Grzeszna namiętność

Okładka książki Grzeszna namiętność Cecilia Grant
Okładka książki Grzeszna namiętność
Cecilia Grant Wydawnictwo: MAK Verlag Cykl: Rodzina Blackshear (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Rodzina Blackshear (tom 1)
A Lady Awakened
MAK Verlag
2012-05-15
2012-05-15

1920

Fajne, takie na raz.

Fajne, takie na raz.

Czytając romans miałam wrażenie, że czytam nowelkę Konopnickiej... dowiedziałam się mnóstwa rzeczy na temat zakładania gospodarstwa rolnego, produkcji sera, działania młyna oraz sytuacji najemnych robotników w XIX-wiecznej Anglii. Nie powiem,zaskakujące, ale czy romantyczne? ;)

jest to książka super

jest to książka super

Nie olśniła

Nie olśniła

Zachęcił mnie ciekawy opis.książka bardzo przewidywalna a sam koniec dość kiepsko zakończony.

Bardzo chciałam przeczytać romans tzw. historyczny. Dawno nie czytałam tak ciekawej historii z tej serii. Do końca nie wiedziałam, jak się historia zakończy, perypetie bohaterów trzymały mnie w niepewności, co będzie na kolejnej stronie. Wściekałam się na Martę, trzymałam kciuki za Theo. Szkoda, że nie ma więcej książek tej autorki w naszym języku. Książkę polecam.

Główna bohaterka Marta Russel to młoda, dwudziestojednoletnia wdowa, według wymogów uzależniona od męskich przedstawicieli rodu. Mąż nie potrafił obdarzyć ją dzieckiem, a co gorsza pozbawił także domu. Ale jeszcze nie wszystko stracone. Wpada na genialny, aczkolwiek niebezpieczny plan ...

Theo Mirkwood stoi niejako po przeciwnej stronie barykady, beztroski, rozrywkowy, bez żadnych ograniczających skrupułów. Otrzymuje od kobiety skandalicznie niemoralną propozycję, na którą przystaje. Uważa, że nie ma nic do stracenia, a z czasem okazuje się, że to była bardzo dobra decyzja.

Powoli rodzi się uczucie, które rozkwita ekspansją barw. On arogancki, zuchwały, pewny siebie, niezdyscyplinowany, spontaniczny, a zarazem wielkoduszny. Ona zaś spokojna, ale gotowa na wiele, aby osiągnąć upragniony cel, utrzymać się na powierzchni, a nie zatonąć. Co wyjdzie z tego intrygującego połączenia?

"(...) Czasem nie wypada okazywać emocji, ale należy zachowywać się zgodnie z obowiązującymi zasadami. Na zasadach można się oprzeć. Zasady pozwalają przetrwać, kiedy emocje sprawiają tylko, że grzęźnie się w bagnie." - [str.7]

Marta stawia wymagania, stara się zmienić charakter kochanka, ten z kolei robi wszystko, aby zasłużyć na jej podziw. Kiedy plan został zrealizowany okazał się gorzką pigułką do przełknięcia dla nich obojga.

Czas akcji obejmuje jeden miesiąc, od momentu rozpoczęcia realizacji celu aż do ostatniego dnia. Dla dobra wspólnej sprawy jednoczą się mieszkańcy miasteczka puszczając w niepamięć wszelkie zatargi i nieporozumienia. Przedstawiono problem edukacji w ogóle, a przede wszystkim kobiet. Fatalne warunki egzystencji dzierżawców i robotników pracujących na farmie, bez żadnych perspektyw, ani majątku. Książka opisuje więc dodatkowe aspekty istotne dla społeczeństwa, nie skupia się jedynie na przyjemnej stronie życia bohaterów, ale posiada drugi, pełniejszy wymiar.

"Grzeszna namiętność" to romans historyczny, z mnóstwem erotycznych fragmentów, ale napisany z prawdziwym wyczuciem i smakiem. Sytuacje zostały wykreowane w sposób autentyczny, który do mnie przemawia. Powieść stanowi debiut literacki autorki, która - moim skromnym zdaniem - zajęła czołowe miejsce wśród pisarzy tego gatunku literackiego. Książka została przepięknie wydana, zawiera ozdobniki przed każdym rozdziałem, napisana dużym drukiem ułatwiającym czytanie. Jest absolutnie porywająca, pełna namiętności, nieprawdopodobnie seksowna. Zachęcam każdego czytelnika do odkrycia jej głębokiego przesłania!

Zapowiadało się super, a wyszło tak sobie. Ona ,wdowa pragnąca zachować pracę dla swoich pracowników. On, hulaka i bawidamek, połączy ich układ biznesowy. Ona chce dziecko, a on może liczyć na pieniądze i przyjemność. Układ trwa tylko miesiąc. Co się wydarzy? Czy te 2 odrębne światy czeka wspólna przyszłość?
Książka rozkręca się dopiero w połowie. Przez pierwsze 150 stron mamy do czynienia tylko ze scenami erotycznymi.
Można przeczytać, ale nie powala na kolana.
Znam lepsze romanse historyczne.

Książka rozkręca się dopiero w połowie. Przez pierwsze 150 stron...

Książka trafiła w moje ręce przez przypadek, gdyż akurat takowy gatunek nie należy do moich ulubionych i utwierdziła mnie w owej opinii. Absurdalna historia wdowy i jej "rozpłodowego" sąsiada libertyna jawi mi się jako groteska naznaczona ideą pracy organicznej oraz licznymi, uwznioślonymi scenami erotycznymi, których wprowadzanie nie dodaje historii niczego błyskotliwego, oryginalnego czy ekscytującego, a jedynie utwierdza mnie w przekonaniu, żeby więcej nie sięgać po "dzieła" autorki. Dodatkowo, tytuł wywołuje proste i jakże trafne skojarzenia z romansidłami typu Harlequin, co chyba nie do końca jest dobrą reklamą. W porównaniu z niektórymi współczesnymi książkami, ta broni się pod względem poziomu językowego- dość przyzwoitego, jak na taki typ. Moja opinia jest subiektywna i zapewne nie znajdę zrozumienia u osób lubiących romanse, jednak do wszystkich pozostałych mogę powiedzieć, że niczego nie stracą, jeśli nie sięgną po "Grzeszną namiętność" :)

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne