Na krańcu świata

Wydawnictwo: Da Capo
The Back of Beyond
83-86611-01-4
Katarzyna

Rok 1938. Kiedy cały świat szykuje się do wojny, doktor Cassandra Clarke wraca ze Stanów, gdzie studiowała medycynę, do swej rodzinnej Australii. Ryzykując życiem, by ratować życie innych, zmaga się nie tylko z przeciwnościami przyrody i losu, lecz także z własnym sercem, rozdartym pomiędzy trzech mężczyzn.

miki24gr | 2017-03-24
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, III, 2017
Przeczytana: 24 marca 2017

Nie da się tak po prostu zarekomendować tej książki z tego względu, że jako wydana w 1995r. jest trudna do zdobycia. Szkoda wielka, bo moim zdaniem jest to wspaniała powieść- łączy w sobie to wszystko, co lubię: medycynę, Australię, przygodę i miłość. Wszystko w doskonałych proporcjach. Język prosty i oszczędny, dialogi i opisy dobrze skonstruowane, fabuła intrygująca, bohaterowie budzący jednoznaczne uczucia. Się czyta i się odpoczywa!!! Obrazy przesuwają się przed oczami wyobraźni...Aż żal, że się skończyło...
Jeśli komuś wpadnie w ręce- polecam z całego serca!!

książek: 1976
Ulka | 2013-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2013

Piękna historia lekarki,która wyrusza z jedengo końca świata na drugi aby wypełniać swoje zawodowe obowiązki. Spotyka wiele radosnych jak i smytnych chwil. Podejmuje decyzje,które wpływają na jej. Dąży do tego aby być szcześliwą. Do tego możemy podziwiać krajobraz Australii. Jest to wspaniała i przejmująca opowieść:) Gorąco polecam!:)

Wiesława | 2017-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Dawno już nie przeczytałam tak dobrej książki z gatunku romans. Książka bardzo ciekawa, w której stale coś się dzieje, głównie za sprawą młodej lekarki, która lecząc złamane serce rezygnuje z cywilizacji i wielkiego świata, ląduje w środku australijskiego pustkowia, by poświęcić się niesieniu pomocy ludziom pozbawionym jakiejkolwiek opieki medycznej, do których dotrzeć można w zasadzie tylko drogą lotniczą. Nieudany związek Cassie z mężczyzną u progu dorosłego życia i kolejne doświadczenia w relacjach damsko-męskich przedstawione zostały w sposób bardzo interesujący i nie oczywisty. A przy tym te australijskie klimaty, krajobrazy i migawki z życia i obyczaje Aborygenów w latach trzydziestych, czterdziestych ubiegłego stulecia... Całość naprawdę godna polecenia

ewa | 2017-05-01
Adastra | 2016-10-11