Jeżdżąc po cytrynach. Optymista w Andaluzji.

Okładka książki Jeżdżąc po cytrynach. Optymista w Andaluzji. Chris Stewart
Okładka książki Jeżdżąc po cytrynach. Optymista w Andaluzji.
Chris Stewart Wydawnictwo: Wydawnictwo AA literatura piękna
Driving over Lemons
Wydawnictwo AA
2007-01-01
2007-01-01
Anda MacBride
optymistyczna książka przeprowadzka wieś Hiszpania Andaluzja rolnictwo

Przeżyj to sam czytelniku. Poczuj zapach Andaluzji i cytryn , ciepło słońca i dobro. Wspaniały relaks i mnóstwo pozytywnych wrażeń.

Idealna książka na wakacje, przyjemna, czytając ją można poczuć promienie słońca na twarzy

W prosty sposób opisane cudowne, proste życie. Dobrze się czyta i ma się ochotę przeżyć to samo:)

Czasami przychodzi taka myśl, by rzucić wszystko i zmienić życie. Tak właśnie zrobił główny bohater. Spełnił swoje marzenia. Polecam wszystkim którzy chcą odkryć codzienną Andaluzję i rozkoszować się różnymi smaczkami. Książka napisana przednio i przyjemnie, czyta się lekko i chętnie.
Polecam

Polecam

Krótka opinia.Warto przeczytać jesienną porą,kiedy na dworze zimnica,chociaż nie każdy lubi takie klimaty,kiedy trzeba samemu budować dom albo strzyc dziesiątki owiec.Pozdrawiam.

Przeniosłam się do pachnącej "różnymi zapachami" Andaluzji razem z autorem i jego otoczeniem. Polecam

Świetna historia, czysta przyjemność czytania, az chce sie tez tak żyć.

Świetna historia, czysta przyjemność czytania, az chce sie tez tak żyć.

Sięgnęłam po tą książkę z powodu słowa:"Andaluzja",aby poznać tajniki życia w tym regionie.
Powiedzmy,że się nie zawiodłam,bo opisy zachowań "chłopów" i ich charakterystyki potwierdziły,to,co wiem od dawna:jak wszędzie na świecie,tak i w Andaluzji spotkamy ludzi dobrych i ludzi złych.
Najbardziej przypadł do gustu Domingo,człowiek,który swoją postawą życiową pokazał,że uczymy się poprzez praktykę,a nie poprzez teorię:
"po kilku dniach odłożyliśmy narzędzia i z dumą patrzyliśmy na efekty naszej pracy kamieniarskiej:powstał mur naprawdę imponujący wielkością,grubością i jakością wykonania.
-Gdzie nauczyłeś się kłaść kamienie?-zapytałem z podziwem.-To naprawdę piękny kawał muru!
-Jak to gdzie?-Domingo się zdziwił.-Tu właśnie,pracując z Tobą-dodał,jak gdyby zdumiony,że ktoś mógłby go w ogóle posądzić o to,że kiedykolwiek w życiu miał przedtem w ręku szpachlę."

Powiedzmy sobie szczerze,jest to książka o wszystkim,a więc o niczym,
zachwyt autora nad widokami nie przekłada się na malutkie czarno-białe zdjęciątka,lepiej,żeby ich wcale nie było,chyba,że wydawnictwo by dołączyło do egzemplarza lupę o dużym zasięgu to ich obecność miałaby jakiś sens,
reasumując: na pewno bym nie wydała na nią złotówki,ot,książka z półki:przeczytać i zapomnieć/oddać wrogowi.

Książka pozbawiona artyzmu, dosłowność i prostota przekazu porażają. Nie rozumiem jak mogła stać się międzynarodowym bestsellerem. Być może tłumaczenie jest złe. Nie zmienia to jednak faktu, że fabuła pozbawiona jest ładu i składu,a narrator nie ma zdania w kwestiach fundamentalnych...

Świetna. Napisana z humorem. Niezwykle obrazowe opisy miejsc i ludzi. Wciąga od początku i zapada w pamięć. Lekka i odpowiednia na letni czas.

• Hiszpania
  • Podróże
  • Podróżnicze
  • Lekkie czytadła.
  • Chcę przeczytać - nie mam

Dodaj cytat z książki Jeżdżąc po cytrynach. Optymista w Andaluzji.