Kim jest William Wharton

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
William Wharton, wywiad,
Katarzyna

Joanna Podolska, dziennikarka "Gazety Wyborczej", odnalazła W. Whartona, wędrując po Paryżu z jego książką. Odwiedziła jego barkę na Sekwanie, pracownię malarską i młyn w Burgundii. Potem wraz z nim i osobami mu towarzyszącymi wybrała się w podróż po Polsce. Ta książka jest reportażem, dziennikiem podróży i cyklem wywiadów z Whartonem oraz z ludźmi, którym Pisarz jest bliski.

źródło opisu: ZYSK I S-KA, 1996

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/kim-jest-william-wharton.html

Zaczytana | 2015-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2015

Mam ogromny sentyment do autora m.in."Stada" w którego książkach zaczytywałam się na początku liceum dlatego z wielką przyjemnością czytałam tą pozycję. Nawet fakt, że książka ta została wydana już prawie dziesięć lat temu, bo w 1996 roku nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Książka pozwoliła mi usystematyzować wiedzę na temat autora, przypomniała o tym, że pisał on pod pseudonimem a jego prawdziwe nazwisko to Albert du Aime oraz o wielu faktach z życia autora, które wykorzystywał również w swoich książkach. Kolejność czytanych przeze mnie książek Whartona nijak ma się do tego w jakiej kolejności powstawały, nie bez znaczenia był fakt, że moja przygoda rozpoczęła się od książki "Ptasiek" którą do dziś oceniam jako jedną z najtrudniejszych książek w dorobku autora. "Kim jest William Wharton" stanowi dla mnie pewną zachętę, by w niedługim czasie odkurzyć czy też przypomnieć sobie wszystkie przeczytane przeze mnie książki autora. Ta zapewne sentymentalna dla mnie podróż, stanowi...

Patrycja | 2013-11-03

Moja pierwsza przeczytana w życiu biografia.
Świetna, lekka i przyjemna.
Ukazuje Whartona w zupełnie nowym świetle.

Francesca | 2012-09-28
Przeczytana: 2000 rok

nie czytuje biografii, ale ta mnie zainteresowala i nie zaluje :)

Mistle | 2018-10-16
Wilga | 2018-02-27