Wakacje z babcią

Okładka książki Wakacje z babcią Ilse Kleberger
Okładka książki Wakacje z babcią
Ilse Kleberger Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Nasza babcia (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Nasza babcia (tom 2)
Ferien mit Oma
Nasza Księgarnia
1988-01-01
1988-01-01
Wiesława Skład

Moja książka dzieciństwa, którą nie pamiętam czy przeczytałam !!! Teraz zaś była to cudowna przygoda i powrót do wakacji kiedy to właśnie spędzało się je u babci lub z babcią :) to były przygody. Tutaj mamy to samo kiedy trójka dzieci pojechała na wakacje wozem z koniem. Skąd wóz? dlaczego takie wakacje? Jakie przygody spotkały dzieci? I kogo poznały? Trzeba koniecznie przeczytać !!! Zero wulgarności.

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa. Polubiłam zarówno babcię jak i wszystkie dzieci. Jako dorosła osoba, pod pretekstem przeczytania dziecku, zakupiłam na allegro pierwszą część tego cyklu. Nie zawiodłam się - jest również fantastyczna.

Babcia Pieselang nie jest zwykłą babcią, bo zwykłe babcie raczej nie jeżdżą brawurowo na wrotkach. Przynajmniej moja nie jeździła, nawet na rowerze nie śmigała, bo zapomniała jak to się robi. Naprawdę, powiedzenie "tego się nie zapomina, to jak z jazdą na rowerze" możecie między bajki włożyć.

W "Wakacjach z babcią" przeżyjemy przygodę, bo czy wpakowanie się całą rodzinką do wozu objazdowego magika i wyruszenie w świat przygodą nie jest? Ale to oczywiście nie wszystko! Nauczymy się trochę gotować, pozwiedzamy, umożliwimy odnalezienie się rozdzielonej rodzinie i przede wszystkim dowiemy się, że warto być dobrym i pomagać innym. Dodatkiem do tej historii są pięknie ilustracje, a całość stanowi jedno z moich najmilszych wspomnień z dzieciństwa.

Równo z książką "Dzieci z Bullerbyn" na pozycji "lidera" ulubionych książek z dzieciństwa! Genialna, przeczytałam (tak jak tą wcześniej wymienioną) kilkanaście razy:D
Co dziwne- dopiero teraz dowiedziałam się, odnajdując tą książkę na tym portalu i przypominając sobie jej tytuł (bo nigdy go nie mogłam zapamiętać),że jest to druga część cyklu... Nie przeczytałam nigdy tej pierwszej części, bo w mojej szkolnej bibliotece była tylko ta druga (wiem o tym, bo całą bibliotekę już dawno wyczytałam XD).

• Dzieciństwo
  • Dla dzieci