Necrochip
9788360192658

Palec znaleziony w porcji frytek naprowadza inspektora Billa Slidera na trop zagadkowej zbrodni. Co łączy ów palec – oraz inne części ciała, pojawiające się tu i tam w nieregularnych odstępach czasu – z trzema tajemniczymi Azjatami, nietypowym domem publicznym, komputerami i aroganckim biznesmenem? Odpowiedzi trzeba szukać w pośpiechu, bo nieliczni świadkowie giną w zastraszającym tempie. Sliderowi w pracy przeszkadzają nie tylko niekończące się problemy osobiste, lecz także nowy szef, z którym trudno mu się dogadać.

źródło opisu: [Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita SA, 2008]

Andrew Vysotsky | 2012-03-09
Przeczytana: 09 marca 2012

Martwy cel (oryg. Necrochip) jest trzecią* powieścią z serii opowiadającej o życiu i pracy inspektora brytyjskiej policji Billa Slidera, której autorką jest Cynthia Harrod-Eagles. Tym razem zagadka, z którą przyjdzie się zmierzyć naszemu bohaterowi, rozpoczyna się w jednym z londyńskich barów rybnych, w którym młoda klientka okrywa ludzki palec pośród zakupionych właśnie frytek. Co dalej nie będę zdradzał, gdyż fabuła jest jedną z niezaprzeczalnych zalet tej książki.

Mamy do czynienia z klasycznym kryminałem. Jak zwykle u tej autorki - bardzo dobrym. Oryginalny pomysł leżący u podstaw fabuły jest wielką zaletą tej odsłony przygód dzielnego inspektora. Tradycyjny w cyklu jest również realizm w oddaniu kolorytu pracy policji, który ukazuje uwarunkowania nie tylko brytyjskie. Wspaniale odmalowano instytucję, w której cały czas trwa próba sił pomiędzy policjantami uważającymi się za gliniarzy i tymi, którzy raczej widzą samych siebie jako urzędników, dla których wyznacznikiem sukcesu...

Joanna | 2010-10-29
Przeczytana: 29 października 2010

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam, ale na pewno nie ostatnia.
Trochę dużo stron (387) jak na ten gatunek, ale czyta się szybko, nawet nie odczujecie takiej ilości stron.
Świetnie napisany kryminał, zgodnie z opisem na okładce trzyma w napięciu. Polecam wszystkim miłośnikom tego gatunku.

Henioo | 2015-02-17
Przeczytana: 14 lutego 2015

Dobry, angielski kryminał. Napisany z humorem, z zacięciem, z zębem. Chciałem dać ocenę o jedną gwiazdkę większą, ale rozczarowało mnie zakończenie całej sprawy (kryminalnej).
Zaś zakończenie książki jako takiej trochę mnie zaskoczyło (choć przyznam się, że nieco się tego spodziewałem), ale nie będę zdradzał, żeby nie spoilerować.
Z ręką na sercu polecam wszystkim wielbicielom kryminałów.

Lily76 | 2015-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Bardzo fajny i bardzo angielski kryminał, moje pierwsze zetknięcie z tą autorką (pechowo, bo zazwyczaj staram się zaczynać od początku serii), ale zapewne nie ostatnie.

MDMA | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Czyta się jednym tchem.
Szybki rozwój akcji, ciekawy styl pisania, wszystko to sprawiło, że książkę tą pochłonęłam w ciągu jednego dnia.
Na pewno sięgnę jeszcze po dzieła tej autorki.

Magda | 2012-06-20

Moja pierwsza przeczytana książka tej autorki, ale na pewno nie ostatnia. Świetna postać Slidera, inspektora z niekończącymi się problemami. Czyta się szybko i przyjemnie. Polecam wszystkim.

pawlik993 | 2012-05-18
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Książka Wciągnęła Mnie I to Bardzo!

Marek Nowowiejski | 2016-09-28
eMM | 2016-09-12