Daredevil: Yellow
9788361319542
komiksy
Bastard

Jeph Loeb i Tim Sale (Spider-Man: Niebieski) w kolejnej odsłonie cyklu inspirowanego kolorami. Niewidomy śmiałek, Daredevil, obrońca nowojorskiej dzielnicy Hell’s Kitchen, wspomina początki swej kariery, podczas której przez krótki okres nosił żółty kostium. W pisanych przez siebie listach opisuje dwie osoby, których tragiczne losy najmocniej go ukształtowały: ojca „Walecznego” Jacka Murdocka oraz swoją wielką miłość – Karen Page.

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w miniserii Daredevil: Yellow #1-6.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/274488-daredevil-zolty

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/274488-daredevil-zolty

talkingroot | 2018-08-16
Przeczytana: 23 lipca 2018

Takich superherosów chcę!

Wiktor Janus | 2018-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2018

Nie jest to może arcydzieło, ale w zalewie komiksowych czytadeł kategorii 12+ zdecydowanie się wyróżnia. Zapraszam do zapoznania się z szerszą recenzją mojego autorstwa na: https://krytykamateur.blogspot.com/2018/07/daredevil-yellow.html?m=1

Maciej Mazurkiewicz | 2018-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2018

"Daredevil: Żółty" jest pierwszym tomem kolorowej serii Jepha Loeba i Tima Sale'a. Są to komiksy skupiające się na początkach danej postaci opowiadane w trybie retrospekcji głównego bohatera. Zamysł fabularny brzmi nieźle, ale... jest ona mało porywająca. Przede wszystkim nie do końca udało się w właściwy sposób określić relacji pomiędzy poszczególnymi postaciami, które stanowią główną oś powieści. Liczni antagoniści stanowią nie absorbujące czytelnika tło, ponieważ Loeb nawet nie miał zamiaru dawać Owlowi czy Purple Manowi istotnej roli, co mogło ewentualnie nadrobić braki w wspomnianych przeze relacjach protagonistów. Swoją drogą, wiodący bohaterowie nie są wykreowani w najlepszy możliwy sposób, momentalnie podejmują niezrozumiałe decyzje, choć tyczy się to głównie Foggy'ego Nelsona, ale kto czytał, ten może się domyśleć o co mnie chodzi. Tim Sale nie może w moim odczuciu uznać tego komiksu za najlepsze swoje dzieło. Jego styl rysunku choć jest specyficzny, w niektórych dziełach...

karpatkadobra | 2018-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2018

Komiksy znane szerszej populacji ludzi w tej fizycznej formie jakiej prezentują się obecnie: twarde bądź cienkie okładki, z obwolutą lub bez, pomiędzy którymi w ściśle określonym porządku znajdują się dziesiątki, a często setki stron rozmieszczonych na planszach: obrazkowych historii, mają za sobą prawie 80 lat dziejów, a niektórzy powiedzieliby, że jednak trochę więcej. Popularność komiksów zaczęła zwyżkować w czasach napiętej sytuacji politycznej, gdy pod koniec lat 30-tych XX w. w powietrzu wisiała groźba wybuchu kolejnego konfliktu zbrojnego oraz w samym okresie II Wojny Światowej. Przygody bohaterów, które opowiadano za pomocą rysunku, koloru i wplatanych na ich przestrzenie tzw. dymków – kreujących znaczną część fabuły, w szczególności miały zagrzewać do walki młodych mężczyzn, by ci z ochotą, jak ich komiksowi idole, wstępowali do Armii i z dumnie wypiętą piersią bronili swojej Ojczyzny. Dobrym przykładem przysłuży tu sylwetka "Kapitana Ameryki" - herosa, wręcz...

NieZnamSięToSięWypow | 2017-06-01

Jeph Loeb jest jednym z czołowych twórców w komiksie superbohaterskim. Nie sposób przejść obojętnie obok jego serii Superman/Batman lub pozycji z WKKM (Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela). Równie ciekawy jest Daredevil: Żółty. Komiks przedstawia tytułowego bohatera w nieco innym świetle niż nocnego mściciela goniącego przestępców, za to bardziej sentymentalnego oraz pogrążonego we własnych pragnieniach i osobistych żalach.Read more…

Na komiks składają się materiały Daredevil: Yellow # 1-6 pierwotnie opublikowane przez Marvel Comics. W Polsce wydanie w twardej oprawie zawierające wspomniane zeszyty ukazało się za sprawą Mucha Comics w maju 2015. Do dziś z tego cyklu na sklepowe półki trafiły m.in. Hulk: Szary czy świeżutki (niedawna premiera) Spider-Man: Niebieski.

Więcej na wypowiemsie.pl:

darkakadarka | 2017-03-05
Na półkach: Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: marzec 2017

Z serii kolorów. Wszystkie komiksy w niej zawarte, pokazują nam sferę uczuciową bohaterów, zmagających się z pewną stratą. W przypadku Daredevila, kolor żółty odnosi się do jego pierwszego kostiumu.

Niewidomy śmiałek i prawnik wybiera się w podróż do przeszłości, do bolących wspomnień, po to by uwolnić się od żałoby jaką nosi po swoim ojcu i ukochanej.

Nie ma tu miejsca na prawnicze sprawunki czy pokonanych złoczyńców. Nie ma to sensu, gdy wciąż się myśli o tych, którzy odeszli. Fabuła i rysunki zachowane są w deseniu nostalgii i smutku, pamiętając o kunszcie lat 60.

comboometga | 2016-07-05
Na półkach: Przeczytane, Marvel
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Nigdy jakoś nie interesowała mnie specjalnie postać Matta Murdocka. Słyszałam o serialu 'Daredevil', ale postać nie zrobiła na mnie zbytniego wrażenia aż tak, by zacząć go oglądać czy coś.
Za to komiks bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, muszę przyznać. Nie wiedziałam, że będzie aż tak dobry i ciekawy, naprawdę fajny.
Przekonał mnie jakoś do postaci Matta Murdocka. Muszę się wziąć za serial.

PolishPopkulturę | 2015-10-18
Przeczytana: 18 października 2015

Mocno średnia rzecz. Ale ja nie trawię superhero, więc moją oceną proszę się nie sugerować. Wciąż poszukuję dobrego komiksu superbohaterskiego na miarę Czarnej Orchidei, ale raczej nie zapowiada się, bym miał go znaleźć w jakiejkolwiek najbliższej przyszłości.

TenTypMichau | 2015-09-19
Przeczytana: 18 września 2015

Lekko się zawiodłem końcówką i większą wesołością niż Spider-Man Blue ale cała opowieść jest przyjemna, sentymentalna w pewien sposób i ogólnie mi się podoba.

leopold | 2015-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Polecam ten album, po "Spider-Manie: Blue" to jeden z moich ulubionych komiksów duetu Loeb, Sale. Sentymentalna podróż pełna wzruszeń wydana w postaci graficznej przypominającej komiksy Marvela z początków ich działalności wydawniczej. Panowie już szykują kolejny album " Capitan America: White", który ma się ukazać pod koniec 2015 roku w USA. Czekam.