Jeżdżąc po cytrynach. Optymista w Andaluzji.

Chris Stewart Wydawnictwo: AA literatura piękna
Driving over Lemons
literatura piękna
Anda MacBride
optymistyczna książka przeprowadzka wieś Hiszpania Andaluzja rolnictwo

W prosty sposób opisane cudowne, proste życie. Dobrze się czyta i ma się ochotę przeżyć to samo:)

Czasami przychodzi taka myśl, by rzucić wszystko i zmienić życie. Tak właśnie zrobił główny bohater. Spełnił swoje marzenia. Polecam wszystkim którzy chcą odkryć codzienną Andaluzję i rozkoszować się różnymi smaczkami. Książka napisana przednio i przyjemnie, czyta się lekko i chętnie.
Polecam

Krótka opinia.Warto przeczytać jesienną porą,kiedy na dworze zimnica,chociaż nie każdy lubi takie klimaty,kiedy trzeba samemu budować dom albo strzyc dziesiątki owiec.Pozdrawiam.

Przeniosłam się do pachnącej "różnymi zapachami" Andaluzji razem z autorem i jego otoczeniem. Polecam

Świetna historia, czysta przyjemność czytania, az chce sie tez tak żyć.

Sięgnęłam po tą książkę z powodu słowa:"Andaluzja",aby poznać tajniki życia w tym regionie.
Powiedzmy,że się nie zawiodłam,bo opisy zachowań "chłopów" i ich charakterystyki potwierdziły,to,co wiem od dawna:jak wszędzie na świecie,tak i w Andaluzji spotkamy ludzi dobrych i ludzi złych.
Najbardziej przypadł do gustu Domingo,człowiek,który swoją postawą życiową pokazał,że...

Książka pozbawiona artyzmu, dosłowność i prostota przekazu porażają. Nie rozumiem jak mogła stać się międzynarodowym bestsellerem. Być może tłumaczenie jest złe. Nie zmienia to jednak faktu, że fabuła pozbawiona jest ładu i składu,a narrator nie ma zdania w kwestiach fundamentalnych...

Świetna. Napisana z humorem. Niezwykle obrazowe opisy miejsc i ludzi. Wciąga od początku i zapada w pamięć. Lekka i odpowiednia na letni czas.

Ekscentryczny Anglik kupuje zrujnowaną farmę gdzieś w andaluzyjskich górach... Bez prądu, bez bieżącej wody, bez drogi dojazdowej, z mostu na pobliskiej rzece (która nie wiadomo kiedy wyleje) zostały jedynie ruiny. Oto kolejna opowieść z cyklu: kupiliśmy dom/farmę/zoo... Kiedy zapoznałam się z życiorysem autora, stwierdziłam, że należy od tej kategorii ludzi, co to włóczą...

Czytadło na plażę. Kolejna książka z serii: ,,Rzuciłem nudne, szare życie w głośnym mieście i wyprowadziłam się na południe Europy". W tym przypadku książka różni się od licznych klonów ,,Pod słońcem Toskanii" - w świetny sposób są w niej przedstawione zmagania z nową rzeczywistością, nowym krajem. Bardzo zabawna.

Dyskusje

• Hiszpania
  • Chcę w prezencie
  • Podróże
  • Bardzo chcę! 🎁
  • Chcę przeczytać - nie mam
  • Domowa biblioteka

Dodaj cytat z książki Jeżdżąc po cytrynach. Optymista w Andaluzji.