Rozmowy nocą

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Die Nachtstimme : vom Ende der Einsamkeit
83-10-08724-1
judy

"Rozmowy nocą" - to opowieść o losach szesnastoletniego Beniamina, który podejmuje próbę wydobycia się z nałogu. Walczy z samotnością, walczy z ludźmi, a przede wszystkim walczy sam z sobą. I zwycięża. Ilse Kleberger nie daje w swojej książce żadnych recept, ukazuje tylko drogę - jedną z możliwych - powrotu do normalnego życia.

violabu Toczytam | 2016-07-23
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 23 lipca 2016

Bywają w życiu sytuacje, gdy nocne rozmowy z głosem po drugiej stronie słuchawki telefonu zaufania są ostatnią "deską ratunku". To momenty, gdy nie ma się bliskiej osoby, do której można zwrócić się o pomoc lub zwyczajnie wyżalić. Niestety, osoby wpadające w zły nałóg często wcześniej same odepchnęły przyjaciół. Ważne, by chciały walczyć same o siebie. Książka "Nocne rozmowy" traktuje o młodym człowieku, który daje się wciągnąć w szpony alkoholizmu. Autorka Ilse Kleberger podaje bardzo mądrą, jedną z dróg prowadzących do ustabilizowania psychiki skażonej tym niszczącym nałogiem. Pokazuje, gdzie można znależć radość i nadać sens życiu, nie tylko ludziom uzależnionym, ale i przewlekle chorym. A także i tym, którzy narzekają na swój los, pomimo tego, że nie mają ku temu ważnych przyczyn, a po prostu nie potrafią dostrzec drobnych powodów do radości.
Polecam!

rollercoaster | 2015-02-11
Przeczytana: 08 lutego 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mnie się bardzo spodobała. Fajnie, że Ruth pomagała zagubionym duszom. Żałuję i smutno mi z powodu Margitcie. Jej życie było podłe i krótkie. Nałóg zawładnął jej życiem. Chciałam, żeby otrzymała pomoc. Pocieszające jest, że Beniamin poradził sobie z nałogiem, znalazł przyjaciółkę oraz jego matka mogła wreszcie odetchnąć. Wiadomo jednak, że uzależnienie może w każdej chwili dać o sobie znać. Książkę na pewno polecam, pozytywna.

trombocyt | 2015-04-17
Przeczytana: 2010 rok