Za cudze winy

Okładka książki Za cudze winy Kresley Cole
Okładka książki Za cudze winy
Kresley Cole Wydawnictwo: Dwójka bez Sternika Cykl: Immortals After Dark (tom 2) fantasy, science fiction
Immortals After Dark (tom 2)
No rest for the wicked
Dwójka bez Sternika
2011-12-01
2011-12-01
2006-10-31
walkiria Sebastian Wroth Kaderin Zimne Serce

Nie często zdarza się aby po miernym pierwszym tomie następny robił tak ogromny pozytywny przeskok.

Zdecydowanym pozytywem jest sama relacja głównych bohaterów. W końcu jesteśmy w stanie poczuć, że coś tu iskrzy. Do samego końca autorka trzyma nas w niepewności co sprawia, że trzymamy kciuki aby jednak się udało.

Minus jest jeden wszystko zbyt uproszczone. Główna bohaterka jest intrygująca ale nie mamy tak naprawdę okazji jej poznać. Nie wiele o niej wiemy, a niemal wszystkiego dowiadujemy się z 'komentarzy' osób postronnych. A główny bohater? Jakby nie istniał przed tą książką. Czy mając rodzeństwo, na którym ci zależy czekasz setki lat aby je odnaleźć?

Ogólnie książka trzyma wysoki poziom i naprawdę przyjemnie się ją czyta.

Minus jest jeden wszystko zbyt uproszczone. Główna...

Ta część podobała mi się zdecydowanie bardziej niż poprzednia. Oczywiście jeśli przymkniemy oko na to całe założenie SPOTYKAM CIĘ- JESTEŚ MI PRZEZNACZONA- NIC NA TO NIE POPRADZĘ OD TERAZ CIĘ KOCHAM ;) Mnóstwo dziwnych istot, ciekawa fabuła wyścigu i zupełnie inne tempo akcji niż w poprzedniej części. Dałam się wciągnąć :)

O ile pierwszy tom był intrygujący i czytało się z entuzjazmem, to drugi po pewnym czasie wprowadza rutynę. Nawet przygody, które towarzyszą przy zdobywaniu fantów, opisane są w sposób jałowy, bez żadnych emocji.
Przesadnie uległy wampir i zatwardziała walkiria oraz powtarzające się opisy uniesień erotycznych, nie obroniły tej części.
Podejrzewam, że lepiej już nie będzie.

Podejrzewam, że lepiej już nie będzie.

No cóż nie ruszyła mnie tak jak część pierwsza. Sebastian jak dla mnie za milusi. Nie powiem jest słodki ale brakowało mi ja wiem tego warczenia wilkołaka. Kaderin trochę za sztywna niby chce ale nie chce, a wygrana jest dla niej ważniejsza niż Sebastian. Wiem, wiem miała powód ale jednak.

Dobry romans paranormal. Ona - Kaderin-Katija - walkiria hobbystycznie polująca na wampiry. On - Sebastian - wampir nienawidzący tego, kim jest. Związek między nimi wydaje się być czymś niemożliwym, ale przeznaczenie lubi płatać figle... Pośmiałam się trochę, lekturka leciutka i niewymagająca:)

Właściwie blurb mówi wszystko,cała reszta wydaje się być przewidywalna...To moje drugie spotkanie z autorką,poprzednia książka to pierwszy tom cyklu Immortals After Dark.Właściwie sama nie wiem,dlaczego tak długo zwlekałam z tą częścią,dopiero namowa znajomej skłoniła mnie do sięgnięcia po tę książkę.Lubię książki ,w których bohaterowie są naturalnymi wrogami.Tutaj mamy z jednej strony walkirię,nienawidzącą wampiry,z drugiej-wampira,który wprawdzie nie ma nic do walkirii,ale nienawidzi sam siebie.Sebastian od wielu lat marzył o śmierci,gdy więc do jego zamku przybywa zabójczyni nie próbuje się bronić.Za to ona niespodziewanie waha się.Nie potrafi zadać decydującego ciosu.W dodatku zaczyna czuć,choć od wieków nie odczuwała niczego.Oczywiste jest,że między bohaterami iskrzy,oczywisty jest romans,właściwie większość zdarzeń jest oczywista.
Podobał mi się motyw współzawodnictwa w zawodach,choć autorka mało się skupiła na tym temacie,miałam nadzieję,że turniej istot nadprzyrodzonych zostanie bardziej wyeksponowany,tymczasem autorka skupiła się jedynie na postaci Kaderin i jej próbach zdobywania punktów.Inne postaci występowały w turnieju sporadycznie,a szkoda.Uważam,że ten motyw ma niewykorzystany potencjał.
Gorących scen jest całe mnóstwo.Ciekawe czy autorka ma tak niesamowitą wyobraźnię,czy aż takie szczęście do facetów ...
Co jeszcze?Niespecjalnie odpowiadał mi początek-pierwsze spotkanie bohaterów,w którym on rozpoznaje w niej swą Oblubienicę za bardzo skojarzył mi się z meyerowskim wpojeniem.Pierwsze spojrzenie i już jest miłość?jakoś mi to nie leży...Poza tym zakończenie-takie trochę po łebkach...Brakowało mi czegoś,chociażby akcji ratunkowej wobec zagubionego wilkołaka...
Całość oceniam dobrze,fajnie się czytało,nawet dość interesująco było,choć byłam rozczarowana tym,że autorka nie skupiła się na turnieju.Więcej uwagi zwracała na relacje między bohaterami,co dla mnie akurat było minusem.Generalnie czułam się nieco rozczarowana,choć nie znudzona.

Ta część podobała mi się bardziej niż pierwsza. Ubolewam tylko nad tym, że nie doczekaliśmy się wydania dalszych części. Niestety u nas tak to już jest, że wydawnictwa zaczynają wypuszczać serie na rynek, po czym nagle urywają, nie przejmując się czytelnikami...

Mimo, iż jest to druga książka z serii, mam wrażenie , że została napisana bądź bo dłuższej przerwie bądź przez innego autora, i nie jest to krytyka. Książka zaczyna się akcją (to lubimy) nasza bohaterka, groźna walkiria, którą ja również wolę pod imieniem Katja próbuje zabić Wampira. Pierwszy raz, a jestem weteranką tematyki paranormal romans miałam wrażenie, że wampir jest troszeczkę zniewieściały, pozammtym że był zrezygnowany, zmęczony i napalony. Fabuła rozwinęła się dla mnie w ciekawy sposób i mile mnie zaskoczyła.Podoba mi się fakt, że bohaterowie sami wpakowali się w przygodę i szukają kłopotów, anie są ścigani przez hordy wściekłych wrogów.Dla fanek prawdziwych mężczyzn,ku mojej uldze Sebastian staje na wysokości zadania.

Na półkach: , , , , , ,

Kolejna historia opowiadająca historię miłosną dwóch różnych istot.W tym przypadku są to:Sebastian Wroth i Kaderin Zimne serce.Wampir i walkiria.

Kaderin jest walkirią,jedną z najlepszych zabójców wampirów.Przychodzi jej to łatwo ponieważ nie czuje absolutnie żadnych emocji.Chce też się zemścić za to co te istoty zrobiły jej siostrom.
Sebastian jest trzystu letnim wampirem i byłym żołnierzem.Został przemieniony przez swojego brata.Nie znosi tego kim się stał i chce zakończyć swój żywot.
I oto pojawia się okazja.Na jego drodze staje walkiria,która na początku chce go zabić.Jednak coś ich do siebie ciągnie i wybucha między nimi pożądanie.Kaderin odzyskuje emocje a Bastiana serce zaczyna bić.To znak,że znalazł swoją partnerkę.Tylko jak ją przekonać by to zaakceptowała.Jedynym wyjściem jest wyścig,którego stawką jest klucz,dzięki,któremu można zmienić przeszłość.Wampir bierze udział w tym wyścigu by wygrać dla ukochanej.Pomaga jej jak tylko może.Dzięki temu Kaderin zaczyna coś czuć do niego,lecz najpierw klucz.Zrobi wszystko by go zdobyć.Może nawet umrzeć.Sebastian jej na to nie pozwoli i upewni się,że przeżyje a także spełni swoje marzenia.Przy okazji znajdzie miejsce w jej sercu.

Dobra książka.Ciekawy pomysł na odebranie emocji,głównej bohaterce.To dodaje jej takiego charakteru.

Sebastian jest trzystu letnim...

Nudne i ciągle zastanawiam się czy czytać kolejne tomy. Ale dobrze się czyta.

Nudne i ciągle zastanawiam się czy czytać kolejne tomy. Ale dobrze się czyta.