Niecodziennik Cały

Wydawnictwo: Znak

Pełna wersja jednego z największych bestsellerów ostatnich lat (znacznie ponad 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy) zawiera zarówno wznowienie porzednich zapisków Niecodziennika, jak i ukazującą się po raz pierwszy nową porcję anegdot, wspomnień, ..

źródło okładki: własna

Wojciech Gołębiewski | 2014-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

10.10.2010, korekta 29.05.2011

MOTTO I
ŚPIESZMY SIĘ KOCHAĆ LUDZI tak szybko odchodzą
i ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą
i nigdy nie wiadomo mówiąc o miłości
czy pierwsza jest ostatnią czy ostatnia pierwszą

MOTTO II
Kocham KOŚCIÓŁ UBOGI
zagrożony
jak bocian na cienkiej nodze
w głodującej Afryce
z dziewczynką do pierwszej Komunii
w cerowanej sukience
.........zgubił się Jezus na dobre w KOŚCIELE BOGATYM....

Proszę przeczytać powyższe conajmniej trzy razy przed przystąpieniem do poniższego.
Dziękuję, teraz zapraszam do wypracowania.

Umberto ECO twierdzi, że papież Jan XXII ZBANALIZOWAŁ Tomasza z Akwinu ogłaszając go świętym. „To paskudne zagranie - jak nagroda Nobla, członkostwo Akademii Francuskiej albo Oscar. Człowiek staje się komunałem jak Gioconda”. Ile w tym prawdy najlepiej widać w ...

Ettelea | 2010-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2010

Niepozorny zbiorek anegdot z życia x. Jana Twardowskiego dotyczących wiary i nie tylko. Specyficzny notatnik sporządzony dzięki obserwacjom ludzi otaczających duchownego. Śmieszy i nakłania do rozmyślań.

Ulubiony cytat :D
"Kiedyś wybrałem się do spowiedzi świętej poza Warszawę. Jako pokutę ksiądz polecił mi przeczytać kilka wierszy księdza Twardowskiego".
str. 54

Ag2S | 2011-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2011

Zbiór anegdot, wspomnień i króciutkich przypowieść. Książeczka jest pełna ciepła i zrozumienia dla ludzkich słabości, a przede wszystkim przezabawna. Polecam gorąco na rozweselenie, na rozgrzanie serducha, gdyż Ksiądz Twardowski nie ma sobie równych.

karuzela | 2013-05-16

Ksiazka lekka, latwa i bardzo przyjemna. A skoro sa anegdoty, to znaczy, ze napisalo ja zycie. Dzieki Bogu znalazl sie chetny wydawca!

Karolina Ciastoń | 2011-05-24
Przeczytana: kwiecień 2011

W kilku słowach genialny zbiór. Anegdoty i opowiadania przeurocze. Korzystałam przy maturze ;]

książek: 1986
Adrian Tync | 2012-11-13

Książka w sam raz do pociągu, tramwaju itp. - nie trzeba się na niej zbytnio skupiać, jest krótka - do przeczytania w godzinkę. Niestety jestem nieco rozczarowany - jak dla mnie mogłoby w tej książce nie być kawałów "z brodą", tudzież wierszy. No ale nie ma co się kłócić z autorem - ale same anegdoty też są na różnym "poziomie", powiedzmy inaczej: w różnym stopniu były w stanie zainteresować. Jeżeli to traktować jako czytadełko - może być, jeżeli jako "coś więcej" - ciut za mało.

aura131 | 2013-01-31
Przeczytana: 13 marca 2009

Uwielbiam...
A.

Weronika | 2015-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Świetne anegdoty, przemyślenia, krótkie historie. Zabawne jak i skłaniające do przemyśleń. Polecam wszystkim

kot_perski | 2010-11-06

i love it