Powiedz "nie" księciu

Okładka książki Powiedz "nie" księciu Eloisa James
Okładka książki Powiedz "nie" księciu
Eloisa James Wydawnictwo: Amber Cykl: Zakochani do szaleństwa (tom 4) Seria: Romans Historyczny [Amber] literatura obyczajowa, romans
Zakochani do szaleństwa (tom 4)
Romans Historyczny [Amber]
Say No to the Duke
Amber
2023-02-06
2021-05-15
2019-06-25
Agnieszka Kowalska

1 - lekko i przyjemnie ...

1 - lekko i przyjemnie ...

Kolejna książka z cyklu, z którą się zapoznałam i męczyłam ją ponad miesiąc.... Cóż to za przegadana papka..... Nie polecam. Zobaczę jeszcze, czy pozostałe cześci to równie wielki dramat.

W momencie, gdy postanowiłam poszukać kolejnej autorki romansów historycznych, natrafiłam na wzmiankę o Eloisie James. Poszukałam więc, jakie jej książki na Legimi i na początek wybrałam "Powiedz 'nie' księciu" - bo to był najwcześniejszy tom serii o Wilde'ach tam zamieszczony. I muszę powiedzieć, że bawiłam się z tą książką bardzo dobrze!

Główną bohaterką jest lady Bo­adi­cea Wilde, nazywana przez wszystkich Betsy, najstarsza córka wśród chyba ośmiu książęcych dzieci. Cała fabuła opiera się na tym, że Betsy chce uniknąć skojarzenia ze swoją matką, drugą byłą żoną księcia Wilde'a, która uciekła z pruskim hrabią, zostawiając dzieci mężowi. Dziewczyna udaje nieskazitelne maniery, chociaż jej charakter jest podobny bardziej do jej porywczych starszych braci. I gdy ciotka podsuwa jej młodego księcia Thad­deusa, wicehrabiego Grey­wick, jako kandydata na męża, w jej drogę wchodzi przyjaciel jej brata, lord Jeremy Roden, starający się dojść do siebie w siedzibie Wilde'ów po traumatycznych przeżyciach na froncie. Jest nieuprzejmy i gburowaty i daje się naciągnąć Betsy na pewien zakład. I tak mamy okazję oglądać tę trójkę (wliczając księcia Thad­deusa) w różnych, czasem bardzo zabawnych sytuacjach.

Tak jak pisałam, bawiłam się z tą książką dobrze, czytało mi się ją szybko i przyjemnie, jednak miałam wrażenie, że jest ona poziom niżej od powieści Julii Quinn. Nie przez styl, a raczej lekkość czy trywialność fabuły. Ale nie uznaję tego za wielki minus, ponieważ szukałam łatwej i miłej lektury i właśnie to dostałam. A co mogę napisać już dziś, po przeczytaniu wszystkich trzech książek Eloisy James zamieszczonych na Legimi, ta konkretna jej powieść podobała mi się z nich najbardziej.

Główną bohaterką jest lady...

Książka świetna, zdecydowanie jedna z moich ulubionych, zresztą jak cała seria. Idealnie łączy komedię z romansem. Jedyne co mi nie pasuje i przez co trochę ciężko się ją czyta to błędy. Nie wiem, czy jest to wina autorki czy redaktora, ale np. sytuacje, w których bohaterowie wspominają co działo się w poprzednich częściach są inne niż faktycznie zdarzyły się w poprzednich tomach. I ewidentnie nie jest to zabieg celowy. Jednak sama historia jest już spójna.

Świetna, ciekawa książka, warta przeczytania.

Świetna, ciekawa książka, warta przeczytania.

Fajna, zabawna historia Betsy i Jeremego. Ludzi którzy pozornie za sobą nie przepadają a jednak coś ich ku sobie ciągnie. Zabawne dialogi, Jeremy wraca z wojny i walczy z demonami które niw dają mu żyć. Betsy tez walczy z demonami fałszywych założeń, postrzeganiem jej przez pryzmat wyborów jej matki. Każde tkwi we własnym więzieniu, jednak udaje im się znaleźć wyjście. Fajnie się czytało i kibicowało im by miłość zwyciężyła 😀

Bardzo czekałam na książkę o historii Betsy i Jereme'go i jak zwykle nie zawiodłam się na książce Pani Eloisy... Teraz z niecierpliwością czekam na historię Violi...

Fajna, ciepła i pełna uczucia historia i miłości dwójki ludzi.

Fajna, ciepła i pełna uczucia historia i miłości dwójki ludzi.

• Romans historyczny
  • Romans