Fałszywy trop

Okładka książki Fałszywy trop Henning Mankell
Okładka książki Fałszywy trop
Henning Mankell Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Komisarz Wallander (tom 5) Seria: Mroczna Seria kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Wallander (tom 5)
Mroczna Seria
978-83-7747-559-1
Halina Thylwe
literatura szwedzka Kurt Wallander

Okładka książki Róże cmentarne Mariusz Czubaj, Marek Krajewski
Róże cmentarne Mariusz Czubaj, Mar...
Okładka książki Aleja samobójców Mariusz Czubaj, Marek Krajewski
Aleja samobójców Mariusz Czubaj, Mar...

Ziew...

Ziew...

Rewelacyjna - nic dodać, nic ująć. Konstrukcja, intryga, poprowadzenie wydarzeń - mistrzowskie.

Mam wrażenie że język nie przetrwał próby czasu. Dzieje się tak z wszystkimi książkami ale tutaj bardzo widać to w dialogach. Sama fabuła bez zarzutu ale też bez fajerwerków

Kolejna udana powieść Mankella, pokazuje jak zepsuci i zakłamani mogą być politycy i ich otoczenie. Gorąco polecam!

jak zwykle....super

jak zwykle....super

Mankell i Wallander w formie bardzo dobrej.

Mankell i Wallander w formie bardzo dobrej.

Kolejna bardzo dobra powieść. W mojej ocenie najlepsza z serii. Mimo iż znamy morderce do końca nie wiemy co kierowało jego poczynaniami... polecam

Podobała mi się postać komisarza z krwi i kości, który nie żyje tylko sprawą, ale ma też swoje życie i czasem mu się nie chce, jest zmęczony, ma dość. Ciekawy, niepopularny zabieg, kiedy w połowie książki mamy podanego na tacy mordercę, a mimo to czytamy dalej, ciekawi zakończenia. To moja druga książka Mankella z tej serii, i ta mi się podobała. W tamtej mrok i zgnilizna mnie przytłoczyły, na szczęście tutaj mroczna Szwecja podana w strawny sposób. Na pewno sięgnę po kolejne z serii.

Do tej pory najlepsza powieść z cyklu o komisarzu. Bardzo ciekawe przedstawienie śledztwa z punktu policjanta oraz mordercy. Do tego ciekawy, niestety nie tracący na aktualności główny wątek, handel kobietami.

Bezpieczeństwo w Szwecji to mrzonka, policja ma pełne ręce roboty, a śledczy podążają w złym kierunku. Za to autor poszedł w dobrą stronę - świetnie się czyta.

• Kryminał
  • Kryminały