Granice

Cykl: Olga i Otto (tom 3)
Грани
rosyjski
Karin

Łatwo zostać biznesmenem. Ciężej jest dogodzić klientowi. Nie trudno znaleźć sobie nowy dom, trudniej uwolnić się od niebezpiecznych sąsiadów. Łatwo można obrazić się na bliskich, ale trudno kochać ich takimi jacy są. Bez trudu można rzucać zaklęcia i zwracać się o pomoc do bogów, ale inną zupełnie sprawą jest branie odpowiedzialności za swe postępki. Łatwo można marzyć o pięknym ślubie i szczęśliwym życiu małżeńskim, ale co zrobić jeśli mąż znika następnego ranka?.. Ani bogowie, ani demony, ani czarne charaktery nie mogą zatrzymać tych, którzy wiernie dążą do celu i kochają życie!

aga | 2014-12-04
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Uważam, że wszystkie trzy tomy trzymały podobny poziom, nie umiałam się oderwać od czytania kończyłam jeden tom i zaczynałam następny, już dawno nie ubawiłam się tak dobrze czytając książkę Gorąco Polecam wszystkie części !!!

pat_8910 | 2014-03-02
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 02 marca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po trzeciej części przygód Oli oczekiwałam czegoś więcej, na tę część patrzyłam raczej pod kątem rozwoju uczuć bohaterów i tak było do momentu ślubu ale... Od kiedy Ola wyszła za Irgę akcja jakoś się zepsuła (nie umiem znaleźć na to w tej chwili trafniejszego określenia), całe poszukiwanie ukochanego było trochę nudne. Zakończenie sagi nie było oryginalne, już w wielu powieściach spotkałam się z tym, ze główne postacie po osiągnięciu apogeum szczęścia wpadają w tarapaty. Bardzo to było naciągane... Życzyłam sobie nieskomplikowanego happy endu, może jakieś zabawne perypetie codziennego życia, praca, ale na pewno nie porwanie w dzień po ślubie. Przekombinowane...

Magda | 2011-07-09

Eh, zaczęłam czytać (po nóżkach całować personę, która wzięła się za tłumaczenie). Co prawda mam jedynie dwa rozdziały, ale już wiem, że oj będzie się działo... Olga dostaje z Otto dyplom i zaczynają swoje dorosłe życie. A znając ten duet - będzie ciekawie. A sprawy między przyjaciółmi naprawdę się komplikują. Wciąż wyczekiwanie na ślub z Irgą, choć to wisi na włosku i to w dodatku takim bardzo, bardzo cienkim. Jak się okazuje - miłość to nie wszystko. Chyba jednak zacznę się uczyć nowego języka i to tylko tak, w piśmie, by samej sobie przetłumaczyć, bo coś czuję, że nie doczekam się polskiej wersji.

Zakończenie historii o Oli i Ottcie nie rozczarowała. Tarapaty, w jakie wpada żeńska część "dyplomowanego mistrza artefaktów" budzi śmiech, ilość zalotników mnoży się w tempie zastraszającym, a wrogowie i śmiertelność przekraczają wszystkie możliwe formy.
Zdecydowanie, zakończenie trylogii jest szybkie, zabawne i godne polecenia. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie ma co.

paulinkalinka | 2013-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2013

Z każdą kolejną częścią coraz mniej podobał mi się cykl o Oli i Otto. Pierwsza, "Odnaleźć swą drogę", była najlepsza, świeża, nieszablonowa. "Granica" pozostawia wiele do życzenia. Natłok akcji, która ma mało ze sobą wspólnego, głupota bohaterów, dialogi bez "tego czegoś".
Chociaż z drugiej strony zastanawiam się, czy moja opinia nie zależy od czasu jaki upłynął od przeczytania pierwszej części do lektury "Granicy" (ok. 2 lat) i ambitniejszych lektur, jakie poznałam w międzyczasie.
Dlatego polecam mimo wszystko "Granicę" osobom, które szukają jedynie niezobowiązującej lektury na zimowy wieczór.

Moridin | 2015-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2015

Książka super dużo dobrego humoru dobrze się czyta polecam tym którzy lubią dobry humor Lubie książki Aleksandry Rudej należą do moich ulubionych

Claudia | 2015-01-06
Na półkach: 2015, Przeczytane, E-booki
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Z ogromną przyjemnością przeczytałam kolejną książkę o perypetiach tych Mistrzów Artefaktów, nekromanty i innych magów. Polecam! Dodatkowo odnalazłam 4 rozdziały 4 tomu przygód Oli , jednak nieznana jest data wydania ani tytuł tej powieści . Jednak te książki, które do tej pory się ukazały ogromnie polecam i pozostaje tylko czekać na następną :)

"-Łatwo ci mówić - poskarżyłam się.- To nie twój mąż zaginął!
-Mam nadzieję - mruknął półkrasnolud.- Że nie dożyję tego momentu, kiedy będę miał męża. "

puchacz02 | 2013-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Nie wiem co napisać o tej książce. Przygody Olgierdy w podobnym stopniu mnie zaciekawiły, jak w poprzednich częściach. Jednak muszę powiedzieć, że gdyby była kolejna część, już bym po nią nie sięgnął. Po prostu znudziły mi się już trochę niekończące się przygody Oli.
Ogromnym plusem trzeciej części są nowe postaci. Najciekawszą oczywiście jest Sukin Kot, który naprawdę bawił do łez. Fabuła również ciekawa zwłaszcza wydarzenia z około 10-12 rozdziału.
Moja ocena 8/10

Delvardian | 2015-09-15
Na półkach: Przeczytane, Chcę kupić
Przeczytana: 15 września 2015

Nigdy nie lubiłam długich recenzji, były dla mnie intelektualnym rzygiem cudzego mózgu.
Wobec czego osobiście się streszczę: Połączenie dawki humoru z tomu pierwszego, z romantycznym bełkotem tomu drugiego. Na szczęście przeważa to pierwsze. Byłam zachwycona czytając tą książkę - lekka, humorystyczna literatura, która sprawiła, że śmiałam się w głos.
Pani Aleksandro, niech Pani tworzy takich dzieł więcej!

Thanith | 2013-05-06
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 06 maja 2013

Ola w 3 tomie dalej mnie strasznie denerwuje swoim egocentryzmem i brakiem dojrzałości. Jednak ten tom czytałam z zapartym tchem, gdyż mimo braku sympatii do głównej bohaterki jej przygody są dość wciągające.