Nasza babcia

Ilse Kleberger Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Nasza babcia (tom 1) literatura dziecięca
Unsere Oma
literatura dziecięca
Wiesława Skład
babcia rodzina

1941

"Nasza babcia" to pierwsza z serii książek o babci Pieselang i jej sześciorgu wnukach. Pokazuje ich codzienne życie, które dzięki niekonwencjonalnym metodom wychowawczym starszej pani, staje się ciekawą i pouczającą przygodą... Babcia dla zachowania kondycji jeździ na wrotkach, jej marzeniem jest posiadanie własnej huśtawki, a nieodłącznym towarzyszem - gadająca papużka o...

2035

Urocza, choć odrobinę niespójna opowieść, ale metody wychowawcze tytułowej babci bardzo mi się podobają. A i sama babcia niezwykle sympatyczna. Mam ochotę zapoznać się z kolejnymi częściami cyklu.

Tę starą książkę wyszperałyśmy z moją nastoletnią chrześniaczką w zaprzyjaźnionym antykwariacie i wspólnie przeczytałyśmy, skutecznie odcinając się od paskudnej pogody.

Tytułowa bohaterka budzi sympatię od pierwszego spotkania - urocze jest połączenie jej staroświeckiego wyglądu z nowoczesnym zachowaniem, szalonymi pomysłami oraz konsekwencją w wychowywaniu wnuków. Temu...

Książeczka bardzo ciepła, sympatyczna a babcia jest odlotowa:)

Na półkach: , , , ,

Książka jest naprawdę super. Czytałam ja w szóstej klasie i wtedy bardzo chciałam mieć taką babcię jak tą z powieści.

• Dzieciństwo
  • Dla dzieci
  • Literatura niemiecka
  • Dla dzieci i młodzieży
  • F 14
  • Od dzieciństwa aż do dziś

Dodaj cytat z książki Nasza babcia