Klucz

Cykl: Strażnicy Veridianu (tom 3)
Wydawnictwo: Jaguar
The Key
Martyna

Nic nie zostało rozstrzygnięte. Niczego nie da się rozstrzygnąć bez wojny. W ten sposób zbudowano Wszechświat. Trzecia i ostatnia część serii „Strażnicy Veridianu”. Tym razem narratorami powieści są Matt i Rochelle. Zakon Chaosu wzrósł w siłę. Lathenia, wciąż wściekła z powodu śmierci ukochanego Marduka, nie chce dłużej czekać i wypowiada Straży ostatnią bitwę. Stawką jest kontrola nad...

Nic nie zostało rozstrzygnięte.

Niczego nie da się rozstrzygnąć bez wojny.

W ten sposób zbudowano Wszechświat.

Zakon Chaosu wzrósł w siłę. Lathenia, wciąż wściekła z powodu śmierci ukochanego Marduka, nie chce dłużej czekać i wypowiada Straży ostatnią bitwę. Stawką jest kontrola nad wszystkimi światami... Oszalała bogini nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swój cel. Członkowie Straży są w poważnych kłopotach – muszą odnaleźć zaginiony klucz, który pozwoli otworzyć zbrojownię w mitycznym Veridianie. Ale to nie jedyny problem. W ich szeregach ukrywa się zdrajca. Narastająca niepewność i podejrzliwość utrudniają Strażnikom skuteczne działanie. Zbliża się czas wypełnienia proroctwa, czas ostatecznego starcia z Lathenią... Kto ze Strażników okaże się akolitą Chaosu? Kto zdradzi w godzinie najwyższej próby?

źródło opisu: http://wydawnictwo-jaguar.pl

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl

Tristezza | 2012-10-09
Przeczytana: 10 września 2012

„Narastające konflikty”

Zakon Chaosu jest coraz silniejszy. Lathenia jest wciąż wściekła i planuje zaatakować z pełną mocą, wypowiadając ostateczną bitwę. Szalona bogini nie cofnie się przed niczym, jej armia jest straszna, a na tej wojnie stawką pozostaje kontrola nad wszystkimi ze światów. Członkowie Straży mają wielkie kłopoty, muszą ją powstrzymać i znaleźć zaginiony klucz, który pozwoli otworzyć zbrojownię w mitycznym Veridianie. Jednak nie dość, że z tym mają duże trudności, a ich szeregi są mniejsze niż Lathenii, to wśród nich ukrywa się gdzieś zdrajca. Narasta niepewność i nieufność, co nie sprzyja skutecznemu działaniu. Szczególnie Matt, przywódca, zaczyna wątpić w niektóre osoby. Zbliża się czas wypełnienia proroctwa, ostatecznej bitwy, a Strażnicy nie mogą być niczego pewni, dopóki nie okaże się, kto zdradzi ich w tej najczarniejszej godzinie. Jak to wszystko się zakończy, kto okaże się zdrajcą i czy Lathenia w końcu dopnie swego?

W Straży nie tylko ukrywa się...

Dzika_Róża | 2016-05-27
Przeczytana: 16 maja 2016

Chyba już wyrosłam z takich książek dla dzieci, bo to umęczyłam :(

| 2013-10-13
Przeczytana: 12 października 2013

"Komu zaufać?"

Trzeci tom "Strażników Veridianu" Marianne Curley zaskoczył mnie. Na szczęście pozytywnie, ale jednak pozostaje niesmak, że mogłoby wydarzyć się coś jeszcze.

Do Angel Falls wracamy, gdy Lathenia wzrasta w siłę, a jej nieustanna żądza zemsty czyni wielkie spustoszenie we Wszechświecie. Lorian pokazuje swoją prawdziwą naturę, dowiadujemy się, że istnieje więcej nieśmertelnych, bohaterowie poznają swoją przeszłość, Proroctwo zmienia się nieustannie, a w szeregach Straży jest zdrajca.

Cały tom usłany jest dociekaniami i walką ze słabościami. Matt walczy z brakiem swoich mocy, Rochelle próbuje przekonać go, żeby jej zaufał, a on sam nie może pogodzić się z tym, że jego siostra, Isabel, dorasta. W tej części przygód Ethan i jego przyjaciół rolę narratora przejęli Matt i Rochelle. Wydaje się, iż stoją oni po dwóch stronach medalu - Matt jest legendarnym przywódcą Wezwanych, a Rochelle dezerterką sił Zakonu. To jednak nie wszystko, bo córka Marduka, Neria, trafia do...

Alex | 2013-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Ujmę to tak. Jeszcze nigdy nie płakałam tak bardzo po skończeniu książki ;-;. Autorka tak kończąc zraniła mnie. Mimo to i tak uważam że książka jest świetna. Piękne zwroty akcji i zawirowania mające nas zwieść co do tego kim jest zdrajca. Tylko to zakończenie... God Why? ;-;
P.S. Czytałam wersję po angielsku.

Anna-mojeksiążki | 2012-12-27
Przeczytana: grudzień 2012

"Klucz" to trzeci tom fantastycznej serii dla młodzieży "Strażnicy Veridianu". Pierwsze dwa tomy pochłonęłam z wielkim zainteresowanie, a i ten trzeci wcale nie był gorszy - są bardzo równo napisane.
Całość opowiada historię grupki młodzieży, którzy oprócz chodzenia do szkoły i bycia nastolatkami, są również Strażnikami mitycznego Veridianu, który ma swoją siedzibę w Angel Falls, małym amerykańskim miasteczku.

Zakon Chaosu wzrasta w siłę, Lathenia jest nienasycona - wzmacnia swoje siły i szykuje się do wojny. Lorian jest zaniepokojony, tym bardziej, że pośród jego zwolenników jest szpieg.
Stawka w tej walce jest niezwykle wysoka, jest nią kontrola nad światem, Strażnicy nie mogą dopuścić, aby Lathenia opanowała świat. Wiele się zmienia również w szeregach samej Straży, na jej czele staje Matt, a zasilają ją Dillon, Nuria i Rochelle. Tej ostatniej jest bardzo trudno, bo nadal nikt jej nie ufa.... Stara się jednak udowodnić swoją wierność Straży.
Lathenia najpierw przypuszcza atak...

Ania | 2015-11-01
Przeczytana: 2015 rok

Jak dla mnie najlepsza część trylogii. Standardowo strasznie niepodobało mi się tylko zakończenie ale cała reszta bez zarzutu. W trakcie czytania kilkakrotnie zmieniałam zdanie o tym kto zdradził. Na przemian złościłam sie i cieszyłam z postępowania bohaterów.
Konflikt między Lathenią a Lorianem robi się coraz ciekawszy, oboje umacniają swoje siły. Oboje mają wsparcie swoich "podopiecznych" ale wygrać może tylko jedno... Na dodatek ktoś zdradził i nikt nie wie kto to może być. Walka, poszukiwania i niesamowita odwaga tak w skrócie opisałabym tą część.

Mitsuki | 2012-11-14

Pomimo że matt mnie wkurzał to oceniam za calokształt akcja nakońcu była swiętna popłakałam się na końcu ,a z tego co pamiętam to wcześniej plakałam na jakiejś książce jeden raz kilka lat temu .Polecam ogólnie tą serie jest świetna.
Nie wachaj się tylko przeczytaj nawet jeśli matt i dillon cie wkurza warto poczekać do wypelnienia proroctwa...

Madelaine | 2015-10-23

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niby kolejna część jest równie dobra, co poprzednie. Niby trzyma poziom, niby jest wszystko wspaniale, ale... no właśnie. Ale co z tym zakończeniem, pytam się?! Po przeczytaniu konieczna butelka wina. Lub dwie. Lub coś mocniejszego. Mimo to uważam, że cała seria jest naprawdę niezła. Polecam!

Ariene | 2013-04-19

Do końca nie było wiadomo, kto jest zdrajcą, a podejrzewać można było każdego - odpowiedź jest tak prosta :D Polecam.

Julie Wellings | 2013-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Nie lubię pożegnań. Zawsze odstawiam je na później i przeciągam, jak tylko się da. Podobnie wygląda sprawa, gdy kończę jakąś serię, która wyjątkowo przypadła mi do gustu, a zapewne wielu z was wie, że nie tak łatwo zadowolić mój wysublimowany gust. Dlatego kiedy zaczęłam czytać Klucz, czyli ostatni tom Strażników Veridianu autorstwa Marianne Curley trochę to przeciągałam. W każdym razie próbowałam, bo nie mogłam oderwać się od tej lektury i byłam nią całkowicie pochłonięta. I pomimo tego, że w porównaniu z poprzednimi częściami, ta wypadła ciut słabiej, to i tak dalej mam do tego cyklu ogromny sentyment niemalejący nawet po zakończeniu mojej przygody z tą pisarką. Przynajmniej na razie.

Klucz opowiada dalsze losy członków Straży. Tym razem sprawa nabiera rozpędu. Matt musi odkryć swoje magiczne talenty i w tym celu Lorian wysyła go do innego świata, na spotkanie z jego przeznaczeniem. W tym samym czasie zaczynają się dziać niepokojące rzeczy na Ziemi. Równowaga między dobrem, a...