Zrodzony ze srebra

Patricia Briggs Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Mercedes Thompson (tom 5) fantastyka, fantasy, science fiction
Silver Borne
Dominika Schimscheiner
Fabryka Słów
Patricia Briggs Zrodzony ze srebra Silver Borne Mercedes Thompson
Silver Borne
Mercedes Thompson (tom 5)
fantastyka, fantasy, science fiction
Dominika Schimscheiner
Patricia Briggs Zrodzony ze srebra Silver Borne Mercedes Thompson

Jak zwykle całkowicie mi się podobała. Odrobinkę gorsza niż poprzednie. Wątek końcowy - trochę za mało... Czuję niedosyt!

Świetna akcja, niesamowite wydarzenia, z humorem i ciekawą tajemnicą do rozwikłania. Do tego miłosne relacje Mercy nabierają rumieńców i stają się takie poważniejsze.
Bardzo podobał mi się ten tom i to chyba jak na razie mój ulubiony, choć oczywiście i on nie jest bez wad.
Mimo wszystko po przeczytaniu tej części nabrałam jeszcze większej chęci na kolejne.

Chyba jednak porzucę cykl o Mercedes Thompson.
Z każdą kolejną książką jest gorzej, a fabuła znika. Są pojedyncze wątki- tu główną oś ma grać pradawny oraz wilk Samuel, ale gdzieś wszystko się rozmywa, nie ma tego wydźwięku. Tu trochę akcji zostanie przerwane, tu pojawi się wątek więzi ze stadem. Ciężko się to czytało i skutecznie mnie odrzuciło od następnych części.

Słabsza od poprzedniej części. Tarapaty Samuela i Adama trochę mnie zmęczyły. Moje ulubione wampiry znów były nieobecne. Byłyby cztery gwiazdki, ale moją ocenę podwyższyło ostatnie kilkadziesiąt stron, rozgrywające się w krainie Królowej Wróżek.

🔥 RECENZJA SPOILER 🔥Staram się unikać spoilerów w moich recenzjach, ale jak już pisałam to kilkakrotnie – ciężko jest ich uniknąć pisząc nawet ogólnikowo o kolejnych tomach jednej serii. Jest to raczej niemożliwe, chyba że w każdej będę pisać to samo 😁 To zaczynam! Piąty tom przeczytałam na początku kwietnia i pochłonęłam go naprawdę bardzo szybko. I tym razem nasza...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tym razem do grona "fanów" Mercy dołączy Królowa Wróżek. Aklimatyzacja w wilczej watasze też sielanką nie jest. Słowem, Mercy znów ma kłopoty, do czego zresztą trzeba przywyknąć. Charakterne postaci, ciekawe opisy okoliczności przyrody i dużo dobrej zabawy. Polecam.

2004

Tym razem bez wampirów, za to z niebezpiecznym pradawnym. Kolejna świetna przygoda z Mercy.

Na początku, jak zwykle, chciałam wejść w świat zaprezentowany przez Patricię Briggs. Ponownie zagłębić się w historię Mercedes Thompson i przypomnieć sobie z kim będę miała do czynienia przez najbliższe, prawie czterysta stron. „Zrodzony ze srebra”, którą napisała Patricia Briggs, zapowiadała się ciekawie. Związek Adama z Mercedes kwitł, Samuel popadł w depresję, z której...

Znów odwlekałam czytanie Mercy. Trochę z obawy, że kolejny tom nie będzie tak dobry jak naprawdę genialny czwarty, trochę z braku czasu, a trochę przez sklerozę.
I w tym wypadku chyba przez 6 zmysł.
No Zrodzony ze srebra jest niestety tą mniej udaną owieczką w stadzie. Przynajmniej z początku, przez te pierwsze 100 stron.

Mamy znów pewne zamieszanie, paranormalne, zagadkę...

Na półkach: , , , , ,

Kolejny tom przygód Mercedes jest całkiem spoko, ale bez fajerwerków.
W końcu mamy coś więcej o działaniu więzów między Wilkami.

Tym razem Mercy mierzy się z Królową Wróżek, która pragnie odzyskać księgę, którą Mercy dostała. Do tego jeszcze dochodzą problemy ze stadem i Samuelem. Jak sobie poradzi tym razem?

Ogólnie książka jest napisana z sensem. Czyta się ją bardzo...

Dyskusje

1 508