Urzeczenie

Wydawnictwo: Amber
So enchanting
triumfy, medium, oskarżenie, oszustwo
Wanda

Przed kilku laty urzekająco piękna Francesca odnosiła triumfy w londyńskich salonach jako sławne medium, dopóki lord Greyson - nieprzejednany demaskator spirytystycznych szalbierstw - nie oskarżył jej o oszustwo. Niedługo potem dziewczyna zniknęła. Nagle rozchodzą się pogłoski o "czarownicy" z północy. Greyson wyrusza do Szkocji... i spotyka Francescę - kobietę, o której nigdy nie zdołał zapomnieć... i która teraz jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

zabielka | 2014-02-04
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 02 lutego 2014

Początek był nudnawy, ale podczas kolejnych stron akcja się rozwijała, Książka Ciekawa, więc polecam. :)

Doskonała pozycja wśród romansów! Pomijając wątek Amelii i Haydona dla tych, którzy nie lubią dużej ilości słodyczy w uczuciu:)Książka jest super. Dialogi między Fanny a Graysonem są genialne. Książka godna polecenia.

Dominique | 2016-03-21
Przeczytana: 21 marca 2016

Książka dobra, ale nie bardzo dobra. Cała fabuła taka sobie. Myślałam, że cała zagadka będzie bardziej ciekawa. Relacje Amelii i Hayden'a strasznie przesłodzone i niezbyt potrzebne. Wolałabym, żeby autorka bardziej skupiła się na głównych bohaterach Fanny i Grey'u. Zakończenie w ogóle jakieś dziwne. Grey wyjeżdża, wierząc, że Fanny to oszustka i kłamczucha. I nagle w dość odpowiednim momencie wraca zmieniając całkowicie o niej zdanie. Nie wiem, jakieś takie to niedopracowane. Zabrakło mi jeszcze tego, że Fanny nie opowiedziała wszystkiego o sobie Grey'owi, o swoim dzieciństwie, o ataku psów na jej brata, prawdy dlaczego wyszła za swojego pierwszego męża. No i tego, że Grey, gdy już wrócił do Fanny nie domagał się wyjaśnień, dlaczego sądzi, że ma jakieś nadprzyrodzone zdolności. A przecież przez całą książkę czytaliśmy, jakie zdanie ma Grey na temat takich spraw. Dlatego moim zdaniem było wiele niedociągnięć, dużo rzeczy nie zostało wyjaśnionych, szkoda.

Adrianna__ | 2013-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2013

Lubię, gdy akcja książki dzieje się w czasach, które już dawno minęły. I z wielkim zapałem zabrałam się za "Urzeczenie". Jednak mój zapał został szybko ugaszony przez bardzo marny początek, a w zasadzie przez bardzo marną połowę książki, przez którą nic się nie dało. A od słodkich czułości Amelii i Haydena dostawałam mdłości. Ich miłość była tak idealna, że aż nierealna. Dopiero pod koniec książki wszystko nabiera rozpędu i pędzi jak szalone, co uważam za duży minus. Czasami po prostu nie wiedziałam co się dzieje i w którym momencie jestem.
W zasadzie książka mnie bardziej rozczarowała niż zaczarowała.

"Pragnienia serc nie spełniają się tak łatwo." ~ Connie Brockway, Urzeczenie, Warszawa 2009 r., s. 295.

Natalia | 2012-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2012

Książka bardzo mi się podobała. Ale straszne były sceny Haydena i Amelii.. Aż mnie trochę mdliło od tych ich słodkości względem siebie. Pomijając to fabuła bardzo ciekawa.. :)
I jak ktoś może mieć aż taką obsesję? Aż strach..
Ach ten Bernard i jego znaczek z wielbłądem :D

Kiti | 2013-01-12

Connie Brockway to amerykańska pisarka, jej książki zajmują czołowe miejsca na światowych listach bestsellerów.

Francessa została posądzona o kłamstwo w wyniku czego utraciła swoją pozycję w towarzystwie. Pułkownik zaproponował jej opiekę w roli guwernantki nad jego jedenastoletnią córką Amelią. Dziewczynka podobnie, jak bohaterka miała nadprzyrodzone zdolności. W jej towarzystwie obrazy spadały ze ścian, zmieniały swoją pozycję. Mężczyzna nie chciał narażać dziecka na odizolowanie od społeczeństwa, dlatego postanowił z nią wyjechać. Francessa zgodziła się na to pod jednym warunkiem – nikt nie miał dowiedzieć się o jej przeszłości, zmieniła także nazwisko po mężu na panieńskie matki. Stała się zupełnie inną osobą. Sądziła, że Amelia nie jest żadną czarownicą, jak uważano. Niedługo potem pułkownik zmarł, a córka nie mogła opuścić miejsca swojego zamieszkania, gdyż wtedy utraciłaby cały majątek po zmarłym. Wieś w zamian za opiekę nad nią miała otrzymać sumę 100 000 do...

Klaudia95 | 2015-02-07
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Zjawiska nadprzyrodzone i romans w tle, czyli to co lubię.
Francesca jest medium i razem z mężem zarabiają sporo kasy, dopóki Greyson nie aresztuje męża Franceski. Po tym skandalu kobieta znika z Londynu, wyjeżdżając do Szkocji wraz z Amelią.
Jednakże po jakimś czasie Greyson wraz z bratankiem wyruszają do Szkocji, by odnaleźć czarownicę. Jakież wielkie jest zdziwienie Greysona, gdy rozpoznaje w opiekunce Amelii, Francescę!
Niestety droga do miłości nie jest usłana różami. Bohaterowie będą musieli zmierzyć się z kłamstwem, zbrodnią i tajemniczym listem, który zwiastuje kłopoty.
Bardzo mi się podobała ta książka, pomimo długich rozdziałów. Zachęcam tych których interesuje tematyka zjawisk nadprzyrodzonych.

Dorota Piękna | 2015-11-22

Jak na romansidło to nawet fajne

Anna Walczak | 2012-03-03
Przeczytana: 06 lutego 2012

Ciekawy i klimatyczny romans w historycznej oprawie.Ciekawie zbudowana intryga.Przeczytałam ją mając za oknem Giewont, a nie mam go na codzień, przeżyłam przy tym osobiste zauroczenie, co jeszcze dodawało pikanterii całej historii. Polecam!

Yetti | 2012-08-15
Przeczytana: 13 sierpnia 2012

Nie najgorsza książka, ale też nie porywająca. Najbardziej podobały mi się "potyczki słowne" między głównymi bohaterami - złośliwe i celne. Przy tych fragmentach ubawiłam się świetnie.