Piękna ujarzmia bestię

Cykl: Żyli długo i szczęśliwie (tom 2) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
When Beauty Tamed the Beast
BlueRose

Reputacja Linnet Thryne legła w gruzach. Jedynym ratunkiem przed skandalem i nieuchronnym potępieniem londyńskich salonów jest małżeństwo. Rodzina postanawia wydać skompromitowaną dziewczynę za hrabiego Yelvertona.Problem w tym, że hrabia jest szorstki, nieprzystępny i obdarzony gwałtownym temperamentem. I tylko kobieta wyjątkowa, piękna jak słońce i księżyc, mogłaby ujarzmić jego serce...

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2012

źródło okładki: http://amber.sm.pl/

jovvi | 2019-09-10

Dr Haus w wydaniu romansu historycznego! Doskonale sie bawiłam czytając zabawne dialogi i poznając całkiem nierealistyczna opowieść o kolczastej miłości od pierwszego wejrzenia.

Marta07_86 | 2019-08-10
Przeczytana: wrzesień 2016

Uwielbiam tę książkę

justynka777 | 2019-06-28
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 28 czerwca 2019

Niestety uwielbiam wszystko co choć odrobinę przypomina bajkę o pięknej i bestii :) na końcu autorka wyjaśnia czym się inspirowała. Jak dla mnie książka świetna

Adriana | 2018-07-16

Książkę zdecydowanie polecam! Początek był nudny i muszę się przyznać, że kilka razy chciałam odłożyć ją na półkę, ale kiedy główni bohaterowie wreszcie się spotkali, akcja nabrała tempa i humoru :) Postać Piersa, wzorowana na doktorze House to majstersztyk ciętego języka. Momentami miałam wrażenie, że niektóre riposty są żywcem zaczerpnięte z serialu. Jako, że lubię postać sarkastycznego dr House, nie przeszkadzało mi to, zwłaszcza, że dla odmiany akcja osadzona w historycznych czasach. Linnet dorównywała mu kroku ;) Powieść niezwykle zabawka, momentami nie mogłam powstrzymać się od śmiechu. Sceny erotyczne opisane bardzo dobrze, odważnie, co zachęcało do dalszego czytania.

Dorota2210 | 2017-10-03
Przeczytana: 03 października 2017

Zabawna i romantyczna, jedna z ciekawszych pozycji tej autorki.

Secret | 2017-04-23
Na półkach: Przeczytane, Romans/josei
Przeczytana: 15 kwietnia 2017

Ostatnio po wyjściu filmu Piękna i Bestia do kin, zapragnęłam sięgnąć po książki związane z tym schematem. Oczywiście czytałam Dwór Cierni i Róż, który pozwolił mi na nowo odkryć „to coś”, szukałam jednak dalej.
Piękna ujarzmia Bestię wydawała mi się świetną książką. Wydawała się, niestety do czasu aż zaczęłam ją czytać. Poznajemy Piękną, niesłusznie uznaną za skompromitowaną, która zostaje zaręczona z Bestią, a raczej odpowiednikiem Doktora Housa. Początek wydawał mi się fajny, ale muszę stwierdzić, że skończyło się mizernie. Wiem – romans to słowo, które mówi samo za siebie, ale ja naprawdę myślałam, że będę zachwycona książką. A tymczasem poza Piękną i Bestią nic więcej nie przypominało tej przepięknej baśni. Dialogi w sumie też zbytnio nie ratowały sytuacji (a przynajmniej nie kojarzę sceny, która podobała mi się najbardziej :/)
Raczej nie zajrzę do niej po raz kolejny. Niestety, a mogło być tak pięknie…
Pozdrawiam cieplutko. :)

lidia Star | 2017-04-21
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Świetna książka na długie wieczory ,szybko się ją czyta .
Przypominająca o lekarzu z serialu Dr. House.
Urzekła mnie ta książka dość przyjemnie się ją czytało i znajdywało nowe wątki aż można też sobie wyobrazić taką romantyczną opowieść.

jol | 2016-11-12

Kolejna bajka pani James jest w podobnym stylu jak poprzednia z tej serii. Piers a'la dr House - wyśmienity. Ogólnie miłe spędzone popołudnie.

Anna Baj | 2016-10-29
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, Moje

Przezabawna , uśmiałam się do łez ale zarazem bardzo romantyczna . Jedna z moich ulubionych książek 😀

gabith | 2016-09-06
Przeczytana: 06 września 2016

Niestety to jest bardziej a la "Dr House" niż "Piękna i bestia" - pod tym względem rozczarowanie.