Głębia

Undercurrent
syrena, głębia
dzosefinn

Inne wydania

Po nagłej śmierci starszej siostry siedemnastoletnia Vanessa powraca do rodzinnego Bostonu, by skończyć ostatnią klasę szkoły średniej. Dziewczyna usiłuje zapobiec całkowitemu przeobrażeniu się w syrenę, jednocześnie borykając się z egzaminami na studia, związkiem na odległość i zagadkowym powrotem syren, które, w swoim przekonaniu, zabiła.

źródło opisu: http://www.pozmierzchu.pl/rayburn/?page_id=62

źródło okładki: http://www.pozmierzchu.pl/rayburn/?page_id=62

"Głębia" to druga część Trylogii o Syrenach o tytułowej bohaterce Vanessie, która wraz z Simonem, blisko jest odkrycia kto zamordował jej siostrę, kto za tym się kryje prawda okazuje się bolesna i niebezpieczna.
Wszystko co dokąd było prawdą, to jest kłamstwem świat jej świat runął w gruzach.Osobiste problemy bohaterki przestają mieć jakiekolwiek znaczenie z powrotu żądnych istot z Winter Harbor.
Powieść bardzo wciągająca, ciekawa wartka akcja, zdecydowanie zaskakująca pełna tajemnic, grozy i emocji.
"Głębia" zaciekawiła mnie mocno jak poprzednia część "Syrena".
Zakończenie było smutne i nieszczęśliwe,ale fabuła powieści przewidywalna uważam, że powieść bardzo dobra jest, chwytająca za serce ciekawa, mroczna i wciągająca przeczytałam z przyjemnością świat syren bardzo mi się spodobał!!!

Versatile | 2013-05-01
Przeczytana: 07 kwietnia 2013

Zniewalająco piękne syreny zostają skute lodem, uwięzione w swoim własnym środowisku i pozostawione na pewną śmierć. Pozwala to odetchnąć z ulgą mieszkańcom Winter Harbor, którym nie grożą już żadne niebezpieczeństwa. Tak kończy się pierwszy tom popularnej serii, stworzonej przez Tricię Rayburn. Czy jednak lód jest w stanie pokonać potężne mityczne stworzenia?

Vanessa, wraz z nadejściem odwilży, zaczyna odczuwać coraz większy niepokój. Nie dość, że w nieznajomych osobach dostrzega wrogą sobie Zarę, to ponadto musi zmagać się ze wszystkimi trudnościami, jakie przechodzą syreny, żyjąc w dużej odległości od słonej wody. Jej codzienność to nie tylko ciągła walka z fizycznością, czyli nieustannym pragnieniem, osłabieniem i wyczerpaniem, ale także psychiką. Bowiem dziewczyna w męskim towarzystwie zdaje się „ożywiać”. Obecność płci przeciwnej daje jej niebywałą siłę i przyjemność. Doskonale jednak zdaje sobie sprawę, że powszechne uwielbienie, jakim jest darzona, wynika jedynie z jej...

nadzieja1925 | 2013-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2013

Vanessie wydaje się, że wychodzi na prostą. Po tym, jak udało jej się rozwiązać zagadkę śmierci ukochanej siostry Justine, a niebezpieczne syreny unieszkodliwić, wręcz skazać na pewną śmierć w morskich otchłaniach skutych grubym lodem, wszystko musi się wreszcie ułożyć. Prawda? I powoli się układa. Wystarczy tylko wrócić do szkoły i zadecydować, na jakie studia się udać. Już jednak ten, błahy na pierwszy rzut oka aspekt, nie należy ani do najłatwiejszych, ani najprzyjemniejszych. Oraz te regularne wizyty w łazience – bo przecież jako syrena Vanessa musi mieć ciągły dostęp do wody, inaczej grozi jej skrajne wyczerpanie.

Jest jeszcze Simon, którego Vanessa kocha, do tego z wzajemnością. Skąd jednak może mieć pewność, że chłopak szaleje za nią, a nie z powodu tego, kim (czym?) jest. Tak jak Parker, za którym oglądają się wszystkie dziewczyny ze szkoły, ale który oczu nie może oderwać jedynie od niej.

Jest jeszcze dom! Mama usiłuje – z różnym skutkiem, na ogół nienajlepszym –...

Priada | 2014-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Druga część przygód Vasessy i jej przyjaciół.
Co tym razem? Kiedy sprawy niby układają się w końcu w całość okazuje się, że jednak to tylko złudne odczucia. Cisza przed wielkim "huraganem". Wychodzi na jaw, że ojciec coś ukrywa i skrzętnie chowa przed dostępem córki w komputerze. Co więcej najprawdopodobiej ma romans z jakąś kobietą. A do tego powróciły bóle głowy i w miasteczku znowu po 3 miesiącach pojawiają się tajemnicze morderstwa. Czy syreny odrodziły się aby zniszczyc Vanessę?

Pierwszą rzeczą,na którą większość czytelników zwraca uwagę jest okładka książki.Okładka ''Głębi'' jest prześliczna ! W ogóle wszystkie okładki z tej trylogii mi się podobają.Wziąwszy ''Głębię'' do ręki i przeczytawszy opis z tyłu okładki,jeszcze tego samego dnia przeczytałam z 10 rozdziałów,aż skończyłam całą książkę w niespełna 3 dni.
W poprzedniej części (''Syrena'' - recenzja) niezbyt podobała mi się główna bohaterka,Vanessa.Nie wiedząc czemu,nie zyskała wtedy mojej sympatii.Uważam,że w tej części autorka naprawdę spisała się i stworzyła lepszy obraz bohaterów.Dlatego też polubiłam Vanessę i Simona,o których aż miło się czytało.
Autorka postanowiła skomplikować losy naszych bohaterów i stworzyć popularny w wielu książkach ''trójkącik''.W tej oto sposób w pomiędzy Vanessę i Simona wciągnięty został Parker,który może zburzyć ich szczęśliwy związek.Czy mu się to uda ? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi,ponieważ autorka postanowiła zakończyć tę część bez...

kasandra_85 | 2012-09-17
Przeczytana: wrzesień 2012

Wyimaginowana | 2012-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2012

"Głębia" to udana kontynuacja "Syreny". Nagle urywające się wątki pod koniec rozdziałów, bez wyjaśnienia co było dalej, skłaniają jeszcze bardziej do przeczytania kolejnych stron w celu ich poznania. Żałuję, że tak długo zwlekałam z przeczytaniem jej, bo na prawdę warto.

Magdalena | 2014-06-28
Przeczytana: 27 czerwca 2014

Świetna! Dużo lepsza od 1 części (nie tylko pod względem, że ta część posiada akapity). Mam nadzieje, że 3 część będzie równie świetna, bądź lepsza :).
Polecam ;).

Cassiel | 2013-10-25
Przeczytana: 13 października 2013

,,Jeżeli kogoś kochasz, nie tylko znosisz czyjeś problemy. Nie tolerujesz ich z nadzieją, że może pewnego dnia same znikną. Wspólnie starasz się znaleźć rozwiązanie i to nie dlatego, że masz dość niedogodności, tylko dlatego, że życie twoje i ukochanej osoby są ze sobą splecione, związane. Kiedy ty jesteś szczęśliwa i ja jestem szczęśliwy, a kiedy cierpisz... nic innego się nie liczy...”

Vanessa Sands odkąd odkryła kim tak naprawdę jest, nie potrafi odnaleźć się w prawdziwym świecie. Na dodatek wiedząc, że całe jej życie otoczone było licznymi kłamstwami przez najbliższych członków rodziny, dziewczyna nie potrafi nikomu w pełni zaufać. Jedyną osobą na której może polegać jest Simon. Jej kłopoty nie kończą się na sprawach osobistych, a wykraczają poza wszelkie możliwe granice. Do Winter Harbor powracają żądne zemsty istoty, które próbowała powstrzymać z przyjaciółmi jakiś czas temu. Teraz walka nie zakończy się tak łatwo, a aby wygrać Vanessa będzie musiała poznać swoją przeszłość...

Monika KanapaLiteracka | 2014-07-12
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, 2014, Lajty
Przeczytana: 12 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka po której moje nerki i wątroba wiły się w spazmach błagając o litość!!
Lato się kończy, okropne wydarzenia jakie się w jego czasie rozegrały odchodzą do działu najgorszych koszmarów, a Vanessa wraca do szkoły. Jak się domyślamy nie jest to najłatwiejsza rzecz pod słońcem po tym jak przeszła transformację. I tutaj się zaczyna katorga moich narządów. Żeby przetrwać musi cały czas pić słoną wodę. Co więcej, soli wszystkie możliwe pokarmy łącznie z deserami. Uwierzcie mi, że mam strasznie, ale to strasznie rozwiniętą wyobraźnię, kiedy czytam. Słyszę głosy, czuję zapachy i smaki, jeśli autor potrafi o niech odpowiednio napisać. I kawa z zawartością połowy solniczki ostatecznie powaliła mnie na deski, a sędzia odklepał nokaut.

Vanessa boryka się z jeszcze jednym problemem związanym z jej odmiennością. Atencja mężczyzn potrafi być bardzo uciążliwa, zwłaszcza, jeśli się idzie ramię w ramię ze swoim ukochanym... Ale przecież nie ma tego złego, co by ostatecznie na dobre nie...