Sin City: Girlsy, gorzała i giwery

Sin City: Booze, Broads & Bullets
komiks, sin city, noir
komiksy
Lucyfer

Mroczny kryminał. Drugi, według wydań polskich, tom o bohaterach - negatywnych i pozytywnych - żyjących w ponurym Mieście Grzechu. Projektem okładki i opracowaniem graficznym nowego wydania zajął się Chip Kidd. Tym razem album składa się z jedenastu krótkich historyjek, z których część za główne bohaterki ma kobiety. Nie tylko piękne i seksowne, ale też bezwzględne. Brutalna akcja, piękne...

Brutalna akcja, piękne kobiety, posępni mężczyźni i ciemne interesy to stałe, wykorzystywane wcześniej elementy, na jakich Frank Miller oparł scenariusze krótkich opowieści.

Autor zastosował w nich także pewien zabieg: mimo że opowieści z Sin City są czarno-białe, znalazło się tu także miejsce na kolor. Niektóre z postaci zostały w charakterystyczny sposób pokolorowane – w historii pt.: „Błękitnooka” główna bohaterka ma oczy i sukienkę w kolorze nieba, w „Laluni w czerwieni” główna postać ma czerwone usta i czerwoną suknię. Użycie koloru na tle mrocznej, czarnej kreski dało niezwykły efekt.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/miasto_grzechu/6_w2_tw

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/miasto_grzechu/6_w2_tw,okladka

Yave | 2015-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2015

No, rewelacja! Potężny oddech świeżości; zbiór krótkich (czasem to nawet króciuteńkich) opowiastek z Miasta Grzechu zadziwiająco dobrze wypadł Millerowi. Człowiekowi, który z reguły lubi rozwlekać wszystkie przemyślenia i akcje. A tu proszę, co jedna opowieść to lepsza! Kilka perełek ("Córeczka Tatusia"!!), mnóstwo czarnego humoru, zabawne puenty, wyczekiwany przeze mnie powrót do znanych postaci, wypróbowany już, ale wciąż robiący wrażenie zabieg z kolorami... plusy, plusy, same plusy! Moim zdaniem ten zbiór świetnie nadawałby się na zwieńczenie serii, bo każda pojedyncza opowieść ma w sobie jedną, wybraną cechę za którą kocha się zarówno autora jak i tytułowe miasto. To jedno wielkie, ponad stu stronicowe podkreślenie zajebistości Sin City. Klasa.

Wkp | 2013-06-06

Z PUDŁA WYGRZEBANE, CZ LX

7 tom Sin City to dla odmiany zbiór 11 krótkich opowieści, w których różni bohaterowie (w tym absolutnie nie powiązani z tomami się znajdą - choć pojawia się np. Marv czy Dwight czy John Hartigan) przeżywają problematyczne przygody w Mieście Grzechu.

I cóż można o tym tomie powiedzieć? Kolejna świetna rzecz sygnowana nazwiskiem pana Millera to przede wszystkim. Świetne scenariusze, różnorodne rysunki, choć wszystkie w sincitowych klimatach i jak zwykle masa świetnej zabawy dla dorosłych na najwyższym poziomie.

Nie jest jednak idealnie. Z tym tomem jest pewien problem i nie mam tu na myśli wcale zepsutego (jak zawsze) tłumaczenia. Chodzi po prostu oto, że właściwie nie wiadomo kiedy go czytać. Jest to w końcu zbiór wydawanych to tu to tam opowieści na przełomie lat 94 - 97 XXw. a co za tym idzie każdą należy czytać pomiędzy innymi tomami. Mamy tu np. przygody Dwighta wspomniane w tomie 6, czy opowieści o Marvie, ale do lektury absolutnie po "Żółtym...

olaf9000 | 2014-12-28
Na półkach: Komiks, Ulubione, Przeczytane

Tym albumem Frank Miller udowadnia, że potrafi snuć krótkie opowieści zakończone wyraźną, często dowcipną pointą.
Oprócz czerni i bieli wprowadza tutaj dwa podstawowe kolory rządzące światem plastyki - niebieski i czerwony.
Potem przyjdzie czas na żółty...
CMYK :-)

Mariusz | 2016-12-05