Wilk i gołębica

Wolf and the dove
83-7227-971-3
miłość, dwór, zawiść, duma
dona

Książka przenosi nas w przełomowy dla Anglii rok 1066 - rok przegranej przez Anglosasów bitwy pod Hastings. Muszą podporządkować się nowym normandzkim panom, często okrytnym i barbarzyńskim. Aislinn, córka pana na Darkenwaldzie, zostaje zgwałcona przez Ragnora. Cóż z tego, że na jego miejsce Wihelm Zdobywca mianuje sprawiedliwego i walecznego Wulfgara! Aislinn przysięgła, że zgubi Żelaznego Wilka, ale czy jest w stanie zabić ów tlący się pośród nienawiści i wojny płomien obopulnej namiętności?

kaktusowaona71 | 2015-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Jak to się mówi ?
Nie oceniaj książki po okładce.
( Ja od siebie dodam, że po tytule, też nie należy... :-)) )
Mimo kiczowatej, raczej odstręczającej okładki i banalno- tandetnego tytułu, romans ten okazał się naprawdę świetny. Oczarował mnie już od samego początku.
Po pierwsze, Fabuła osadzona jest w moim ulubionym średniowieczu.
Po drugie ma wartki i bardzo barwny przebieg zdarzeń, z wieloma zwrotami akcji. Opisy są dokładne, bardzo plastyczne i dobitnie przemawiające do wyobraźni czytelnika, lecz przy tym nie są rozwlekłe.
Dialogi prowadzone są żywiołowo i interesująco, a jedno wydarzenie goni kolejne i spotyka nas niespodzianka za niespodzianką.
I nawet brak moich ulubionych "mięsistych" scen miłosnych nie bardzo mi przeszkadzał, bo zwyczajnie, pchana natłokiem wydarzeń, nie miałam czasu ani głowy do dogłębnych rozważań. Bardzo Ciężko jest tą książkę odłożyć i np. pójść spać. Mnie się to nie udało i zarwałam dla niej 2 noce aż po świt.
Bohaterowie tej opowieści są bardzo...

sola255 | 2015-01-23

Sięgając po książkę tego gatunku z reguły wiem czego sie spodziewac .Mało jest takich ,którym uda sie mnie zaskoczyć ,że sa czymś troszkę więcej niz oczekuję ( jak np Obca Diany Gabaldon).Ta autorka, jak dla mnie napisała przyzwoite romanse historyczne tyle ,że jest jakaś nierówna w tym co robi. Ten romans , takis jakis "niepoukładany" Sam pomysł był dobry , wykonanie juz inna sprawa.Nie wymagam za duzo od takiej literatury .Pewnie,ze lubie miłe zaskoczenia , ale trudno w tym gatunku o arcydzieło :-)

Karolina | 2014-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2014

Miałam nie pisać opinii, ale jest tyle pozytywnych komentarzy pod tą książką, że muszę wyrazić własne zdanie. A mianowicie, każdy kto chciałby sięgnąć po te pozycję powinien wiedzieć, że książka ma bagatela ponad 600 stron! Co jak na zwykły romans historyczny jest na pewno potężnym tomiskiem.
Wydaje mi się, że autorka chciała napisać wielowątkową historie o miłości, ale w końcu sama się w niej pogubiła i wyszedł tani romans gdzie dwóch rycerzy walczy o jedną dziewkę, która olśniła ich urodą i tak przez te wszystkie strony. Słowo "dziewka" było użyte chyba z milion razy co jest dość mocnym dowodem wokół kogo cała akcja się toczy. Historia na pewno posiada kilka ciekawych momentów dlatego 4 gwiazdki, ale biorąc pod uwagę czas jaki przy niej spędziłam, stwierdzam że były to zmarnowane godziny.

Dla wytrwałych i lubiących historie o rycerzach, którzy walczą o kobietę, ponieważ jest piękna, polecam ;)

Ewelynn | 2014-05-18
Przeczytana: 18 maja 2014

Muszę przyznać ze jak na taka wysoką ocenę bardzo się zawiodłam. Bardzo lubię czytać i zazwyczaj ciężko mi się oderwać lecz w Tym przypadku musiałam się zmuszać. Jak już wcześniej zostało napisane słowo dziewka występuje na każdej stronie i to nie raz. Książka wydaje mi się taka przeciągana na siłę i tych wątków tyle się nazbierało że autor nie wiedział co już z nimi robić. Końcówka tez taka baśniowa brakło tylko "I żyli długo i szczęśliwie..." KONIEC

idrilka | 2013-10-12
Przeczytana: sierpień 2009

Niechaj nie zmyli nas kiczowata okładka przynosząca na myśl książki Harlequina. W powieści tej oprócz wielkiej miłości znajdziemy namiętność, wojnę, nienawiść, gniew, strach, magię, przebaczenie.
Warto zatopić się w świat Aislinn.

Yuki | 2013-12-16

Okładka beznadziejna ale książka jest rewelacyjna. Gdy byłam w szkole(kiedy jeszcze do niej chodziłam) nie mogłam się doczekac kiedy wrócę do domu i będę kontynuowac.

asiek_c | 2017-03-12
Oszka71 | 2017-02-12