niepowtarzalnego klimatu.

Podsumowując, "Zrodzony ze srebra" to powieść z elementami urban fantasy, która ma swoje mocne strony, ale także pewne ograniczenia. Oceniając ją na 6/10, można stwierdzić, że choć nie jest to arcydzieło gatunku, stanowi interesujące doświadczenie dla miłośników magii, intryg i tajemniczych postaci.

Kolejna świetna część serii o Mercedes Thompson.

Kolejna świetna część serii o Mercedes Thompson.

Zaczynam po dłuższej przerwie doceniać, że autorka przypomina na początku co się działo w poprzednich częściach. Ostatnio gdy czytałam książki jedna po drugiej te powtórzenia mnie irytowały, a teraz mogłam sobie wszystko przypomnieć.

Piąta część jest prawie tak dobra jak pierwsze trzy tomy (czwarta mnie nudziła). Szybko się czyta, akcja powoli się rozkręca, ale później wciąga. Jedynie trochę drażniły mnie opisy miłości Adama i Mercedes, ale z drugiej strony rozumiem, że są i da się je pominąć szybko wzrokiem.

Podsumowując - dobra kontynuacja.

No i mamy w końcu wznowienie piątego tomu przygód Mercedes Thompson. Z każdą kolejną częścią dociera do mnie, że pomimo ogromnej miłości do serii, czas zatarł w głowie sporo szczegółów. Dzięki temu mogę po trochu na nowo dać się oczarować tej historii. Zrodzony ze srebra już za mną, jakie emocje we mnie wywołał?

Książka świetna, ale rozwiązanie problemu Samuela zostało opisane po macoszemu. Szkoda, można było zrobić to lepiej :)

2078

Dla mnie mocno średni tom serii. Nie wiem, poprzednie podobały mi się jakoś bardziej...

Na półkach: , , , , , , , , , , , ,

Ten tom bardzo mi się podobał. Jest tak samo dobry jak tom 2.

W tej części historii mamy bardziej wgląd w relacje między Mercy, a stadem oraz w jej związek z Adamem.
Żeby nie było tego mało, narodził się już dawno zapowiadany problem z Samem.
Świetnie się to czytało, momentami byłam przejęta losem postaci i ich uczuciami.

Tej części dałam mocną 9, ale sprawa ze zrodzonym ze srebra było moim zdaniem tylko tłem dla wydarzeń w stadzie i życiu Mercy. Potrzebowałam tego tomu gdzie na pierwszy plan będzie wyciągnięty temat związku z Alfą i konflikt z członkami stada.

Jestem usatysfakcjonowana i będę kontynuować historię Mercedes.

Nie posiadam nadal tomu 6 w papierowej wersji, więc przeczytam e-booka. Jakby ktoś chciał sprzedać mi 6 tom, zapraszam na priw. Tylko tego tomu mi brakuje do skompletowania serii.

Ten tom bardzo mi się podobał. Jest tak samo dobry jak tom 2.

Żeby nie było tego mało, narodził się już dawno zapowiadany problem z Samem.

Tej części dałam mocną 9, ale sprawa ze zrodzonym...

Patricia Briggs Zrodzony ze srebra Zobacz więcej
Patricia Briggs Zrodzony ze srebra Zobacz więcej