Głębia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Undercurrent
syrena, głębia
Karo

Po nagłej śmierci starszej siostry siedemnastoletnia Vanessa powraca do rodzinnego Bostonu, by skończyć ostatnią klasę szkoły średniej. Dziewczyna usiłuje zapobiec całkowitemu przeobrażeniu się w syrenę, jednocześnie borykając się z egzaminami na studia, związkiem na odległość i zagadkowym powrotem syren, które, w swoim przekonaniu, zabiła.

źródło opisu: http://www.pozmierzchu.pl/rayburn/?page_id=62

źródło okładki: http://www.pozmierzchu.pl/rayburn/?page_id=62

PolkaPati | 2019-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2019

Książka świetna, pomimo tego iż nie czytałam pierwszego tomu to wiadomo o co chodzi. Napisana lekko przyjemnie się czytało i trzymała w napięciu przez cały czas.
Uwielbiam książki o tematyce syren i ta powieść różni się od innych dotychczasowych które wpadły w moje ręce. Nie jest przesłodzona ani przepełniona nadmiernie fantastyką, bardziej pokazana jest miłość i pragnienie.
Polecam przeczytać :)

czarna_maggie | 2018-12-12
Przeczytana: sierpień 2018

Niestety, trójkąciki miłosne mnie nużą...

Marzycielka | 2018-08-23

Drugie części serii zazwyczaj są gorsze, ale tutaj muszę przyznać, że lepiej czytało mi się kontynuację "Syreny". Mam wrażenie, że autorka poprawiła swój kunszt pisarski. Zdania są bardziej rozwinięte, a opisy bardziej dopracowane. Zniknął chaos i częsta niejasność, które denerwowały mnie w pierwszej książce. Sama postać Vanessy nabiera wyrazistości, dowiadujemy się także więcej o jej rodzinie i zdolnościach syren.
"Głębia" pod kątem akcji jest mniej dynamiczna niż pierwsza część, ale zdecydowanie mogę powiedzieć, że jak na powieść fantastyczną dla młodzieży, prezentuje się całkiem nieźle.

Penelope | 2018-06-27

To druga Książka autorstwa Trici Rayburn, ktora przeczytalam. Zarówno poprzednia jak i ta sa bardzo ciekawe i wciągające. Opowiada o losach mlodej Vanessy, której życie wywraca sie do gory nogami, gdy dowiaduje się, że umiera jej siostra a ona staje sie syrena. W tej części Vanessa zastanawia się nad stidiami i wciąż probuje sie odnalezc w nowej " zyciowej " sytuacji. Polecam - bardzo dobra książka, którą czyta się szybko i przyjemnie.

angi1763 | 2018-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2018

Świetna książka, od samego początku trzymała w napięciu. Kilkoma wydarzeniami byłam bardzo zaskoczona i zdziwiona czemu tak się dzieje.. A jednak pod koniec wszystko się wyjaśnia. Polecam !

Rosalin | 2018-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2018

Tak jak pierwsza część książka mnie nie zawiodła. Było w niej wszystko miłość walka zdrada ale czy na pewno.... to musicie ocenić sami.
Gorąco polecam a ja już nie mogę doczekać się kolejnej części.

| 2018-01-01
Przeczytana: 18 lutego 2016

Syrena
Głębia
Mroczna Toń

Autor: Tricia Rayburn

Świat w którym jest wiele tajemnic, ale czy uda się wszystkie rozwiązać ?

Tutaj nic nie jest pewne na 100%...

allexandre | 2017-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Hm, książka nie jest zła, ale mam niedosyt. Uważam, że ma niewykorzystany potencjał walki... tak na prawdę nic konkretnego się nie dzieje, a problem zostaje rozwiązany szybko i jakoś za łatwo. Spodziewałam się planu działania, knucia, a wszystko mamy podane na tacy. Poza tym, pod koniec, jeśli chodzi o Vanessę i Parkera - może to nie było najmądrzejsze zachowanie, ale całkowicie zrozumiałe. Dziewczyna miała urojenia, co spowodowało migdalenie się z Parkerem, nie była do końca świadoma tego, co się dzieje. Owszem, potem kilka razy spędzała z nim czas i doszło do randki, ale można to jakoś usprawiedliwić. Każdy popełnia jakieś drobne błędy, zamiast szczerze na końcu książki, przy okazji krótkiej rozmowy z Simonem, wyjaśnić mu wszystko... uszanowała go i dała mu czas. Na początku kolejnego tomu dowiadujemy się, że to czas od jesieni do kolejnego lata. Dlaczego wcześniej mu wszystkiego nie wyjaśniła? Nie byłoby może z tego tak wielkiej sprawy. Rozumiem, że mogło boleć Simona, że...

Fantasy_eater | 2017-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2017

Porównując do pierwszej części muszę stwierdzić, że Głębia była o wiele słabsza. Około 80 ostatnich stron było bardziej wciągających, bo wiadomo, pojawiła się ta ostatnia finałowa akcja. Nie mówię, że książka była zła, tylko zwyczajnie okay. Główna bohaterka Vanessa zaczęła mnie irytować razem z Simonem, który mocno stracił w moich oczach. Ogólnie rzecz biorąc, da się tę książkę przeczytać ale nie będzie jakiegoś konkretnego zachwytu. Czyta się ją szybko i łatwo. Z chęcią jednak zabiorę się po ostatnią część trylogii, by wiedzieć jak cała historia się skończy ;)

aania1983 | 2017-01-30
Przeczytana: styczeń 2017

Po pierwszym tomie nie miałam dużej ochoty na czytanie reszty, lecz nie lubię zaczynać czegoś i nie kończyć. Tak więc przeczytałam drugi tom Syren i przyznaję, że jest to dobra kontynuacja, dużo lepsza niż jej poprzedniczka. Nie jest to coś co poleciłabym, historia całkiem ciekawa jednak, jak dla mnie, czegoś jej brakuje.