Gniazdo

Tłumaczenie: Anna Kraśko
Cykl: Dynastia Morlandów (tom 1)
Wydawnictwo: Świat Książki
The Founding
Powieść angielska, XX w.
Katalina

Inne wydania

Wojna Dwóch Róż między rodami Lancasterów i Yorków stanowi dramatyczne tło pierwszej części epickiej opowieści o losach dynastii Morlandów. Największym pragnieniem Edwarda Morlanda , bogatego hodowcy owiec z hrabstwa Yorkshire, jest zdobycie władzy i pozycji. Z tym nastawieniem wybiera żonę dla swojego jedynego syna i dziedzica. Robert idealizuje swą narzeczoną, wychowanicę potężnego rodu...

Największym pragnieniem Edwarda Morlanda , bogatego hodowcy owiec z hrabstwa Yorkshire, jest zdobycie władzy i pozycji. Z tym nastawieniem wybiera żonę dla swojego jedynego syna i dziedzica. Robert idealizuje swą narzeczoną, wychowanicę potężnego rodu Beaufortów. Piękna Eleonora jednak nie tai niezadowolenia. Kocha bowiem skrycie Ryszarda, księcia Yorku.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie

Aga | 2016-02-06
Przeczytana: 01 marca 2015

Dla mnie cala ta seria o dynastii Morlandow to rewelacja (i uwaga jestem po kierunku scislym, nie lubilam historii w szkole). Ale w ten sposob historia jest fascynujaca. Te ksiazki to jak przeniesienie sie w czasie; gdzie sa nie tylko wydarzenia historyczne ale tez zwyczaje, ubiory, potrawy, uklad domu, spojrzenie na role religii w zyciu, relacje (a zwlaszcza w pierwszych tomach wrecz nabozny stosunek do rodzicow) miedzyludzkie, stosunek do wladzy itd.
Ja przeczytalam tych kiazek 5, a pierwsza, na jaka sie natknelam byla ostatnia 35ta (Feniks). Przeczytalam ja w oryginale i zapalalam taka miloscia do tej serii, ze zaczelam szukac polskiego tlumaczenia, zeby kiazki kupowac (bo kupic za jedym razem to za duzy wydatek) mamie. Moje wielkie rozczarowanie bylo, ze tylko (zdaje sie 8) jest przetlumaczonych, i ze wydawnictwo Studio 96 zrobilo z nich (oceniajac po okladce) tanie romansidlo. To jest bardzo ambitna ksiazka. Bardzo polecam przeczytac. Ale jesli ktos planuje kupic to tylko ze...

JoyceSky | 2010-10-26
Przeczytana: 2004 rok

Mam wcześniejsze wydanie tej książki i wkurza mnie, że kolejne otrzymało taką oprawę graficzną!
Książka, mimo iż okładka na to wskazuje, nie jest żadnym harlequinem ani romansidłem. Jest za to pierwszą częścią wspaniałej historycznej sagi rodzinnej, pełnej intryg politycznych i dość wiernie opartej na historii Anglii.
Nie zrażajcie się okładką! Książka jest naprawdę dobra.

Piegża | 2011-01-20
Przeczytana: lipiec 1996

To prawda. Książka jest początkiem świetnej sagi historycznej. Kompletnie nie rozumiem jak mogli wydać ją w tak odpychającej harleqinowskiej okładce. Ogólnie to nie moja sprawa, ale chyba bym tego kogoś zaskarżyła:/ W każdym razie TĘ oraz pozostałe części również polecam. Przepłyniecie na stronicach tej sagi przez panowanie różnych królów. Poznacie życie w wieku XV, XVI... od każdej strony. Pochłonie w całości:)

Paulina | 2017-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Pierwsza część dobrze się zapowiadającej serii Dynastii Morlandów. Ciekawa, świetnie napisana. Super.

Aleksandra | 2017-06-08
aniask13 | 2017-02-28