Trzy sposoby na wywrócenie łódki

Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
Wydawnictwo: Świat Książki
Three ways to capsize a boat : an optimist afloat
rejs, żeglarstwo, podróż

Zastanawiacie się, co Chris Stewart porabiał po odejściu z Genesis? Przeczytajcie tę książkę o spełnianiu marzeń. Zanim Chris przeprowadził się do El Valero w Andaluzji na własną farmę uwiecznioną w książce Jeżdżąc po cytrynach, ruszył w morze i jako szyper pływał wśród wysp greckich. Marzył o tym całe życie. Miał tylko drobny problem: nigdy wcześniej nie pływał łodzią i nie miał zielonego...

Zastanawiacie się, co Chris Stewart porabiał po odejściu z Genesis?
Przeczytajcie tę książkę o spełnianiu marzeń. Zanim Chris przeprowadził
się do El Valero w Andaluzji na własną farmę uwiecznioną w książce
Jeżdżąc po cytrynach, ruszył w morze i jako szyper pływał wśród wysp
greckich. Marzył o tym całe życie. Miał tylko drobny problem: nigdy
wcześniej nie pływał łodzią i nie miał zielonego pojęcia, jak się to
robi... Ciąg zwariowanych, komicznych przygód – od pełnych obaw
początków w porcie w Littlehampton, poprzez podróż na Spetses, aż po
wyprawę życia, czyli walkę z żywiołem podczas rejsu po północnym
Atlantyku. To wyborna literatura podróżnicza, pełna bezpretensjonalnego
humoru.

źródło opisu: Wydawnictwo Świat Książki, 2011

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/trzy-sposoby-na-wywroce...»

Matacz | 2012-09-19
Przeczytana: 14 sierpnia 2012

Książka przedstawia kariera żeglarska byłego perkusisty grupy Genesis. Mogłoby się wydawać, że jest adresowana raczej do fanów albo zespołu, albo żeglarstwa... ale nic bardziej mylnego! Książka zdecydowanie dla wszystkich! Jest jak lek na poprawę na stroju (przed przeczytaniem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutom!) W sposób wyjątkowo humorystyczny autor opisuje swoje pierwsze kroki na deskach pokładu i swoje, czasem zabawne, a czasem groźne historie. Po przeczytaniu oprócz bólu brzucha (od śmiechu), odczuwa się zazdrość... bo kto z nas nie marzył o pływaniu po ciepłych wodach Morza Śródziemnego :)
Książka zdecydowanie do polecenia! Jej jedynym minusem jest długość. Chciałoby się więcej.

Disintegrator | 2014-06-13

Autor z humorem opisuje pierwsze, jeszcze dość niepewne, kroki w żeglarstwie oraz kolejne, nie mniej zabawne przygody.
W udany sposób przedstawia drogę od szczura lądowego w poszukiwaniu zajęcia do żeglarza, który szczerze pokochał morze.
Książka napisana w lekkim stylu, może podobać się nie tylko miłośnikom żeglarstwa.
Opisy techniczne nie znużą laika, a większość żeglarzy z uśmiechem przeczyta o wielu sprawach i problemach, nękających prawie wszystkich ludzi morza.
Borsuk poleca!

magika78 | 2013-03-26
Przeczytana: 22 marca 2013

momentami nudna, momentami zabawna, ogólnie dłużyła się

BBlueberry | 2015-01-18
Przeczytana: listopad 2014

Pod koniec wiosny ukończyłam kurs żeglarski , a na początek jesieni dostała się w moje ręce ta książka. Czytając ją marzyłam by znów była wiosna i można było pożeglować :))Napisana prostym , przystępnym dla każdego językiem ale pod koniec muszę przyznać, że zaczęła być lekko nudnawa. Jednak dla każdego początkującego żeglarza, który nie jest pewny czy sobie poradzi pozycja obowiązkowa!!:D

feni000 | 2014-07-06

Zazwyczaj nie czytam książek przygodowych, a na tą natknąłem się całkiem przypadkiem w koszyku z tanimi pozycjami w galerii. Dość lekka i płynna, troszeczkę może dłużyła się we fragmencie podróży przez ocean, stąd ocena dość niska.

| 2011-10-21
Przeczytana: 21 października 2011

Bardzo sympatyczna i lekka lektura. Czyta się szybko. Doskonały odpoczynek. Polecam szczególnie na apatyczne i ciemne jesienne wieczory.

dziwnakacha | 2018-07-13
Przeczytana: 19 lipca 2018