Seduced
angielski
Sara

Piękna i uparta Elizabeth Montclair pragnie wielkiej miłośći. Mimo iż nie wywodzi się ze starej arystokracji i nie cieszy się powodzeniem wśród dobrze urodzonych kawalerów, nie zamierza wyjść za mąż dla tytułu. Ale los płata figle. Elizabeth zostaje skompromitowana i aby ocalić reputację swoją i rodziny, musi poślubić księcia Luciena St. Aubyna, znanego w londyńskich kręgach urodziwego hulakę i awanturnika. Jeszcze przed ślubem stanowczo oznajmia narzeczonemu, że ich małżeństwo będzie istnieć tylko na papierze. Czy jednak zdoła wytrwać w postanowieniu i oprze się pokusom, jakie niesie bliskość tak uwodzicielskiego mężczyzny, jakim jest książę?

źródło opisu: Pol-Nordica, 2004

Kasiek | 2016-11-30
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 23 listopada 2016

Kolejny romans historyczny, kolejna dobra pozycja w tym gatunku. Fabuła może nie jest szczególnie oryginalna jednak książka ma wiele innych walorów. Do najważniejszych należą bohaterowie. Dwie silne osobowości, których każdorazowe zderzenie powoduje iskrzenie. Oboje pełni temperamentu, ciętego języka i poczucia humoru, a wszystko to sprawia, że nie sposób się przy nich nudzić. Jednak lektura nie wywołuje jedynie pozytywnych emocji. Są też momenty irytujące, trzymające w napięciu czy wzruszające. Wszystko to składa się na interesującą całość.

sola255 | 2015-11-16

Zaczynając , byłam prawie pewna ,że już to kiedyś czytałam.
Zagłębiając się dalej doszłam do innych wniosków.
Nie znałam tej historii. Natomiast wiele opisanych tam sytuacji , prawdopodobnie spotkałam w innych książkach , stąd początkowa konsternacja.
Mroczny książę z fatum i rodzinną tajemnicą oraz arystokratka ( nie z krwi , a z nadania dziadkowi szewcowi). Prawdziwy skandal w tak zwanych wyższych sferach.
O ile podejrzenie o świadome morderstwo brata ( w celu zagarnięcia dóbr i tytułu ) może nieco przyblaknąć i towarzystwo jest w stanie tolerować taka "skazę" ( w końcu książę , dobra partia) , o tyle wejście do grona szacownej arystokracji poprzez królewskie mianowanie szewca jest n i e w y ba c z a l n e !
Taka trochę swojska dulszczyzna.
Dwoje prawie " społecznych pariasów" ciągnie do siebie niczym magnes , nawet jeśli na początku sami o tym nie wiedzą.
Kompromitacja panny przez księcia skutkuje ratowaniem nadszarpniętej reputacji pospiesznym ślubem ze wspomnianą...

kaktusowaona71 | 2015-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2015

O Rany !
Chyba znalazłam prawdziwą perełkę w tym gatunku ( albo raczej, tuż koło niego - jakkolwiek dziwacznie by to zabrzmiało ).
Wspaniały romans historyczny, przy którym będziemy śmiały się do łez i wzruszały do łez również.
Już sam początek powala na kolana ze swoją sceną w kościele, która jest BEZCENNA. Nie pamiętam kiedy tak się ubawiłam :))
Dobrze, że czytałam ją w domu, bo aż się popłakałam ze śmiechu.
Wspaniała fabuła, iskrząca się humorem i sarkazmem.
Świetne dialogi ( uzupełnione monologami wewnętrznymi ) które sprawiają, że nie możemy przestać się uśmiechać od ucha do ucha.
Wszyscy wiemy, czym charakteryzuje się ten rodzaj literatury, i czego można oczekiwać w takich książkach. Otóż ta jedna nie do końca mieści się w kanonie gatunku i tym chyba zawojowała też moje serce na amen. Rozpoczyna się jako ironiczno-sarkastyczna komedia z fajerwerkami, po to tylko by w rozwinięciu zbliżyć się jedynie do klasycznej budowy romansu i na koniec przyprawić nas o palpitację serca,...

Marzena | 2015-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2015

Zaintrygowała mnie opinia którą wczoraj dodała Marta-Kaktusowaona71, nie mogłam się powstrzymać i czym prędzej sięgnęłam po tę pozycję... kurcze w sumie to można powiedzieć, że odgapiłam on niej zwyczajnie. Jak zwał tak zwał ważne, że się nie zawiodłam!
Świetna opowieść, pełna humoru, ciepła, humoru, opowiadająca o tym czym jest oddanie i lojalność, wspominałam, że z mnóstwem humoru, dowcipu i komizmu???
Super na poprawę nastroju, na taki dzień jak dziś wręcz idealna.
Polecam i dziękuję!

Basia | 2017-12-06

Bardzo przewidywalny, sympatyczny romans historyczny. Bohaterowie barwni, komizm słowny i sytuacyjny jest. Niestety ponad urocze czytadełko się nie wybija, a i logicznego wyjaśnienia głównej intrygi brakuje .

Martoonia | 2012-09-02
Przeczytana: 02 września 2012

Jedna z lepszych książek jakie zdarzyło mi się czytać, jest i trochę humoru, trochę napięcia, ale też i trochę wzruszenia, czuć emocje bohaterów. Książka, którą można polecić, w której z niecierpliwością czeka się na to co się zdarzy za chwilę

Buka | 2013-07-08
Na półkach: Przeczytane, 2013, E-booki
Przeczytana: 08 lipca 2013

Masa humoru, wartka akcja, kapka erotyzmu, zagmatwany i niepewny koniec oraz zakończenie z happy endem.
Świetnie się czyta. Jak ktoś wcześniej słusznie zauważył, idealna książka dla zestresowanych, co by się oderwać od rzeczywistości w jakiś smutny i nudny wieczór ;-).

Kasia W-ka | 2012-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2012

Boże!!!!! Jeszcze nigdy nie popłakałam się ze śmiechu tak jak przy czytaniu tego romansu. Jest rewelacyjny!!!!! Treść może przewidywalna, błaha ale jak napisana.... Polecam każdemu, kto pragnie poczuć się jak w bajce i odpocząć od stresów codziennego życia.

TheOnlyProof | 2014-01-07
Przeczytana: 05 stycznia 2014

Jeden z lepszych romansów, które czytałam.
Humor + nutka erotyzmu=REWELACJA!
Popłakałam się przy scenie kiedy Lucien nakładał sukienkę.
Zdecydowanie warta polecenia.

kasik | 2015-11-11
Przeczytana: 15 listopada 2015

Miła, lekka książka na jesienny wieczór