Okładka książki Klucz Marianne Curley
Okładka książki Klucz
Marianne Curley Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Strażnicy Veridianu (tom 3) fantasy, science fiction
Strażnicy Veridianu (tom 3)
The Key
Jaguar
2012-07-25
2012-07-25
2012-12-20

Ostatni tom Strażników Veridianu. Autorka od pierwszych stron przeszła do sedna książki, nie czekała na mozolne rozpoczęcie tylko od razu rzuca nas na głęboką wodę. Fajne jest to że narracja była prowadzona przez innych bohaterów, w poprzednich częściach ta dwójka była niedoceniona. Nadal mało wątków między bohaterami. Zakończenie jak dla mnie trochę słabe i mało efektowne, natomiast od pierwszego tomu podejrzewałam kto będzie zdrającą w straży - i nie pomyliłam się! :D
Polecam tą trylogie osobom które dopiero szukają swojej ulubionej kategorii książek. ^^

Klucz
Książka napisana lekko z humorem, a bitwy opisane z najmniejszymi detalami co idzie na plus. Szybko się czyta, a akcja rwie do przodu. Jednak nie mogę pogodzić się z zakończeniem.

Klucz
Ostatnia część trylogii jest przepełniona walkami oraz przeskokami do przeszłości. Tym razem narratorami są Matt oraz Rochelle. Matt już coraz lepiej vzuje się w świecie magii, a Rochelle poznaje grupę strażników Ethana. Jednak boginia nie chce pozostawić śmierci Marduka bez zemsty. Nastaje czas wojny, a bohaterowie książki muszą uczynić wszystko, żeby przeżyć....

Jak dla mnie najlepsza część trylogii. Standardowo strasznie niepodobało mi się tylko zakończenie ale cała reszta bez zarzutu. W trakcie czytania kilkakrotnie zmieniałam zdanie o tym kto zdradził. Na przemian złościłam sie i cieszyłam z postępowania bohaterów.
Konflikt między Lathenią a Lorianem robi się coraz ciekawszy, oboje umacniają swoje siły. Oboje mają wsparcie swoich "podopiecznych" ale wygrać może tylko jedno... Na dodatek ktoś zdradził i nikt nie wie kto to może być. Walka, poszukiwania i niesamowita odwaga tak w skrócie opisałabym tą część.

Niby kolejna część jest równie dobra, co poprzednie. Niby trzyma poziom, niby jest wszystko wspaniale, ale... no właśnie. Ale co z tym zakończeniem, pytam się?! Po przeczytaniu konieczna butelka wina. Lub dwie. Lub coś mocniejszego. Mimo to uważam, że cała seria jest naprawdę niezła. Polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ujmę to tak. Jeszcze nigdy nie płakałam tak bardzo po skończeniu książki ;-;. Autorka tak kończąc zraniła mnie. Mimo to i tak uważam że książka jest świetna. Piękne zwroty akcji i zawirowania mające nas zwieść co do tego kim jest zdrajca. Tylko to zakończenie... God Why? ;-;
P.S. Czytałam wersję po angielsku.

P.S. Czytałam wersję po angielsku.

Do końca nie było wiadomo, kto jest zdrajcą, a podejrzewać można było każdego - odpowiedź jest tak prosta :D Polecam.

Dobre zakończenie serii, jednak liczyłam na troszkę więcej.

Dobre zakończenie serii, jednak liczyłam na troszkę więcej.

1997

Chyba już wyrosłam z takich książek dla dzieci, bo to umęczyłam :(

Chyba już wyrosłam z takich książek dla dzieci, bo to umęczyłam :(

Jak dla mnie słabsza od wcześniejszych części. Po I i II tomie miałam trochę inne wyobrażenia.
Jednak sama historia jako całość zaskakująca i godna polecenia. Dużo magii, a to lubię :)

Rewelacja

Rewelacja