Płomień duszy

Tłumaczenie: Anna Maria Nowak
Wydawnictwo: Książnica
Soul flame

Inne wydania

Wychowana w Antiochii szesnastoletnia Selena niemal jednocześnie zakochuje sie i dowiaduje prawdy o swoim niezwykłym przyjściu na świat. Od tej pory jej życiem kierują dwa pragnienia: by odnaleźć rodzinę i połączyć się z ukochanym. Na bezdrożach Imperium Rzymskiego i Persji szuka swego przeznaczenia, pragnąc leczyć, przynosić ulgę wszystkim cierpiącym.

gwiazdka | 2015-01-09
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Bardzo sympatyczna powieść przygodowa, którą czyta się szybko częściowo za sprawą ciekawych przygód i wydarzeń w niej opisanych. Lektura przyjemna, ale dla mnie to za mało, żeby ocenić książkę na więcej niż dobry. Ma ona, niestety, kilka wada. Przede wszystkim autorka, opisując przygody Seleny, prowadzi czytelnika przez prawie cały starożytny świat, ale wszystko opisuje bardzo powierzchownie, każde antyczne miasto, gdyby mu zmienić nazwę, przeistoczy się w zupełnie inne i nikt nie poczuje różnicy. Poza tym przygody też potraktowane są dość powierzchownie, nie czułam napięcia, cała powieść była przewidywalna. I ostatnia wada, chyba największa to bohaterowie, brakowało mi w nich autentyczności, tacy oni wszyscy byli dobrzy, że aż nieprawdziwi, wyjątki zaś z kolei to wcielenie zła- brakowało mi wiarygodności.

Miła i przyjemna lektura (co za mdłe określenie dla powieści) ale bez głębi.

Koronczarka | 2014-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Kiedyś, dawno temu przeczytałam książkę Barbary Wood "Zielone miasto w słońcu", która tak mi się spodobała, że teraz z odnawiającą się nadzieją sięgam po wszystkie książki tej autorki i się troszkę rozczarowuję. Przyznam, że coraz mniej, bo widocznie tamta książka była erupcją talentu, a reszta jest tylko codziennością i już się do tych rozczarowań przyzwyczaiłam. Ale jeśli się zbyt dużo nie spodziewasz, czytelniku, to spotkanie z panią Wood może być przyjemnym popołudniem, tym razem kojarzącym mi się z jednym z pierwszych moich doświadczeń kinowych. Jako bardzo wczesna nastolatka z zapartym tchem śledziłam w kinie przygody niezapomnianej markizy Angeliki. Otulona szarością PRL-u, wciśnięta w zakurzony fotel prowincjonalnego kina chłonęłam kolorowy świat francuskiego dworu, bajkowy przepych bliskowschodnich bajek z tysiąca i jednej nocy, zagadki magii, grozę piratów itd. I coś z tych nastrojów odnajdowałam w tej książce Barbary Wood. Jest Bliski Wschód, jest uciśniona, ale bardzo...

allison | 2011-04-18
Przeczytana: październik 2010

Moim zdaniem, to najlepsza powieść autorki, trochę przypominająca słynnego "Medicusa" - tyle, że w spódnicy:)

| 2014-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Kolejna, moim zdaniem świetna książka tej autorki. Przedstawia losy kobiety, która z determinacją poszukuje prawdy o swoim pochodzeniu.
Selena wychowywania jest przez akuszerkę - mądrą, ktora była też świadkiem porwania matki i brata bliżniaka dziewczynki, a także śmierci jej ojca. Ojciec dziewczynki, szlachetnie urodzony ,zobowiązuje akuszerkę do przekazania jego córce pierścienia, który jest świadectwem jej pochodzenia.
Przez 16 dziewczyna przy boku przybranej matki zgłębia wiedzę na temat leczenia i chorób. Uczy się tajemnej sztuki uzdrawiania i...zakochuje się. 16 urodziny stanowią przełom w jej młodym życiu. Od tego momentu życie dziewczyny ulega burzliwym zmianom.
W poszukiwaniu swoich bliskich i ukochanego przemierza lądy i wody ucząc się ciągle sztuki lekarskiej, która jest jej ogromną pasją.
Książka wciągająca, napisana świetnym językiem. Nie brak w niej wzruszeń, ale też i momentów grozy.
Czy Selena odnajdzie swoje przeznaczenie i ukochanego? Czy zdoła pokonać...

Marek Krzystek | 2016-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2016

Na niektórych książkach powinno widnieć ostrzeżenie: dozwolone do lat dziesięciu. Nawet nie chodzi o dziecięcą naiwność akcji, gorzej, że nie znalazłem żadnej osobistej myśli czy zdania autorki, raczej zebrała paręnaście książek z cyklu płaszcza i szpady i przepisała co bardziej pasujące zdania, rzucając przy tym okiem do podręcznika historii, żeby nie było tak całkiem absurdalnie. Sama fabuła, nie tyle że jest naciągana, jest nieprawdopodobna, co rzecz jasna, gdyby to była książka dowcipna, na pewno rozweseliłoby czytelnika, ale tutaj bohaterowie są śmiertelnie poważni, jakoby niosąc w sobie głębsze przesłanie. Dodam, że Selena, biedna jak mysz kościelna, zagubiona, łatwowierna, cnotliwa, śliczna itd., trafia zawsze do pałacu panującego, czy to Mezopotamia, Persja, Egipt ( przepraszam, w Egipcie trafia do najważniejszej świątyni), gdzie dzięki swojej wspaniałej wiedzy lekarskiej ratuje kogoś na wysokim stołku, przy okazji okazując pokłady miłosierdzia każdemu, kto tylko się...

Scarlett | 2011-01-11
Przeczytana: 11 stycznia 2011

Jak dla mnie rewelacyjna książka, przeczytałam jednym tchem. Zawiera wszystko to, co lubię w książkach pani Wood- tajemnica, miłość, przygody,egzotyka, wątek kobiety lekarza. W wielu momentach naprawdę serce szybciej biło z emocji:)

Tej autorki przeczytałam więcej książek lecz tę wyróżniam jako tę ,która mnie bardziej zachwyciła od innych.

Evka | 2013-09-30

Spotkanie z Panią Wood okazało się czystym przypadkiem. Sądziłam, że będzie to tani romans od tak dla zabicia czasu i dokarmienia romantycznej duszy ;)Jednak miło się zaskoczyłam spotykając się z przygodą. Do tej pory wytrzepuję jeszcze piasek z butów z uśmiechem na twarzy.

Agnes | 2016-05-22
Przeczytana: 22 maja 2016

Książka w stylu baśni "1001 nocy".
Są bogowie, duchy, czary, płomienie, leczenie sprzed setek lat - pierwsze próby operacji, wartości mycia rąk itp. Jest Selena i ponadczasowe czyste i piękne uczucie do Andreasa - "nowoczesnego" lekarza, bogatego i przystojnego. Dzieli ich status społeczny i spora różnica wieku, łączy prawdziwa milość. Szalona ucieczka Seleny w poszukiwaniu swojej tożsamości, próbuje Andreasowi przekazać dokąd podąża, ale zazdrosna kobieta myli mu trop, wiadomość zataja. I tak Selena przemierza pół świata.
Fajnie się czyta, lekko i przyjemnie.

Gatta | 2013-05-31
Przeczytana: 30 maja 2013

Świetna książka, szybko i z zainteresowaniem się czyta. Losy Seleny są tak magnetycznie wciągające, że trudno jest przestać czytać, a zwroty akcji tak często zaskakujące, że robi się następną kawę, żeby przeczytać choć rozdzialik więcej.
Powieść posiada wszystkie cechy charakterystyczne dla pióra Barbary Wood - magię, miłość, przygody, postać kobiety lekarza (właściwie w liczbie mnogiej), wiarę (dotyczy nie tylko jednego Boga) oraz motyw wędrówki.
Z czystym sumieniem polecam.