Diabłu ogarek. Czarna Wierzba

Okładka książki Diabłu ogarek. Czarna Wierzba Konrad T. Lewandowski
Okładka książki Diabłu ogarek. Czarna Wierzba
Konrad T. Lewandowski Wydawnictwo: Wydawnictwo RM Cykl: Diabłu ogarek (tom 1) powieść historyczna
powieść historyczna
Diabłu ogarek (tom 1)
Wydawnictwo RM
2011-09-26
2011-01-01
fantasy sarmacka fantasy Rzeczpospolita szlachecka

Okładka książki RELAX nr 42 Artur Biernacki, Wojciech Cichoń, Alfonso Font, Gardner Fox, Frank Frazetta (ilustrator), Andrzej Graniak, Mikołaj Graniak, Artur Grzenda, Daniel Grzeszkiewicz, Sławomir Kiełbus, Joe Kubert, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Jacek Skrzydlewski, Karol Weber, Łukasz Zabdyr
RELAX nr 42 Artur Biernacki, Wo...
Okładka książki Relax nr 41 Wojciech Cichoń, Alfonso Font, Frank Frazetta (ilustrator), Andrzej Graniak, Artur Grzenda, Daniel Grzeszkiewicz, Sławomir Kiełbus, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Jacek Skrzydlewski, Karol Weber, Łukasz Zabdyr, Ernö Zöràd
Relax nr 41 Wojciech Cichoń, Al...
Okładka książki RELAX nr 40 Alfonso Font, Andrzej Graniak, Daniel Grzeszkiewicz, Sławomir Kiełbus, Joe Kubert, Zbigniew Larwa, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Andrzej Pilipiuk, Dariusz S. Rygiel, Jacek Skrzydlewski, Mirosław Sobiecki, Karol Weber, Łukasz Zabdyr, Ernö Zöràd
RELAX nr 40 Alfonso Font, Andrz...
Okładka książki RELAX nr 39 Wojciech Cichoń, Kacper Dudek, Alfonso Font, Michał Gałek, Andrzej Graniak, Artur Grzenda, Daniel Grzeszkiewicz, Hermann Huppen, Yves Huppen, Maciej Jasiński, Sławomir Kiełbus, Joe Kubert, Zbigniew Larwa, Konrad T. Lewandowski, Jarosław Musiał, Marcin Nowakowski, Andrzej Pilipiuk, Dariusz S. Rygiel, Jacek Skrzydlewski, Mirosław Sobiecki, Karol Weber, Krzysztof Wyrzykowski, Łukasz Zabdyr
RELAX nr 39 Wojciech Cichoń, Ka...

Bardzo fajna i wciągająca książka. Także doskonale, że czytana przez Rocha. Świetny język oraz dialogi. Fabuła pięknie wciągająca. Podobna jak w najlepszych produkcjach u Jacka Komudy. Polecam wszystkim.

Przeniesienie się w czasie do I RP jest ciekawym pomysłem. Przeczytam, były dłużyzny. Lubię i historię i fantastykę, dlatego zostaję dalej. Ale przeżyłabym bez znajomości tej książki.

Pomysł na książkę fenomenalny, klimat dialogów wybitny ale... Realizacja jak dla mnie słaba lub przynajmniej średnia. Opisy małych i nieistotnych rzeczy ciągną się stronami razem z opisami umiejscowienia danej akcji co nie ma znaczenia dla fabuły tylko wprowadza więcej chaosu. Opisy często nieistotnych rzeczy zajmują tyle samo miejscach na kartkach co wartka akcja. Jest to niezwykle drażniące zwłaszcza, że książka jest krótka i przydało by się aby fabuła rzadko kiedy zwalniała na rzecz aż kilku stron mało wnoszącej monotonni

Po powieści historyczne sięgam sporadycznie. Mamy tu połączenie historii oraz magii i jest to bardzo udane połączenie. Pojawiają się odwołania do mitologii słowiańskiej co dodatkowo dodaje książce uroku.
Historia opisana w książce jest ciekawa i ma ogromny potencjał. Nie nudziłam się przy lekturze ale i nie bawiłam świetnie.
Na pewno kiedyś sięgnę po kontynuację.

Na pewno kiedyś sięgnę po kontynuację.

Bardzo polecam tę książkę. Świetnie się czytało.

Bardzo polecam tę książkę. Świetnie się czytało.

To była moja pierwsza przygoda z fantastyką w I RP. Ciekawie wplecione wątki fantastyczne w realia szlacheckie. Pouczająca lekcja "sąsiedztwa". Akcja jest całkiem liniowa i nie dręczy czytelnika mnóstwem wątków pobocznych, które nie wnoszą nic do fabuły. Miałem sprzedać całą trylogię po przeczytaniu, ale chyba zostawię i kiedyś wrócę.

Lubie styl Lewandowskiego,dobra fabula ,świetne dialogi i Rzeczpospolita za jaka się tęskni.

Sprawnie napisana i wciągająca historia dziejąca się w pierwszej połowie XVII w. Nie jest to pierwsze fantasy osadzone w szlacheckiej Polsce, które czytam, a w porównaniu z poprzednimi wypada bardzo dobrze. Nie jest przestylizowane językowo, nie jest zbyt pretensjonalne ani udziwnione.
Akcja jest nierówna, czasem intrygująca, czasem rozwleczona.
Bardzo ciekawym zabiegiem jest wprowadzenie do fabuły znanych z "Potopu" dwóch książąt Radziwiłłów - Janusza i Bogusława.
Pierwszy tom zostawia niedosyt. Już wziąłem się za kolejny.

Akcja jest nierówna, czasem intrygująca, czasem rozwleczona.
Bardzo ciekawym zabiegiem...

Zaskakująco przyjemna lektura

Zaskakująco przyjemna lektura

Książka średnia, ale plus za akcję osadzoną w I Rzeczpospolitej.

Książka średnia, ale plus za akcję osadzoną w I Rzeczpospolitej.

• Historyczne
  • Audiobooki