Sin City: Do piekła i z powrotem

Sin City: Hell and Back
miasto grzechu
komiksy
Wkp

Ostatni tom cyklu o zdegenerowanym Sin City – Mieście Grzechu. Album nieco odmienny od poprzednich, a według ocen krytyków amerykańskich – być może najlepszy w całej serii. Tym razem jest to opowieść o... miłości. Prawdziwym uczuciu, które nie domaga się racjonalnego uzasadnienia i jest w stanie przezwyciężać wszelkie trudności. Główną osią fabularną komiksu jest poszukiwanie zaginionej w tajemniczych okolicznościach kobiety, a akcja obfituje w brutalne sceny, w których skorumpowani policjanci i sprzedajne kobiety upewniają bohatera, że musi liczyć wyłącznie na własne siły i intuicję.

źródło opisu: http://sklep.egmont.pl

źródło okładki: http://sklep.egmont.pl

Wkp | 2013-06-07

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ LXI

Wallace to bohater wojenny, który obecnie ledwie wiąże koniec z końcem zarabiając na swym talencie artystycznym. Pewnej nocy przypadkiem ratuje Esther, czarnoskórą niespełnioną aktorkę, która usiłuje popełnić samonójstwo. Czas spędzają na rozmowie i Wallace szybko zakochuje się w Esther, ale nagle dziewczyna zostaje porwana przez ludzi pułkownika. Dlaczego? To pytanie nurtuje Wallace'a, ale istotniejszy jest fakt uratowania ukochanej z rąk mafii. Tak zaczyna się koelejna wendetta w Mieście grzechu...

Ostatni tom Sin City, tom największy obiętosciowo ze wszytskich dotychczasowych (296 str), to może nie najlepszy z komiksów cyklu, a rysunkowo wręcz najsłabszy (za to wachałem się czy nie obniżyc oceny o 1 gwiazdkę), ale co tu dużo mówić - i tak jest to dzieło wielkie. Fabularnie dostajemy to co zwykle: znakomitą historię o miłości, zemście i sprawiedliwości wbrew prawu. Czarny kryminał z rewelacyjną psychologią postaci, mocną fabuła dla dorosłych, z dużą...

Violla92 | 2015-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2015

Mimo, że komiks posiada dużo stron, świetne obrazki i ciekawą historię to moim zdaniem nie jest to najlepsza opowieść ze świata Sin City. Komiks opowiada o handlarzach żywym towarem oraz o byłym wojskowym, który przez cały komiks ratuje piękną kobietę. Historia całkiem niezła tylko, szkoda że nie został rozwinięty watek porywania i handlowania ludźmi, a cały komiks to wielkie szukanie Esther.

socjoświr | 2017-06-27
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 26 czerwca 2017

Fabuła komiksu jest raczej prosta i przewidywalna. Jednak nie fabuła w założeniu jest tu najważniejsza, a szczególny klimat: mieszanka pulpy i noir. Są tu wszystkie najważniejsze archetypy gatunku: famme fatale, skorumpowani gliniarze, główny bohater, który mimo że nie wierzy już w żadne ideały ściśle trzyma się własnego kodeksu... A wszystko narysowane w charakterystyczny sposób, w większości czarno-biało, co świetnie współgra z obraną przez autora konwencją i potęguje atmosferę.

Luki | 2013-06-03

"(...) najlepszy w całej serii" z tym się nie zgodzę, ale na poziomie zamyka oryginalny i interesujący cykl, który czytało się jednym tchem.

Tomek | 2013-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Wg. mnie najlepsza część całej serii.

Vashji_rae | 2017-12-11
Przeczytana: 11 grudnia 2017