Death watch
9788360192436
śledztwo, inspektor, zagadka, śmierć

Inspektor Bill Slider otrzymuje zadanie rozwiązania zagadki śmierci człowieka, którego ciało znaleziono w spalonym motelu. Przełożeni inspektora nie mieliby nic przeciwko temu, żeby werdykt brzmiał: samobójstwo, ale w miarę jak śledztwo posuwa się naprzód, Slidera ogarniają coraz większe wątpliwości. Stopniowo zza zasłony mylących tropów, poszlak i domysłów wyłania się zaskakująca i groźna prawda, ale by odsłonić ją całą, trzeba wyjaśnić jeszcze kilka zagadek.

źródło opisu: [Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita SA, 2007]

gwiazdka | 2014-03-28
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 28 marca 2014

Drugi tom serii, której głównym bohaterem jest Bill Slider. Inspektor prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa, a potem nawet całej serii morderstw, robi to powolutku, ale bardzo systematycznie. Klocek po klocku oczom czytelnika ukazują się nie tylko motywy, możliwy przebieg zbrodni, ale także osoba ofiary- nikomu nieznanego człowieka kartka po kartce zaczyna przesłaniać żywy człowiek, który miał nieszczęście do tego stopnia zaleźć komuś za skórę, że ten pozbawił go życia. I jest to ogromny plus powieści. Narracja dosyć powolna, ale wcale nie nużyła, wprost przeciwnie, wzbudzająca wielką ciekawość. Wszystko przeplatane, chociaż skromnie, scenkami z prywatnego życia inspektora. Oczywiście były niewielkie minusy, na przykład urocze zdanka typu: „Jego wąsy lśniły z podniecenia niczym pobudzona seksualnie gąsienica”, ale nie przesłaniały obrazu pozytywnej całości i udawało mi się po prostu udawać, że nie widzę nic podobnego.

Lily76 | 2015-10-02
Przeczytana: 01 października 2015

Lubię ten klimat angielskich powieści, który odnajduję w kryminałach o Billu Sliderze. Oczywiście domyślam się, że styl pracy i charakter rozwiązywanych spraw nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością, mimo to podobają mi się wykreowane przez autorkę postacie - nie bez wad, jednak budzące sympatię.
Tym razem Bill zajmuje się rzekomym samobójstwem przedstawiciela handlowego firmy sprzedającej systemy przeciwpożarowe. Jak to w kryminałach bywa, szybko wychodzi na jaw, że nie było to samobójstwo, a w dodatku śmierć mężczyzny stanowi tylko część - a może raczej zwieńczenie - całej serii podobnych "zdarzeń".

pannae27 | 2016-12-06
Marek Nowowiejski | 2016-09-28