Dama Kier

Książka jest przypisana do serii/cyklu "O dziewczynach dla dziewczyn". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
83-10-09807-3
Barbara

W wielodzietnej rodzinie Sowińskich królują kobiety, a przede wszystkim władcza i stanowcza babcia Pieczarkowska. Jej niezachwiana wiara w to, co mówią karty, jest przyczyną wielu komicznych perypetii. Oto pewnego dnia zjawia się w domu Sowińskich wywróżona przez babcię Dama Kier. Kim jest ta tajemnicza osoba i jaką rolę odegra w życiu rodziny?

ira | 2014-04-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 05 kwietnia 2014

Wzruszająca opowieść o "rodzinie wielodzietnej", którą twardą ręką rządzi prześladowana przez własną przeszłość i cudzą przyszłość babcia Pieczarkowska.
Cykl życia podporządkowany tajemniczym ostatnim piątkom miesiąca, tłumaczeniem snów i wróżeniem z kart odnajduje własną drogę, a tajemniczą Damą Kier okazuje się być... :-)
Powieść adresowana do dwunastolatków, trochę trąci myszką, ale ja, mając na karku wielokrotność tego wieku, zawsze czytam ją z dużą przyjemnością.

Kto teraz chce zakładać rodziny wielodzietne? Kto ma na to czas, pieniądze? Jak wielu ludzi uważa, że dużo dzieci to dużo kłopotów i nic więcej? Ale, ale! Przecież są domy, w których dziecięcy śmiech i gwar prawie nigdy nie ustaje, a domownicy są o wiele weselsi od tych, którzy nie posiadają tego błogosławieństwa i nie mają gromadki maluchów! Chcecie poznać taki dom? Zapraszam do rodziny Pierkowsko-Sowińskiej!

Maria Ewa Letki jest autorką bajek, baśni i realistycznej prozy i opowiadań dla starszych i młodszych dzieci. Otrzymała wiele nagród literackich, także we Francji. W grudniu 2009 Maria Ewa Letki została uhonorowana medalem Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości.

Pukamy do drzwi, a już od progu wita nas szczekanie przedziwnej suczki – Mniamni, która oprócz odgłosów wydawanych przez normalnego psa, potrafi powiedzieć ‘mniam’ gdy coś jej smakuje. Drzwi otwiera nam babcia Pieczarkowska, a za nią stoi mała Kasia, która uśmiecha się łobuzersko. Już za chwilę zbiera się...

Olusia | 2016-02-17
Przeczytana: wrzesień 1997

W tej rodzinie zdecydowanie królują kobiety, a głównie babcia. Swoją stanowczość opiera na kartach. święcie wierzy w to, co one "mówią". A jest to powodem wielu śmiesznych sytuacji, w tym również pojawienie się tytułowej Damy Kier. Kim jest ta tajemnicza i zjawiskowa postać? Żeby tego się dowiedzieć, trzeba przeczytać tą pozycję, do czego gorąco zachęcam :)

Mania | 2016-04-05
RybkaFisz | 2015-12-26