Miniaturowe Lotnictwo cz.2. Budowa latających modeli samolotów, szybowców i śmigłowców

Wydawnictwo: WKŁ
poradniki
Rockrider

Książka jest drugą częścią cyklu "Miniaturowe lotnictwo". Pierwsza część omawia podstawowe wiadomości z zakresu budowy prostych modeli latających. Druga część jest przeznaczona dla modelarzy zaawansowanych. Autor omawia zasady budowy latających modeli prawdziwych samolotów, szybowców i śmigłowców. Podaje również wskazówki, jak należy oceniać samolot pod kątem możliwości budowy jego modelu, przewidywane właściwości lotne modelu itp. Ważnych elementem książki są liczne dane samolotów historycznych oraz rysunki konstrukcyjne i plany wykonawcze w skali 1:1.

Książka jest przeznaczona dla modelarzy indywidualnych oraz zrzeszonych w modelarniach lotniczych przy aeroklubach, szkołach, pałacach młodzieży i drużynach harcerskich.

źródło opisu: Wydawnictwa Komunikacji i Łączności, 1965

Bogusław | 2013-10-04