Ukoić duszę dżentelmena

Tłumaczenie: Aldona Kowalska
Cykl: Synowie Rewolucji (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
The Making of a Gentleman
romans, miłość, hrabia

Armand, hrabia de Valère, spędził dwanaście długich lat we francuskim więzieniu. Okrutna niewola niemal pozbawiła go człowieczeństwa. Teraz jego matka postanawia przywrócić go światu i salonom. Zatrudnia… guwernantkę. Piękna Felicity od pierwszej chwili poprzysięga sobie, że zrobi wszystko, by uwolnić młodego hrabiego od dręczących go demonów. Lecz ona sama także ucieka przed przeszłością....

Piękna Felicity od pierwszej chwili poprzysięga sobie, że zrobi wszystko, by uwolnić młodego hrabiego od dręczących go demonów. Lecz ona sama także ucieka przed przeszłością. Bezpieczna czuje się jedynie w objęciach Armanda, lecz wie, jak ulotne może być ich szczęście. Jeśli na jaw wyjdzie od dawna skrywany sekret, Felicity nie zdoła ukoić cierpieńArmanda. A sama nie uniknie straszliwego losu…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2013

źródło okładki: zdjęcie autorskie

kaktusowaona71 | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Ja tej książki nie przeczytałam. Ja ją po prostu pochłonęłam. "Wsysła" mnie od pierwszej strony i nie byłam w stanie wypuścić jej z ręki do ostatniego słowa :)
To bardzo ładny romans historyczny wymieszany z opowieścią spod znaku płaszcza i szpady.
Ujmujący za serce główny bohater Armand.
Obudził we mnie zarówno współczucie jak i tkliwość oraz.. hmm.. cóż.. swoisty instynkt opiekuńczy.. ale potrafił też momentami mnie podirytować ( jak każdy facet z resztą )
Książka niezaprzeczalnie brdzo ciekawa, z wartką akcją i do tego napisana ładnym, acz nieskomplkowanym, więc łatwo przyswajalnym językiem. Warta polecenia na szare zimne popołudnia. Nikt się przy niej nie będzie nudzić.
Najwyższa półka gatunku to to co prawda nie jest, ale i tak daje gwarancję dobrej rozrywki i zapomnienia się pośród akcji.

Martoonia | 2014-02-23
Przeczytana: 22 lutego 2014

Kolejna część trylogii opisującej losy rozdzielonych w dzieciństwie braci. Jak dla mnie historia poruszająca, pozwalająca dostrzec jak okaleczona może być czasem dusza, nawet jeśli tych ran nie widać na ciele... A przy tym jest to piękna historia miłosna, widzimy mężczyznę, który potrzebuje pomocy i tą pomoc, a nawet więcej otrzymuje. Książka wędruje do grona ulubionych :)

Muminka | 2014-03-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 marca 2014

Lubię romanse historyczne głównie za szczęśliwe zakończenia i pikantne opisy ludzkiej namiętności. Tutaj najlepsze cechy gatunku ukazują się w pełnej krasie. Na dodatek historia jest osadzona w realiach Anglii początku 19stego wieku. Bohaterami jest rodzina francuskich arystokratów, którym udało się ocalić głowy podczas rewolucji francuskiej. Tylko hrabia Armand został uwięziony z bratem bliźniakiem i jedynie cudem ocalał. Od doznanych nieszczęść i tortur stracił zdolność mowy. Dlatego też bratowa i matka postanawiają wynaleźć mu guwernantkę. Wybór pada na Felicity, osieroconą dziewczynę, która z miejsca podbija serce Armanda. na szczęście pary krzywym okiem patrzy wredny Charles St. John, rzekomy narzeczony Felicity, który ją szantażuje. Mimo że fabuła przewidywalna, zakochanych wbrew regułom i konwencjom nie może nie lubić. Dobra rozrywka gwarantowana oraz odrobina wzruszenia. W sam raz na wiosenny dzień.

Uwielbiam tę książkę <3 Jako, że jestem miłośniczką książek z gatunku romans historyczny, przy której występują takie coś jak trauma i miłość praktycznie od pierwszego spotkania - ta książka jest właśnie idealna dla mej osoby.
Armand jest więziony przez kilka lat więzieniu, jednak po latach poszukiwań odnajduje go brat. Brat Julien wraz z żoną Sarą i matką opiekują się Nim, bowiem przeżywa koszmary, a do tego przestaje mówić, zapomina znaczeń konkretnych słów i nie cierpi dotyku, który sprawia mu ból. Po wielu próbach nie są wstanie mu pomóc, więc Sara postanawia wynająć opiekunkę, która sprawi, że Armand zacznie rozumieć słowa i sam będzie się do jakiegoś stopnia wypowiadać. W ten oto sposób pojawia się Felicity. Przychodzi ona na rozmowę z księżną Sarą, która po paru minutach opuszcza pokój na rozmowę (jeśli dobrze pamiętam) z robotnikami od pokojów dziecięcych. Felicity siedzi sama i skupia się na fortepianie. Bowiem kocha ona grać, a dawno nie miała okazji. Więc skusiła się i...

Kamila | 2013-12-28
Przeczytana: 13 listopada 2013

Choć nie jestem fanką romansów to ta książka bardzo mi się podobała. Chociaż przez nieuwagę nie przeczytałam wcześniej pierwszej części to dzięki temu w jaki sposób książka została napisana wiedziałam o co chodzi. Przez nią postanowiłam zacząć czytać romanse - w szczególności historyczne, bo w końcu to też jest romans historyczny. Bardzo polecam ją każdemu nawet jeśli, tak jak ja wcześniej, nie lubił romansów i nawet nie myślał o tym żeby zacząć je czytać ;). Książka na pewno wciągnie i zaciekawi, a może nawet pochłonie kogoś tak jak mnie...? :)

Angelika | 2016-05-31
Przeczytana: 30 maja 2016

Kolejna część opisującej losy rozdzielonych w dzieciństwie braci. Juliena Armanda i Bastina . Historia poruszająca , ale zwycięża miłość. Dzięki Felicity zaczyna się otwierać na świat i to co go otacza. Ale losy przeszłości , go dopadają. Jest to piękna historia miłosna. Polecam

kotekv88 | 2015-10-19

hej gdzie ja moge sciagnac ta ksiazke? moze ja ktos ma ? w pdfie?

Dominika_N | 2018-04-03
GreenTea666 | 2018-03-20