Vlad Dracula

Książka bardzo interesująca i wciągająca.
Polecam...

Książka bardzo interesująca i wciągająca.
Polecam...

Druga moja książka Dariusz Domagalskiego tym razem około 70 latach od książki tego autora o piratach z Bałtyku. Tym razem książka zaczyna się opisem bitwy pod Warną aby przenieść nas do akcji na Wołoszczyźnie i walk z Turkami. Poznajemy tutaj księcia Wołoskiego Vlada Drakulę który walczy z najeźcą i innymi przeciwnikami wewnętrznymi. Dracula pokazy jest tu jako człowiek który utrzymuje władzę poprzez swoje okrucieństwo które jest jeszcze bardziej podbarwiane przez innych ludzi. W ten sposób w późniejszej popkulturze pojawia się człowiek nietoperz zwany Drakulą. Książka jak dla mnie trochę słabsza od książki o piratach, autor jak dla mnie za dużo na początku każdego z rozdziału powtarza co działo się wcześniej, tym samym akcja znacznie spowalnia. Temat na pewno ciekawy nie znany przez zemnie więc z ciekawością przeczytałem.

Ciekawa książka historyczna o Vladzie Palowniku. Ukazuje ona jego nienawiść do imperium osmańskiego i bezkompromisowość. Podążając za racją stanu Wołoszczyzny i własnymi ambicjami, poprzez swoje okrucieństwo i charyzmę, zyskuje szacunek przyjaciół i sojuszników a u wrogów budzi trwogę.

Nie jest to powieść historyczna, raczej fabulyzowana historia Vlada Tepesa. Świetnie napisana i wspaniale przedstawiona.
Po komentarzach niektórych czytelników na lubimyczytać.pl spodziewałem się jakichś niesamowitych tortur, ale po lekturze nie mam pojęcia o czym tak naprawdę się rozpisywali. Wbijanie na pal nie było w tamtych czasach czymś wyjątkowym, Vlad zasłynął jedynie skalą. Historia z wbijaniem turbanu jest również znana, sposób w jaki władca Wołoszczyzny potraktował emisariuszy sułtna ugruntował jego reputacje i ukazał jaką nienawiścią pałał do muzułmanów.

Myślałem, że będę czytał biografię opartą na faktach historycznych. Dostałem fajną powieść. Czy polecam? Tak, jest barwna i wciągająca.

Bardzo sympatyczna książka. Nie napracuję się pisząc tę opinię bo poprzednicy trafnie ocenili tę książkę. Opisy tortur - faktycznie czuło się ból, bardzo sugestywne, ale bez przedobrzania w epatowaniu elementów gore, że tak powiem.
Historia może nie jakaś wybitna, ale sympatyczna i wciągająca. Jak jedna z czytelniczek słusznie powiedziała, że jest to książka napisana przez faceta dla facetów i książka nie koniecznie przypadnie do gustu ładniejszej części czytelników. Tym brzydszym polecam z czystym sumieniem.

A mnie się książka podobała. I te plastyczne opisy tortur... Brrr... Ciekawe czy to twórcza działalność autora czy poparte historycznymi faktami?
Ciekawa opowieść, mała awanturka, trochę historii, nieco prawdy o naszym bohaterze narodowym.. jest tu kilka smaczków i choć nie jestem wielbicielką powieści z historycznym tłem, to tę książkę polecam.

Przyzwoicie napisana historia dość zagadkowego jak dla mnie Vlada Draculi. Dość sporo się o tym człowieku dowiedziałam, aż chce się doczytać, doszukać czegoś więcej ;).

Osobiście uważam, że książka jest świetna. Największe wrażenie zrobimy na mnie opisy stosowanych tortur, aż niemal czuło się ten ból.

Bardzo miłe zaskoczenie. Może nie tak epicka jak trylogia, ale bardzo przyjemna (pomimo miejscami makabrycznych opisów). Polecam.

Dariusz Domagalski Vlad Dracula Zobacz więcej