Gniazdo 1

Tłumaczenie: Anna Kraśko
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dynastia Morlandów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Studio 96
The Founding
romans, uczucia, rodzina, miłość

Serce pięknej Eleonory Courteney niepodzielnie należy do Ryszarda, księcia Yorku. Niestety, uboga szlachcianka wbrew swej woli musi poślubić bogatego farmera Roberta Morlanda. Mijają lata, Eleonora nie kocha męża, ale darzy go szacunkiem, razem wychowują liczne potomstwo i pomnażają rodzinny majątek. Tymczasem wybucha wojna między dwoma domami Lancasterów (czerwona róża w herbie) i Yorków (biała róża), zwana Wojną Dwóch Róż, której celem jest przejęcie sukcesji po obalonym królu. Morlandowie jeszcze się nie domyślają, jak bardzo ów konflikt zaważy na ich losach. Zwłaszcza że ścieżki życia Eleonory i jej ukochanego Ryszarda ponownie się skrzyżują...

źródło opisu: okładka

JoyceSky | 2010-10-26
Przeczytana: 2004 rok

Mam wcześniejsze wydanie tej książki i wkurza mnie, że kolejne otrzymało taką oprawę graficzną!
Książka, mimo iż okładka na to wskazuje, nie jest żadnym harlequinem ani romansidłem. Jest za to pierwszą częścią wspaniałej historycznej sagi rodzinnej, pełnej intryg politycznych i dość wiernie opartej na historii Anglii.
Nie zrażajcie się okładką! Książka jest naprawdę dobra.

Piegża | 2011-01-20
Przeczytana: lipiec 1996

To prawda. Książka jest początkiem świetnej sagi historycznej. Kompletnie nie rozumiem jak mogli wydać ją w tak odpychającej harleqinowskiej okładce. Ogólnie to nie moja sprawa, ale chyba bym tego kogoś zaskarżyła:/ W każdym razie TĘ oraz pozostałe części również polecam. Przepłyniecie na stronicach tej sagi przez panowanie różnych królów. Poznacie życie w wieku XV, XVI... od każdej strony. Pochłonie w całości:)

Aga | 2014-02-20
Przeczytana: listopad 2006