L'amour avegle
miłość, niewidoma
literatura piękna

"Ślepa miłość" jest debiutem literackim Patricka Cauvina, współczesnego pisarza francuskiego średniego pokolenia. Powieść cieszy się dużym powodzeniem we Francji: osiągnęła prawie milionowy nakład i została ostatnio przeniesiona na ekran przez Michela Legrand. Ta historia niebanalnej miłości wzrusza i bawi, choć nie opowiada o miłości łatwej. Autor, którzy wplątał swoich bohaterów w dość...

Ta historia niebanalnej miłości wzrusza i bawi, choć nie opowiada o miłości łatwej. Autor, którzy wplątał swoich bohaterów w dość niecodzienną sytuację, potrafi rozwiązać trudne problemy z przekonującą delikatnością i subtelnym liryzmem.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1977

Ewwwa | 2019-09-17

Piękna opowieść o dojrzałej, trudnej miłości.

Mela | 2014-10-21

Niestety nie przeszłam przez ta książkę.