Wakacje z babcią

Tłumaczenie: Wiesława Skład
Cykl: Nasza babcia (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Ferien mit Oma
Sonia

"Wakacje z babcią" - to druga pozycja z cyklu książek o niezwykłej babci, która wychowuje sześcioro swych wnuków. Syn babci, ojciec tak licznej rodziny, jest nauczycielem, matka prowadzi dom, a babcia zajmuje się dziećmi i to w dość szczególny sposób, bo też i sama babcia jest szczególna. Jeździ brawurowo na wrotkach i łyżwach, ma dopinany sztuczny kok, nieodłączną czarną parasolkę oraz równie nieodłączną gadającą papużkę. Mimo staromodnego stroju babcia jest osobą na wskroś nowoczesną, szeroko znaną w całej okolicy zarówno przez dorosłych, jak i wszystkie dzieci.
Babcia zna się na leczeniu chorób i na dobrym wychowaniu, jest surowa, ale sprawiedliwa, ma poczucie humoru i jest pełna najoryginalniejszych pomysłów, dzięki którym życie jej wnuków jest najwspanialszą przygodą.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: allegro.pl

Babcia Pieselang nie jest zwykłą babcią, bo zwykłe babcie raczej nie jeżdżą brawurowo na wrotkach. Przynajmniej moja nie jeździła, nawet na rowerze nie śmigała, bo zapomniała jak to się robi. Naprawdę, powiedzenie "tego się nie zapomina, to jak z jazdą na rowerze" możecie między bajki włożyć.

W "Wakacjach z babcią" przeżyjemy przygodę, bo czy wpakowanie się całą rodzinką do wozu objazdowego magika i wyruszenie w świat przygodą nie jest? Ale to oczywiście nie wszystko! Nauczymy się trochę gotować, pozwiedzamy, umożliwimy odnalezienie się rozdzielonej rodzinie i przede wszystkim dowiemy się, że warto być dobrym i pomagać innym. Dodatkiem do tej historii są pięknie ilustracje, a całość stanowi jedno z moich najmilszych wspomnień z dzieciństwa.

Kinga | 2014-03-21

Równo z książką "Dzieci z Bullerbyn" na pozycji "lidera" ulubionych książek z dzieciństwa! Genialna, przeczytałam (tak jak tą wcześniej wymienioną) kilkanaście razy:D
Co dziwne- dopiero teraz dowiedziałam się, odnajdując tą książkę na tym portalu i przypominając sobie jej tytuł (bo nigdy go nie mogłam zapamiętać), że jest to druga część cyklu... Nie przeczytałam nigdy tej pierwszej części, bo w mojej szkolnej bibliotece była tylko ta druga (wiem o tym, bo całą bibliotekę już dawno wyczytałam XD).