Gniazdo 2

Okładka książki Gniazdo 2 Cynthia Harrod-Eagles
Okładka książki Gniazdo 2
Cynthia Harrod-Eagles Wydawnictwo: Studio 96 Cykl: Dynastia Morlandów (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dynastia Morlandów (tom 1)
The founding
Studio 96
2002-01-01
2002-01-01
838921301X
Anna Kraśko
romans miłość rodzina uczucia

Jak był ten fragment że główna bohaterka pojechała na polowanie konno w ciąży myślałem, o nie Autorka nie może pojechać banałem ale tak pojechała. Akcja się nie trzyma kupy, niektóre kwestie są kuriozalne jak to z tymi dachówkami w dniu ślubu. Ratuje tylko piękna historyczna sceneria.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dla mnie cala ta seria o dynastii Morlandow to rewelacja (i uwaga jestem po kierunku scislym, nie lubilam historii w szkole). Ale w ten sposob historia jest fascynujaca. Te ksiazki to jak przeniesienie sie w czasie; gdzie sa nie tylko wydarzenia historyczne ale tez zwyczaje, ubiory, potrawy, uklad domu, spojrzenie na role religii w zyciu, relacje (a zwlaszcza w pierwszych tomach wrecz nabozny stosunek do rodzicow) miedzyludzkie, stosunek do wladzy itd.
Ja przeczytalam tych kiazek 5, a pierwsza, na jaka sie natknelam byla ostatnia 35ta (Feniks). Przeczytalam ja w oryginale i zapalalam taka miloscia do tej serii, ze zaczelam szukac polskiego tlumaczenia, zeby kiazki kupowac (bo kupic za jedym razem to za duzy wydatek) mamie. Moje wielkie rozczarowanie bylo, ze tylko (zdaje sie 8) jest przetlumaczonych, i ze wydawnictwo Studio 96 zrobilo z nich (oceniajac po okladce) tanie romansidlo. To jest bardzo ambitna ksiazka. Bardzo polecam przeczytac. Ale jesli ktos planuje kupic to tylko ze Swiata Ksiazki - gustowna okladka, bardzo dobre tlumaczenie.

To prawda. Książka jest początkiem świetnej sagi historycznej. Kompletnie nie rozumiem jak mogli wydać ją w tak odpychającej harleqinowskiej okładce. Ogólnie to nie moja sprawa, ale chyba bym tego kogoś zaskarżyła:/ W każdym razie TĘ oraz pozostałe części również polecam. Przepłyniecie na stronicach tej sagi przez panowanie różnych królów. Poznacie życie w wieku XV, XVI... od każdej strony. Pochłonie w całości:)

Mam wcześniejsze wydanie tej książki i wkurza mnie, że kolejne otrzymało taką oprawę graficzną!
Książka, mimo iż okładka na to wskazuje, nie jest żadnym harlequinem ani romansidłem. Jest za to pierwszą częścią wspaniałej historycznej sagi rodzinnej, pełnej intryg politycznych i dość wiernie opartej na historii Anglii.
Nie zrażajcie się okładką! Książka jest naprawdę dobra.

Nie zrażajcie się okładką! Książka jest naprawdę dobra.

• Z historią w tle
  • Harlequin