Fałszywy trop

Okładka książki Fałszywy trop Henning Mankell
Okładka książki Fałszywy trop
Henning Mankell Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Komisarz Wallander (tom 5) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Wallander (tom 5)
Mroczna Seria
Villospår
W.A.B.
2012-03-14
2002-01-01
978-83-7747-559-1
Halina Thylwe
literatura szwedzka Kurt Wallander

Rewelacyjna - nic dodać, nic ująć. Konstrukcja, intryga, poprowadzenie wydarzeń - mistrzowskie.

Mam wrażenie że język nie przetrwał próby czasu. Dzieje się tak z wszystkimi książkami ale tutaj bardzo widać to w dialogach. Sama fabuła bez zarzutu ale też bez fajerwerków

Kolejna udana powieść Mankella, pokazuje jak zepsuci i zakłamani mogą być politycy i ich otoczenie. Gorąco polecam!

jak zwykle....super

jak zwykle....super

Bezpieczeństwo w Szwecji to mrzonka, policja ma pełne ręce roboty, a śledczy podążają w złym kierunku. Za to autor poszedł w dobrą stronę - świetnie się czyta.

Mankell i Wallander w formie bardzo dobrej.

Mankell i Wallander w formie bardzo dobrej.

Kolejna bardzo dobra powieść. W mojej ocenie najlepsza z serii. Mimo iż znamy morderce do końca nie wiemy co kierowało jego poczynaniami... polecam

Podobała mi się postać komisarza z krwi i kości, który nie żyje tylko sprawą, ale ma też swoje życie i czasem mu się nie chce, jest zmęczony, ma dość. Ciekawy, niepopularny zabieg, kiedy w połowie książki mamy podanego na tacy mordercę, a mimo to czytamy dalej, ciekawi zakończenia. To moja druga książka Mankella z tej serii, i ta mi się podobała. W tamtej mrok i zgnilizna mnie przytłoczyły, na szczęście tutaj mroczna Szwecja podana w strawny sposób. Na pewno sięgnę po kolejne z serii.

Do tej pory najlepsza powieść z cyklu o komisarzu. Bardzo ciekawe przedstawienie śledztwa z punktu policjanta oraz mordercy. Do tego ciekawy, niestety nie tracący na aktualności główny wątek, handel kobietami.

To jedna z tych książek , które wprowadziły Henninga Mankela do europejskiej czołówki pisarzy kryminałów . Jego bohater nie jest macho , nie ściga bandytów z pistoletem w dłoni , nie jest też inwalidą , alkoholikiem czy narkomanem . Wiedzie w miarę spokojne życie samotnego mężczyzny po rozwodzie i tylko zamiłowanie do muzyki poważnej jakoś go wyróżnia . Jako śledczy jest raczej dobrym rzemieślnikiem , a nie genialnym detektywem . Jednak dzięki skrupulatności i zaangażowaniu w prowadzone sprawy , doprowadza do ich rozwikłania . Autor z umiarem wplata wątki osobiste , tempo też nigdy nie jest zawrotne , ale siłą jego powieści jest stopniowe dochodzenie do prawdy .
Mimo , że w "Fałszywym tropie" prawie od początku wiemy "kto zabił" książka wciąga opowiadając jak policjant tropi mordercę i dochodzi do rozwiązania zagadkowych słabo powiązanych ze sobą zabójstw . Mnie ten typ kryminału odpowiada .

Książkę polecam szczególnie tym , którzy wolą kryminały bez drastycznych opisów zbrodni , bójek , hollywoodzkich pościgów i spektakularnych zwrotów akcji .

• Kryminał
  • Kryminały