7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia

To książka o Lechu Wałęsie: Robotniku i nobliście, uczestniku zakończonego masakrą robotników strajku w grudniu 1970 roku, opozycjoniście końca lat 70, przywódcy sierpnia 80, przewodniczącym legalnej, a potem nielegalnej Solidarności , architekcie rozmów Okrągłego Stołu, pierwszym prezydencie III RP.

Wojciech Gołębiewski | 2016-09-08
Przeczytana: 08 września 2016

Andrzej BRZEZIECKI, Krzysztof BRUNETKO, Jerzy SKOCZYLAS, wspólpraca Witold BEREŚ - "Wałęsa - Ludzie - Epoka"

Przecieram oczy ze zdumienia, bo ten wspaniały album poświęcony najsławniejszemu Polakowi na świecie, wydany w 2005 roku, nie ma ani jednej opinii na LC, a ocena - 6 gwiazdek jest średnią trzech ocen. "Cudze chwalicie, swego nie znacie". To zemsta Kaczyńskiego bzdurami o Bolku aż tak pomieszała w głowach Polaków, że ze światowego kultu Lecha "WALESY", Polska się samo-wykluczyła.
Zakłamanie Polaków już nie wzbudza obrzydzenia, a jeno rechot z ich głupoty. Norwid opluwanie bohaterów przewidział.
Słyszę, jak to wszyscy walczyli z komuną, choć nawet takiego słownictwa nie było. Walczyli z "ustrojem", tylko, że ja żadnego nie spotkałem; ogólnonarodowy konformizm panował; każdy chciał żyć; natomiast nie da się zaprzeczyć, że jedna czwarta pracujących ...

Michał | 2016-04-04
Przeczytana: 12 kwietnia 2016