Tajemniczy Książę

Wydawnictwo: BIS
The Secret Duke
9788375512038
Karin

Bella Barstowe, uprowadzona i uwięziona w tawernie w Dover, zostaje uratowana przez kapitana Rose, mężczyznę na pozór równie niebezpiecznego jak ci, co ją porwali. Kradnie więc wierzchowca swego wybawcy i znika w mroku nocy. Kiedy po latach dowiaduje się, kto stał za jej uprowadzeniem, postanawia odszukać tego, który ją uratował. Nie wie jednak, że kapitan Rose to nikt inny, jak budzący podziw i lęk książę Ithorne. Zaintrygowany wezwaniem od tajemniczej kobiety z przeszłości, wyrusza ochoczo na spotkanie. Razem stawią czoło niebezpieczeństwu oraz rosnącej namiętności, która nie miała prawa się wydarzyć.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

MissShy | 2016-08-26
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 25 sierpnia 2016

To było naprawdę dobre! Aż się zdziwiłam, chociaż ostatnio trafiam na same dobre romanse historyczne. Mimo że w pewnych momentach nic się nie działo i tylko błagałam "boże, niech oni się w końcu znowu spotkają", to okazało się na końcu, że nawet je nudne chwile miały znaczenie. Każdy szczegół był bardzo przemyślany, a było sporo intrygi w tej historii. Z ciekawości sprawdziłam (chociaż powinnam to wiedzieć z historii Wielkiej Brytanii, wykładanej na uczelni) nawet sobie na Wiki króla Jerzego III (crazy guy) i okazało się, że ta książka jest nawet zgodna pod względem historycznym. Bohaterowie także zostali wykreowani w ciekawy i dopracowany sposób. Polubiłam nawet niektórych z nich. Ale zastanawiam się nad Bellą i Thornem. W pewnych sytuacjach postąpiłabym inaczej, ale to były inne czasy. Na szczęście mamy happy end. Jedyne czego mi brakuje to dłuższego zakończenia, bo czuję się niezaspokojona.

Jagrys | 2018-10-12

Jeśli o mnie chodzi zachwycona jestem słabo. Lektura łatwa i dość przyjemna; z tych, gdzie nie trzeba pamiętać w którym miejscu zrobiło się przerwę i o której przeczytaniu zapomina się praktycznie natychmiast. Uczepię się też tytułu, bo jak dla mnie nie bardzo pasuje do treści. Książę nie jest tajemniczy. Nie kreuje się na jakąś twarz w lufciku. On ma pewien sekret i nie chce, żeby się wydał. Ot, taka mała różnica w semantyce. (Spoiler: Ten sam sekret miał Rory w "Dziewczynie pirata").
Generalnie: Książka na raz i bardzo taka sobie. Akurat, żeby zabić czymś czas zamiast gapić się w ścianę.

Aleksandra | 2015-07-09

Recenzja z bloga: http://niczymszeherezada.blogspot.com/2015/07/wakacyjna-czytelnicza-odmiana-czyli.html
Nie planowałam sięgnąć po tę pozycję, z prostej przyczyny: nie wiedziałam, że wpadnie w moje ręce. Ale skoro już się pojawiła, stwierdziłam, że warto będzie ją opisać.

Może zacznę od tego, iż opis z tyłu książki nie przygotował mnie na to, co znalazłam na jej stronach. Oczekiwałam, że będzie to kolejny schematyczny romans, prosta historia o miłości z rozbudowanymi scenami aktów. A jednak autorka mnie zaskoczyła! Odnalazłam w fabule wątek historyczny oraz kryminalny, choć nie były one zbyt rozbudowane, to i tak wniosły lekki powiew świeżości. Nuta tajemnicy, którą skrywał książę przed Bellą, była dobrym dopełnieniem całej historii. I choć jest to niewątpliwie romans, nie zawiera zbyt wielu scen erotycznych.

Przez większą część akcji poznajemy bohaterów, ich priorytety, uczucia, historię oraz obserwujemy rodzące się między nimi uczucie. Tym bardziej książka zyskuje na...

Aniołek | 2017-02-12

No i kolejna świetna pozycja tej Pani. Zemsta, intryga, rodzące się uczucie, humor i szczypta namiętności. Sensowni bohaterowie i dobra zabawa. Polecam

Adriana | 2018-07-17

Powieść lekka i ciekawa. Przeczytałam ją dość dawno ale pamiętam, że nie zajęła mi więcej niż kilka godzin wieczornych. Czytało się ją szybko i przyjemnie. Polecam

rin4ev | 2016-11-08

Jestem zawiedziona. Książka ma identyczny schemat jak poprzednia (Potajemne zaślubiny). Rozumiem, że romanse raczej nie zaskakują, ale taka powtarzalność to już przesada. Zmieniły się imiona, nazwy miejsc i pozycja społeczna. Podszywanie się za kogoś z rodziny głównego męskiego bohatera, brak spostrzegawczości głównej bohaterki - to już prawie to samo. Jak Potajemne zaślubiny czytało mi się rewelacyjnie tak Tajemniczy książę mnie zawiódł bo czułam się jakbym czytała to samo. Pomijając jednak ten element to książka sympatyczna. Doradzałabym jednak nie czytać książek z tej serii jednej po drugiej.

Tekla | 2016-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2016

No cóż. Ani dobra, ani zła. Taka przeciętna, bardzo przeciętna. Czytało się, bo się chciało chwili spokoju. Niestety ta książka mnie nie wciągnęła.
Nadaje się na chwilę relaksu, jak ktoś nie ma wielkich wymagań. Czyta się prawie przyjemnie i fabuła nie jest "aż tak bardzo" oklepana.
Nie mam siły pisać opisu treści, bo jest zamieszczone, a chcę już przejść do innej - ciekawszej - lektury.
Jak lubisz książki tego typu to się może nie zawiedziesz, ale jak wolisz coś innego i masz coś poza tym do czytania to sobie odpuść tą lekturę.

Natalia | 2012-11-24
Przeczytana: luty 2012

Bardzo dobrze mi się czytało książkę.. Łatwo.. Gorąco polecam wszstkim kochającym romanse :D

shoko | 2013-02-17

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pewnego dnia Bella zostaje uprowadzona dla okupu. Jednak jej ojciec nie ma zamiaru go spłacić, dlatego tez dziewczyna ląduje w jednej z tawern w Doven, pilnie strzeżona przez porywaczy. Jednak dziewczyna okazuje się na tyle sprytna, że ucieka przez okno pokoju w którym jest przetrzymywana. Uciekając od porywaczy schrania się w tawernie, w której zostaje napastowana przez uczestników odbywającej się tam libacji. Na ratunek damie wyrusza kapitan Rose, który znajduje się w pobliżu. Dziewczyna uznając go za równie niebezpiecznego, kranie mu konia i ucieka.

W czasie 4 lat od powrotu Belli do domu, dziewczyna zostaje surowo ukarana przez ojca. Poprzez porwanie ucierpiała nie tylko jej reputacja, ale także ona. Otóż dziewczyna zostaje więźniem swojego domu, żyjąc samotnie, bez funduszy na nowe stroje. Po śmierci ojca tyranię nad nią przejmuje jej brat, który traktuje ją równie niegodziwie jak ojciec. Niedługo później okazuje się, że zmarła prababka, z którą Bella utrzymywała kontakt...

Magdalena | 2012-08-03
Na półkach: Przeczytane, Recenzyjne

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jo Beverley należy do grona moich ulubionych autorek romansów historycznych. Tym razem zabiera nas w podróż do XVIII wieku do Wielkiej Brytanii. Bella zostaje porwana z rodzinnego domu dla okupu. Udaje jej się uciec i schronić w tawernie na obrzeżach miasta, jednak dopiero wówczas zaczynają się jej prawdziwe problemy... Kilku mężczyzn ją napastuje, gdy do spelunki wchodzi kapitan Rose, który postanawia pomóc młodej damie znajdującej się w opałach. Razem umykają śledzącym ich bandziorom, młoda Bella odjeżdża zaś na koniu marynarza do domu siostry.

Mijają cztery lata, w czasie których Bella ukarana przez ojca, żyje samotnie, bez żadnych funduszy, naprawiając stare ubrania i przerabiając suknie znalezione na strychu. Jej rodzinę do pasji doprowadza myśl, iż nie zdołali jej stłamsić i złamać. W tym samym czasie okazuje się, że zmarła prababka zostawiła Belli w spadku 15 tysięcy funtów i dziewczyna może się usamodzielnić. Tego samego dnia opuszcza razem z...