Dom w domu: pamiętnik dziesięciolatki

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
konjix

Dom w domu to życie wielopokoleniowej rodziny widziane oczyma dziesięcioletniej dziewczynki. Mamy tu wszystko, czego można spodziewać się po Annie Kamieńskiej: pełną ciepła i serdeczności, nacechowaną poczuciem humoru refleksję nad ludźmi i ich wzajemnymi związkami (starszy brat, babcia, synowa), zachwyt nad życiem tak cudownie rozkwitającym w nowym człowieku, jasne, uporządkowane widzenie...

Mamy tu wszystko, czego można spodziewać się po Annie Kamieńskiej: pełną ciepła i serdeczności, nacechowaną poczuciem humoru refleksję nad ludźmi i ich wzajemnymi związkami (starszy brat, babcia, synowa), zachwyt nad życiem tak cudownie rozkwitającym w nowym człowieku, jasne, uporządkowane widzenie świata, poetycki nastrój i obrazowy, realistyczny język. Mądra, ciekawa lektura nie tylko dla rówieśnic narratorki. Kapitalnie oddająca atmosferę wielu pokoleń rodziny żyjącej w blokowisku.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

leukonoe | 2010-11-12
klotyldziec | 2010-12-31

Dostałam to jak miałam 11-12 lat i pomyślałam sobie, że jak miałam 10 lat to nie byłam taka irytująco dziecinna jak ta główna bohaterka i nie znam też nikogo w jej wieku, kto jest taki. Nie wiem do kogo adresowana jest ta książka, bo na pewno jest zbyt infantylna dla rówieśników głównej bohaterki.

kinga | 2014-07-06
Przeczytana: 03 listopada 2014

Książka dla dzieci.BEZ PRZEMOCY.

finn897 | 2015-09-22
Bybka | 2015-08-13