Więzień miłości

Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
The Prisoner
romans historyczny

Skazany za zabójstwo markiz Redmond nie ma nadziei, że uniknie szubienicy. Ale pewnego dnia w jego celi pojawia się tajemnicza piękność. Odtrącona przez towarzystwo Genevieve pomaga mu w ucieczce i daje schronienie w swym domu, bo nie wierzy, że ten dumny arystokrata jest bezlitosnym mordercą - nawet jeśli skrywa jakąś bolesną tajemnicę. Tylko ona może mu pomóc odzyskać dobre imię. Tylko ona uleczy jego poranione ciało i udręczoną duszę. In weźmie w niewolę jego serce...

źródło opisu: Amber, 2007

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Stokrotka | 2016-04-29
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

„Więzień miłości” Karyn Monk nie jest typowym romansem historycznym. Na pierwszy plan wysuwa się wątek kryminalny spleciony z losami dzieci wywodzącymi się z marginesu społecznego, które do swego domu przygarnia główna bohaterka, czyli Genevieve MacPhail. Pod jej dach trafia również zbiegły z więzienia lord Redmond, skazany na śmierć za zabicie człowieka. Jego tropem rusza nie tylko policja, ale także ktoś, kto go nienawidzi z całego serca.
Na plus należy zaliczyć pomysł na fabułę. Zazwyczaj w tego typu powieściach akcja koncentruje się na uczuciach głównych bohaterów, ich słownych gierkach i potyczkach sypialnianych. Tutaj mamy ciekawy temat młodocianych przestępców, którym los daje drugą szansę na normalny dom, rodzinę, skromne, ale udane życie. Może główna bohaterka jest przesłodzona w swej nieskończonej dobroci, ale przynajmniej zachowuje się jak dojrzała, odpowiedzialna kobieta, a nie podfruwajka, której poskąpiono inteligencji.

wrzos118 | 2017-06-08
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Arystokrata niesłusznie skazany i panna pomagająca opuszczonym dzieciom. Przypadkowe spotkanie sprawia że stają się rodziną. Akcja nie rozgryw sie na salonach, a tematem nie jest flirt na balu. Bohaterowie zmagają sie z problemami, walczą o przetrwanie i dobre imię. Pomimo przeciwności są wierni swoim postanowieniom. Ona nie rezygnuje z misji, którą wybrała, On odnajduje sens życia poznając ją i jej podopiecznych. Razem tworzą kochającą sie rodzinę nie licząc sie z opinią innych.

szybki_78 | 2012-11-12
Przeczytana: 10 listopada 2012

No cóż, dla oderwania się od literatury "innej" stwierdziłam, że przeczytam coś "lekkiego". Romans - całkiem nada się na przerywnik.
Muszę stwierdzić, że bardzo mi się podobał i aż ciągło mnie aby doczytać jak najszybciej do końca.
Przede wszystkim książka nie skupia się tylko i wyłącznie na wielkiej miłości pary kochanków, którzy jak zwykle w wielu tego typu książkach poznają się przypadkiem i kochają od pierwszego wejrzenia.
Oprócz wątku miłosnego jest też świetny wątek troszkę nawet odważnie mówiąc: kryminalny - bo jakże go nazwać...
Perypetie głównej bohaterki Genevive - troszkę myślę przerysowanej tzn. jaka to ona nie jest boska, piękna, dobra... wręcz anioł nie baba, no do przejścia..., Bohater główny lord Redmond - od początku skazany na śmierć, no ale przeżyje... Perypetie kilkorga dzieci z kryminalną przeszłością... Razem tworzą bardzo fajną fabułę.
Czyta się szybko, polecam dla wszystkich kobiet, które za tego typu literaturą przepadają.

alja | 2017-06-18
Przeczytana: 20 czerwca 2017